Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért törvényszerű hogy fél...

Miért törvényszerű hogy fél éves korától lehet tanítani a kutyákat? Mi már most is tanítjuk. Két és fél hónapos Jack Russel Terrier.

Figyelt kérdés
A baj az hogy a párom elég türelmetlen. Alig ad a kutyának időt. Bár a kutya már elég ügyes. 80 %-ban az almot használja de bizony megy még a szőnyegre is amit hozzàtennèk hogy ugyanolyan színű mint az álom bár lehet ez nem lényeg. Ami aggasztó hogy a parkba mikor visszük jutalmat meg minden de odafelé szinte végig húzni kell. Majd jól érzi magát szaladgàlnak a párommal hazafelé pedig mintha üldöznèk úgy szalad :-) végig adjuk a jutifalatot ha megèrdemli. Làmpànàl Pl mondjuk ül ,leül és mikor kattog a gyalogos lámpa egyből szedi a lámpát az úton. Tanácsokat szeretnék

2014. szept. 25. 21:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy jó tanács: nem kéne rászoktatni az alomra, mert utána az istenért sem fogjátok tudni leszoktatni róla. Természetes, hogy amíg kicsi addig előfordulnak balesetek, de éppen ezért kell arra megtanítani, hogy tartsa vissza és csak kint engedje el magát, mert ha ezt nem tanulja meg, akkor 5 évesen is lesznek balesetek. Lakásban nincs pisi/kaki és punktum! Én elhiszem, hogy egyszerűbb meg kényelmesebb ez, de hidd el, hogy hosszútávon nem kifizetődő.


A kakievést csak a macskaalomban csinálja vagy mindig?

2014. szept. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Amint hozzad kerul a kutya egybol lehet tenitani is. Foleg kis koraban fog mindent megtanulni, mert 4-12 honapos kutyaknak az a "szivacs" korszaka. Ekkor kell kitenni a kutyat kulso ingereknek es ilyesmiknek(remelem igy itjak).
2014. szept. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 sippara ***** válasza:
100%
KUTYA, nem macska, szőrős ez is, csak ugat, meg NEM kell, és nem is jó neki az alom. Pár óránkénti séta (fél óránként levinni totálisan felesleges, ha felérkezés után azonnal teleissza magát, az se megy át rajta fél óra alatt), lent hatalmas dicséret, fent szó nélkül takarítás. Minden mással én nem látok gondot, kölyök még, lesz ez még jobb is (meg rosszabb is :P ), de egy kutyaovit, esetleg később sulit mindenképpen ajánlanék.
2014. szept. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
*irjak es kicsi korukban meg nem rudjak visszatartani a pisit.
2014. szept. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Oké. Úgy látom az almot mindenki ellenzi. Szólok a páromnak. Kutyaovi? Jó lenne de nem tehetjük meg :-/ de utána járok azért ;-)
2014. szept. 25. 23:14
 16/26 sippara ***** válasza:
Nagyon sok helyen ingyenes ám az ovi, érdemes utánanézni :)
2014. szept. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

Az én kutyám is ilyen. Nem jön ha nem akar, mert játszik, csak akkor szalad ha a jutalomfalatot mutatom neki, vagy ha minden sarkon leguggolok és megdögönyözöm, mert ő mindig játszani akar, vagy enni.


3 hónaposnál kisebbet még nem is szabadna sétáltatni, bár én is levittem már párszor.


Vettem ágypelenka lapot gyógyszertárban: [link]

Egy 60x60-as négyzet 100 Ft. Olcsóbb mint a kutyapelenka.

Nekem a lábtörlőre pisilt, ahelyett raktam le a pelenkát. Ez amikor nagyon pisis, kidobom és leteszek másikat.

2014. szept. 26. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Oké. Ne haragudjatok nem akartam ezzel úgymond kèrkedni de hollandba vagyunk. Nem akarom hogy holland kutya Legyen. Bár írtam egy kutyaiskolànak ,na de hogy? ? Várom még a válaszukat de sok jót nem remèlek. Tegnap 3 ig fent voltam. Videókat néztem és a virslis jutifalatot dijazom sètànàl bár negyed karikàk mert ugye jó kicsi a kutya :-) és azért megnyugtat hogy úgymond nem a megszokott kortól kezdjük a sétát mégis látok reményt benne:-) de felhivom mindenki figyelmét hogy Jack Russel Terriert csak sok időt ràszànó embernek ajànlanàm:-) iszonyat rossz makacs és kis pofàtlan :-)
2014. szept. 26. 06:19
 19/26 anonim ***** válasza:

alapból szerintem te is igen frusztrált vagy és rettegsz a párodtól aki ha jól sejtem nincs elragadtatva a kutyától.

Minden beírásodból ez süt ki,jaj kapar, jaj kakál, jaj a párom mit szó hozzá, jaj inkább eltitkolom, hogy mit csinált, jaj a párom türelmetlen.

Ilyen légkörben nem lehet kutyát nevelni, olyan nincs, hogy egy kiskutya ne hibázzon, hisz még kölyök, állandó feszültségforrás lesz kettőtök között. Szerintem MOST keress neki másik gazdát, mielőtt komolyabb viselkedészavarok alakulnak ki.

2014. szept. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nem lesz másik gazdi. És ami itt a legnagyobb probléma hogy a pàromè a kutya, ő akart már évek óta. De hozzám nőtt és nem hagyom annyiba. Inkább tanítom többet hogy okos és ügyes legyen. Miután a macska ami az ENYÉM első ágyba pisilés után szobatiszta lett nehéz elfogadja most hogy egy kutya, aki köztudott hogy okosabb ,nem ugyanígy tanulja meg. A mi alkalmassàgunkat egy kutyàhoz nem kell megkèrdőjelezni hisz nem véletlen megy ez a téma már a második oldalon keresztül. Én nem döndhetek arról hogy tovább adja e a kutyàt vagy sem ,én csak segithetek abban hogy ne legyen neki annyi problèmàja vele ha már ilyen türelmetlen. És nem nonstop megy a házba a kutyatèma. Szeretjük mind a ketten csak valaki nem szereti ha más akar lenni az úr vagyis kisasszony a háznál :-) de meg fogom neki tanítani a meghajlàst és csak annyit fogok mondani Bocsánat és nem hinném hogy bárki is tudna majd rá haragudni:-) a kutyàn múlik minden:-)
2014. szept. 26. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!