Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy dumáljam le a páromat a...

Hogy dumáljam le a páromat a kutyáról?

Figyelt kérdés
Még nem költöztünk össze, de rengeteget vagyok náluk. Van egy közepes testű kutyája, panellakásban. De most a szüleivel él. Az apukája nyugdíjas már. Reggel, délbe leviszi. Így a páromnak nem kell munka előtt lerohanni vele, délbe meg nem is tudna mert estig dolgozik. Az esti séta a miénk, együtt visszük kb fél óra mindig. Hétvégente több. 10 év felett van a kutya. Tudom szemét gondolat, de nekem a kutya mindig is kertes ház - udvar jelleggel volt elképzelhető, ahol nem kell napi 3 órát kötelezően foglalkozni vele. Az oké, hogy amíg kicsi tanítgatod stb, meg kimész hozzá pár órára játszani, foglalkozni vele. De én kényelmes vagyok bocsi, télen, hóba-fagyba, munka után a fenének van kedve még sétafikálni vele félórákat muszájból. Gondoltam ez a kutya már öregecske, összeköltözünk, 1-2 év és ő már nem lesz. Mire nekünk gyerekünk lesz már nem lesz kutya akivel szintén rengeteget kell foglalkozni. Erre tegnap beszélgetünk és mondja hogy majd ha összeköltözünk és kutya. Óvatosan megjegyeztem neki, hogy szegény kutyus nem hiszem hogy örökéletű lesz. Erre rávágta hogy nem is erre a kutyára gondolt, hanem majd ami lesz akkor. Én azt hittem kikutyázta magát már. Gondoltam oké most van kutya a lakásban, elviselem, úgyse tart örökké. Erre most... ne értsetek félre, születésem óta volt kutyám is macskám is, de kutya mindig kinnt. Nekem ez így normális. Nem tudom megszokni, hogy bennt van. eddig nem mondtam, de baromira zavar. Hogy 3X annyit kell porszívózni, hogy ott ül és liheg rám a büdi leheletével mikor eszek, hogy felmegy az ágyba és ki tudja mit kapok el tőle. Szemétládának érzem magam, de én nem akarok kutyát a lakásba. Hogy mondjam ezt meg neki. Van hala, hörcsögje is. Tőlem akár tarthat kígyót, teknőst, kaméleont, bármit, de kutyát ne akarjon már.
2014. szept. 26. 11:27
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
52%

Lehet, szemét vagyok, de ugyanígy gondolkodom én is.

Szeretem a kutyákat, de tudom, hogy lakásban nem tudnék együtt élni semmilyen állattal. Az egy más életforma, amit én nem tudnék csinálni.

Beszélj a pároddal, mert ebből sajnos lesz még konfliktus.

Én mondjuk akikkel kapcsolatban voltam, nem volt ebből nézeteltérés, mind így gondolta.

2014. szept. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

nem azon van a hangsúly, hogy te szereted, vagy sem a kutyákat, hanem azon, hogy a párod lakásban tartással gondolja a kutyatartást, te pedig nem. Ezt a dolgot nagyon alaposan át kell beszélnetek.

Sok kutyás ismerősöm váltott társat, amikor összeköltözés után idővel kiderült, hogy mindkettőjüknek más az elképzelésük kutya fronton.

2014. szept. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
22%
Most megvédeném a kérdezőt. Mi az hogy sok mindent elárul róla,amit írt?! Nem azt mondta,hogy kinyírna minden kutyát! Neki is volt,csak nem feküdt össze vele! Most jobb a párja,akinek ugyan kell a kutya,mert hát ugye hogy,de amikor a foglalkozásra kerül a sor,apuci nem lesz ott,hanem NEKI kell megoldani!Na megnézem én akkor,hogy mennyire lesz kutyapárti! Jobb ha van kutya,mert mi olyan baromi állatszeretők vagyunk,de foglalkozni már nincs idő vele? És a kutya szenved egy nyormorult panelban? Inkább azokról van meg a véleményem,akik nyalják-falják a kutyát,együtt alszanak vele,az a szent. Szeretni nemcsak így lehet egy állatot! Az,hogy kint él,nem azt jelenti,hogy egy lánchoz kikötve fetreng a sárban..Fú,ami büdösség van egy kutyás házban.Aztán kutyás kézzel mennek a WC-re és esznek.Na ti aztán szebbek vagytok,mondhatom:D
2014. szept. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
52%

Ne legyen kutyád. Ez az egész elég nagy ellentmondás köztetek.

Az is más dolog, hogy ez: " Nálunk óriási udvar van és kirohangálhatta magát" hülyeség. Miért kezdene el a kutya körbe-körbe rohangálni a kertben? Teljesen mindegy, hogy udvaron, vagy lakásban van tartva a kutya, ugyanúgy sétáltatni kell. Valaki jól írta, a kutyának te vagy a falka, neki csak a gazdái vannak. Még akkor is, ha neked ott a munkahelyed, a gyereked stb...

Látszik az írásodból, hogy nem nagyon szereted a kutyákat, és rosszul gondolkodsz velük kapcsolatban. Így nem érdemes kutyát tartani. A párod viszont ennek az ellentétje, szerintem itt nem az a kérdés, hogy hogy mondd el neki, mert szerintem úgy ahogy leírtad, hanem hogy hogy oldjátok meg ezt az ellentétet.

