Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy dumáljam le a páromat a...

Hogy dumáljam le a páromat a kutyáról?

Figyelt kérdés
Még nem költöztünk össze, de rengeteget vagyok náluk. Van egy közepes testű kutyája, panellakásban. De most a szüleivel él. Az apukája nyugdíjas már. Reggel, délbe leviszi. Így a páromnak nem kell munka előtt lerohanni vele, délbe meg nem is tudna mert estig dolgozik. Az esti séta a miénk, együtt visszük kb fél óra mindig. Hétvégente több. 10 év felett van a kutya. Tudom szemét gondolat, de nekem a kutya mindig is kertes ház - udvar jelleggel volt elképzelhető, ahol nem kell napi 3 órát kötelezően foglalkozni vele. Az oké, hogy amíg kicsi tanítgatod stb, meg kimész hozzá pár órára játszani, foglalkozni vele. De én kényelmes vagyok bocsi, télen, hóba-fagyba, munka után a fenének van kedve még sétafikálni vele félórákat muszájból. Gondoltam ez a kutya már öregecske, összeköltözünk, 1-2 év és ő már nem lesz. Mire nekünk gyerekünk lesz már nem lesz kutya akivel szintén rengeteget kell foglalkozni. Erre tegnap beszélgetünk és mondja hogy majd ha összeköltözünk és kutya. Óvatosan megjegyeztem neki, hogy szegény kutyus nem hiszem hogy örökéletű lesz. Erre rávágta hogy nem is erre a kutyára gondolt, hanem majd ami lesz akkor. Én azt hittem kikutyázta magát már. Gondoltam oké most van kutya a lakásban, elviselem, úgyse tart örökké. Erre most... ne értsetek félre, születésem óta volt kutyám is macskám is, de kutya mindig kinnt. Nekem ez így normális. Nem tudom megszokni, hogy bennt van. eddig nem mondtam, de baromira zavar. Hogy 3X annyit kell porszívózni, hogy ott ül és liheg rám a büdi leheletével mikor eszek, hogy felmegy az ágyba és ki tudja mit kapok el tőle. Szemétládának érzem magam, de én nem akarok kutyát a lakásba. Hogy mondjam ezt meg neki. Van hala, hörcsögje is. Tőlem akár tarthat kígyót, teknőst, kaméleont, bármit, de kutyát ne akarjon már.
2014. szept. 26. 11:27
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Húha

Hát sokan félreértettek, sokan értik a problémát.

Leszögezném hogy kutya nem egyenlő a gyerekkel. Kár is hasonlítgatni. Szakítani emiatt tuti nem fogunk, annál jobban szeretem, hogy ilyesmi miatt vége legyen, meg ő is engem.

Szereti a mostanit is, rengeteget foglalkozik vele, okos kutya, jólnevelt, nagyon hallgat rá. Amikor kapta még gimis volt. Le tudta vinni suli előtt, 2 körül végzett szintén levitte, este is levitte. De az ember elkezd dolgozni örül ha kap munkát, nemhogy válogasson, sajnos reggeltől késő délutánig dolgozik, így valóban a szüleire marad napközben a kutyus. Nem az ő felelőtlensége, ha tehetné csinálná ő, de nem megy.

Amúgy én vagyok a nő, van aki félreértett.

Nagyon azt a benyomást keltettem mintha nem törődnék az állatokkal valami miatt. A macskáimat imádom, velem alszanak, ha otthon vagyok. Én inkább macskás vagyok nem tehetek róla. De kutyám is volt mindig. Nyilván nem szaladgál magától az udvaron, de mint írtam kijártam hozzá játszani.

Ismerem a korlátaimat, tudom hogy ha gyerekünk lesz és otthon leszek gyesen, a párom ugyanígy estig melózik nem fogom győzni a kutyát is. Természetesen, ha a mostani még meg lesz, éljen minél tovább nem kívánom én a halálát dehogyis, le fogom vinni, el fogom látni. De ő utána másikat amíg a gyerek pici nem akarok. Arról nem is beszélve ha mindketten reggeltől estig dolgozunk majd. Hagyjuk magára reggel 8tól 4ig a kutyát. Nem hiszem hogy nagy élvezet lenne neki.

2014. szept. 26. 14:04
 22/24 anonim ***** válasza:
54%

az ilyen "provokatív" kérdésekre csak kérdéssel tudok válaszolni.

1: ha Neked problémát jelent egy kutyát naponta sétálni vinni, etetni, takarítani utána, akkor hogy fogsz felnevelni egy gyereket, akinek "nem lesz elég a napi 3 séta"?

2: az én kutyám nem az én kutyám, hanem a társam. aki a társamat nem fogadja el, az engem sem fogad el.

ha a pasidnak lenne gyereke, akkor őt sem fogadnád el?

3: és ettől állt fel a szőr a hátamon:..."Én azt hittem kikutyázta magát már"..., hát bakker..........

milyen lenne már az, ha szülnél egy gyereket, és akarnál még egyet, de erre azt mondanák, hogy Te már "kiszülted" magad?

2014. szept. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
76%

fura ez, ahogy egyesek ellenkeznek ezen a kutya-gyerek összehasonlítás dolgon! Van róla némi szakirodalom és statisztika, nézzetek utána!

Azok, akik fiatal párként felnevelnek egy kölyökkutyát (normálisan), általában sokkal következetesebben nevelik később a gyerekeiket is.

Egyébként teljesen egyetértek a 18-assal!

Az, hogy te nem akarsz kutyát kisgyerek mellé, teljesen megérthető, ezt csak meg kell beszélni.

Az én párom pl. cicás. Nekem gyakorlatilag mindegy, milyen állatról van szó, én mindent tudok imádni, de leginkább kutyás vagyok. Páromat ugyanúgy nevelték, mint téged, hogy a kutya udvarra való, néha kimész, megsimogatod meg adsz neki kaját. Eleinte furcsa is volt neki az az életmód, ahogy mi élünk.

Aztán megszokta...persze még mindig sokszor nincs kedve sétálni jönni, vagy elmenni kutyasuliba, nyaggat, hogy inkább ücsörögjünk. Ilyenkor vagy otthonhagyom (úgyis unatkozik és előbb-utóbb utánunk jön) vagy csak simán nem foglalkozok vele egy darabig, hogy érezze milyen érzés.

De amúgy komolyan, nehogymár ilyesmit ne lehessen megbeszélni egy kapcsolatban, hogy te nem akarsz az ő kutyájával egész nap foglalkozni, főleg nem gyerek mellett.

Amúgy meg...munka mellett is lehet kutyázni. Én egyetemre járok, mellette dolgozok és lám, mégis van időm rájuk. Nem kivitelezhetetlen

2014. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Kliszta ***** válasza:
60%

Szerintem ne akard lebeszelni rola. Mond el a sajat velemenyed a dologrol, adj neki idot (az van ugye, hisz nem most koltoztok ossze, es uj kuya se most van tervbe) atgondolni.

Arra azert ne vegyel merget, hogy teged valaszt a "kutyazas" helyett ;)

Tudom persze, most johetsz azzal, hogy nem ismerlek titeket. De ti sem egymast, mert akkor ilyen kerdesek fel sem merulnenek.

Amugy semmi baj a hozzaallasoddal, csak nem biztos, hogy kutyas par illene hozzad.

2014. szept. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!