Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik csivava kennelből...

Melyik csivava kennelből vásárolnátok kiskutyát?

Figyelt kérdés
Szeretnék csivit vásárolni és nem tudom mi alapján tegyem ezt meg.Érvek és ellenérvek is érdekelnek.Minden válaszolónak köszönöm a segitséget...
2010. jan. 21. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Eleven legyen és be legyen oltva. Legyen törzskönyve. szerintem.
2010. jan. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Előzőnek javaslom nyissa ki a szemét kicsit jobban és olvassa el még egyszer. Én a Harapós gyöngyszem kennelt javasolnám, érveim nincsenek. Nekem ő tűnik szimpatikusnak.
2010. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Én a House Quick Giant Mini Kennelből vásároltam igaz egy yorky kutyust és szerintem korrekt kennel.A kutyusok szuper környezetben élnek és rengeteget foglalkoznak velük.Kiállitásra is járnak,a honlapjuk átlátható és sok hasznos információval szolgál a leendő új gazdiknak is.Remélem tudtam segiteni:-))
2010. jan. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ez alapján választanék:

- legyen a kutyáknak szemléje, kiállítási eredményeik, amiket a honlapon nyilvánosságra hoznak és rendszeresen frissítenek

- járj utána, az adott fajtának milyen genetikai terheltségei, öröklődő betegségei vannak - csak olyan kennelből vegyél kutyát, ahol az örökletes betegségekre szűretik a kutyákat, ezt a honlapon közzé teszik és a tenyésztő bármikor szívesen ad ezekről igazolást

- nekem fontos, hogy kiskutyát csak előjegyzés útján lehessen venni, nem pedig eladó, már megszületett kölyköket kínáljanak; ez nagy felelősségről tanúskodik, ugyanis a tenyésztő nem kockáztatja meg, hogy rajta maradjanak a kölykök, tehát biztosra akar menni, hogy mindnek lesz jó gazdija

- mikor érdeklődsz, nem egyből az árat mondja, hanem először kifaggat - mit tudsz a fajtáról, milyen tartási körülményeket biztosítanál, mire kell neked a kutya, hogyan képzeled el a felelős állattartást stb.

- genetikai betegségekre garanciát vállal

- szerződéssel, törzskönyvvel ad el kutyát

- a kölyköket minimum 8 hetes korukig nem adja ki

- minőségi táppal etet

- rendszeresen kivizsgáltatja a kutyákat állatorvossal

- a kan is rendelkezik a fenti feltételekkel, nem csak a szuka

- herpeszre is szűreti szülőket

- a kölykök és a szülőpár is rendesen megkapja az oltásokat, féreghajtásokat

- az eddigi almoknak nyomon követi a sorsát és a honlapon beszámol róluk, akár fotókkal

- a kutyái családtagok is, rendesen foglalkozik velük - ezzel kapcsolatban számomra az is fontos, hogy ne legyen túl sok kutyája, csak annyi, amennyivel az ember még érdemben tud foglalkozni!

- egy szukát egy évben csak egyszer ellet, két ellés között minimum egy tüzelést kihagy

- nem pároztat túl fiatal és túl öreg egyedeket (2 és 5-6 éves kor között ideális)

- a már tenyésztésből kivont kutyáitól nem szabadul meg, mint egy szeméttől, hanem ivartalanítja és családi kedvencként megtartja

Sok mindent lehetne még írni, a teljesség igénye nélkül hirtelen ezek jutottak eszembe. Ezeknél a kis divatos ölebeknél nagyon nehéz olyan kennelt találni, akik ilyen magas elvárásoknak megfelelnek. Talán Magyarországon nincs is ilyen... Más fajtában van, már láttam ilyet, nem egyet. Én ezek alapján kutakodnék. Levelezz minél több tenyésztővel, ismerd meg őket, tegyél kennel látogatásokat, járj el kiállításokra. Csak jó helyről vegyél. Arról biztosíthatlak, hogy ezeknél a fajtáknál nagyon de nagyon nehéz lesz igazán jó kennelt találnod és ár tekintetében is elég kövér pénztárca kell, mert aki ilyen minőségben tenyészt, az megkéri az árát is.

Viszont ne tévesszen meg, az, hogy adnak törzskönyvet, a kutyákat vitték egy-két kiállításra és drágán adják a kölyköt, még nem jelenti azt, hogy az jó tenyésztő. Néha csak ezzel akarnak jónak látszani. Sok és magas elvárásod legyen, s amelyik legközelebb áll ehhez a szinthez, na az lesz a te embered. Az is lehet, várnod kell majd a kutyára, lehet egy évet is, hogy megszülessen, de azt mondom, megéri várni! Remélem, tudtam támpontot nyújtani, sok sikert a kereséshez! Ha gondolod, majd oszt meg velünk, hogy melyik kennelt választottad! :)

2010. jan. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja és hogy tudd. Az előjegyzés során jelentkezik pl. 25 gazdijelölt. Ebből kb. 10 vissza fog lépni - mert meggondolja magát, mástól akar venni, nem akar várni stb. akármilyen okokból. De még mindig marad 15. Tételezzük föl, születik 5 kiskutya a 15 jelöltre. Az előjegyzésnél általában nem az érkezési sorrendet nézi a tenyésztő. Kiválasztja a legalkalmasabbnak ítélt gazdikat. Lehet 3 olyan lesz, aki azt mondja, hogy tenyésztésre, kiállításra szeretne venni kölyköt. De ha az alomban nem születik ilyen minőségű, akkor nem ők kapják a kölyköket, hanem akik hobbira szeretnének. Ugyanígy, ha pl. a vevők között akad, aki továbbtenyésztésre szeretne venni kiskutyát és lesz ilyen minőség, akkor az ilyen vevők fognak előnyt élvezni. Tehát ez sok mindentől függ, érdemes előre tájékozódni a feltételekről.

És még fontos, igazán lelkiismeretes tenyésztő a hobbi célra szánt kutyáknál beleírhatja a szerződésbe, hogy ivartalanítási kötelezettséggel adja el neked.

2010. jan. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,utána fogok nézni jobban a kenneleknek...
2010. jan. 22. 14:43
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Szió!

Ahol minőségi szuper csivi kölyköket találsz, az a Top Of The Hunterberg! Asszem, Növényi Norbertnek, az erőembernek is onnan vannak kutyusai. Nagyon eliosmertek, mindig látom őket kiállításokon, és rengeteg kutyát hoztak be külföldről!

Az említett yorki kennelben csak sz*arok vannak, én ilyennek pénzt nem adnék ki!

2010. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Szia,szerintem minden rendben van a Yorky kennellel.A fekete csivi tulajdonosa vagyok./galériában megtudod nézni/Járunk vele kiállitásra,eredményesen szerepelt már bébiként is.A szülei is jó felmenökkel rendelkeznek .Korrekt kennel,nyugodtan érdeklődj náluk...
2010. jan. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
85%
Nem mindig az a jó tenyésztő aki import kutyákkal tenyészt.Elismert és az első kennnel Magyarországon a Mikoföldi..A Hunterberg kennelnek most is vannak eladó csivijei akkorák mint a lovak!leszavazva.
2010. jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hallomásom szerint a Pöttömházi kennel sem rossz..,nem tudom,legszivesebben valami külföldi kennelből hozatnék be kiskutyát..mondjuk Olaszországból vagy talán a Finnektől,ott van ismerősöm is aki talán segitene.
2010. jan. 24. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!