2014. szept. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 sippara ***** válasza:
72%
Az a fő probléma, hogy szerinted az állattartás egyenlő azzal, hogy nem hagyjuk konkrétan éhen dögölni a kutyát. Így ne is legyen kutyád, de mondom, gyereked se, mert azt sem csak az első pár évben pelenkázni kell, aztán már csak elécsapni napi kétszer valami ehetőt :)
2014. szept. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok. Félre ne érts, semmi probléma a hozzáállásoddal.


Szíved joga eldönteni, hogy szeretnél -e kutyát vagy sem, lakásban tartva vagy sem.


Itt a gond ott van, hogy ezen a téren nem passzoltok a pároddal. Ő már benne a van a kutyázásban. És úgy tűnik ő kutyával együtt képzeli el a jövőtöket.


Ezt tisztázd vele minél előbb. Lehet lemond az új kutyáról, amíg nincs kert. De ne ringassa magát abba a hitbe, hogy te is annyira odavagy a kutyáét mint ő.

2014. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Szerintem a párod is felelőtlen egy kicsit, mert úgy akar kutyát tartani, hogy a mostani kutyussal is a nyugdíjas szülei foglalkoznak, ők viszik sétálni napközben és ők etetik, mert ő dolgozni van... Így minek neki saját kutya? Ha már a mostanival se törődik rendesen, miért akar vállalni még egyet? Gondolom, arra a kutyára se lesz több ideje, mint a mostanira... vagy úgy gondolta, hogy az új kutyussal meg majd te sétálsz helyette? Azért álljon már meg a menet, a kérdező teljesen jogosan tetten fel ezt a kérdést, mert látja, hogy a párja a mostani kutyájával se törődik eleget, és ő maga meg nem akar a párja helyett kutyázni, mikor világosan leírta, hogy az ő szemlélete szerint a kutya nem való lakásba. Szerintem ezért nem lehet őt elítélni, a párja igenis ugyanolyan ludas ebben a kérdésben és teljesen jogos, hogy a kérdező nem szeretné, ha a párja az ő nyakába varrjon egy csomó plusz feladatot, ami egy kiskutyával jár, főleg nem úgy, hogy a kérdező nem is szeretne kutyát (legalább is nem a lakásban).


Kérdező! Mondd meg a barátodnak, hogy akkor jöhet a kutya, ha ő foglalkozik vele. Ő akar kutyust a lakásba, akkor igenis oldja meg, hogy leviszi sétálni, és nem másra hagyja. Úgy tényleg egyszerű kutyát tartani, ahogy a párod csinálja, de ha saját kutyátok lesz, ő is rá fog jönni, hogy a kutyatartás nem csak annyiból áll, hogy este lemegy vele fél órára, hanem ennél sokkal, de sokkal többet kell vele foglalkoznia.

2014. szept. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
65%
az, hogy hogy állsz egy kutyához, amiért felelősséget kell vállanod, és hogy állsz a felelősséghez, kihat arra is, ahogy a gyereked neveled. aki kényelmetlennek találja azt, hogy ki kell vinni egy kutyát télen is, és napi 3 órát kell vele foglalkozni, azt egy gyerek, akivel minden ébren töltött percben, sőt, néha alvás közben is foglalkozni kell és nem 3 órát, meg fogja őríteni. neked is, és a leendő élettársadnak is jobb lenne, ha nem költöznétek össze. amúgy nem gond, ha nem akarsz kutyát, vagy gyereket, sokkal jobb lenne, ha az emberek nem erőltetnék ezt annyira, 7 milliárdan vagyunk, nem kell mindenkinek szaporodni, szerintem ez is egy felelős döntés, ahogy a kutya nem tartása is az, ha az ember nem akar vele foglalkozni. ilyen döntésben nincs kompromisszum: ha lesz kutya te fogsz szívni, mert nem akarsz kutyát, a kutya is fog, mert aki nem akarja nem igazán bánik jól vele, és a párod is szívni fog, mert ez az egész egy igen kellemetlen állapothoz vezet. ha nem lesz kutya, az meg neki lesz rossz.
2014. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
33%
szerintem nem vagy szemétláda, így is nagyon sokan tartanak kutyát, akiknek nem való, isten tudja miért. csak magamból kiindulva, nálam válóok lenne, ha meg lenne tiltva, hogy kutyát tartsak... lehet először belemennék, mert nagy a szerelem, de pár év, és odaköpném az arcodba a dolgot. ezt is vedd számításba. fordítva meg, ha mégis belemész, az talán még rosszabb, én sem szeretnék úgy élni, hogy folyton ott egy állat amit nem annyira viselek el. esetleg költözzetek kertes házba, ahol neked nem kell szó szerint együtt élned a kutyával, ő meg kint annyit foglalkozik vele amennyit csak szeretne.
2014. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
36%

ma 13:06

Azért szerintem nem egy kategória a kutya meg a gyerek.

Nem a kérdező felfogásával van baj, hanem a tieddel, ha szerinted ugyanaz...

Mi ez már, hogy ha nem akar kutyát, meg azzal foglalkozni, akkor gyereke se legyen?

Vicc vagy komolyan.

2014. szept. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!