Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kinek adtok igazat ilyen...

Ti kinek adtok igazat ilyen esetben illetve volt már szerencsétek ilyen emberhez?

Figyelt kérdés

Van a lakótelepünkön egy néni. Kapott ajándékba egy kutyát. Az egész család segít a gondozásban, nevelésben és a néni jár vele rendszeresen sétálni. A kutya jól nevelt, szófogadó, ápolt. A viselkedésén látszik az is, hogy sokat törődnek vele.

Valamelyik nap vittem a kutyám és megláttam a nőt egy pasassal (pasi a kutyái a nő kutyájával játszottak). Enyém meg odament - lévén kutyabarátok. Na odamegyek és a pasas elkezdi fényezni magát. Mindig mondott valamit és mondta, hogy az ő kutyáit megtanította erre, utána mutatta, hogy nézzük és megcsináltatta a kutyáival. Vagy mondott valami negatívat és hogy az ő kutyái ezt nem csinálják. Utána pedig elővett minket, hogy mi nem neveltük meg/nem tudjuk megnevelni a kutyánkat.

A nő meg erre annyit felelt, hogy "Igen, ő már idős, így csak szeretni tudja a kutyáját"

Azon gondolkoztam el, hogy egy idős nőnek hogy lehet ilyet mondani? Jó, mutogassa, hogy ő mekkora kutya császár, de azért nem kell szó szerint mindenkire mutogatnia, kivétel nélkül, hogy melyik miért nem az és ő miért jobb a másiknál?

Szerintetek ebben az esetben mennyire volt igaza a pasinak és mennyire a nőnek? És a válaszotok előtt azt is vegyétek figyelembe, hogy a kutya egy több tagú család által nevelt, szeretett kutya, aki szófogadó, ápolt... nem pedig egy kutya, akit éheztet a gazdája és soha nem viszi sétálni és a kutya szófogadatlan...


Illetve, ti hogy álltok ezekhez a magamutogató kutya "szakértő" császárokhoz? Van, hogy összefuttok ilyennel?



2014. szept. 29. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha a kutya tényleg etetve, sétáltatva van, jól viselkedik, akkor a nőnek; az ilyen magamutogatók sajnos nem fogják megérteni, milyen az, amikor simán szeretjük a kutyánkat és eléggé gáz, hogy egy idős nőnek mondja a magáét.


Sajnos én is találkoztam már egy hasonlóval, meg egy sima beszólóval.


A sima beszóló;

A sztorim elején még gyorsan megírom, hogy ennél az esetnél még egyszer egy zsinóros flexipóráz egy alkalommal teljesen szétvágta a lábam.

Sétáltatom a nagyobbik kutyámat, egy 30-40-es pasas ül mellettünk a padon,jön velünk szembe egy idősebb nő a sajátjával. Na gondoltam, az idős nő (nagyon-nagyon idős) miatt nem engedem oda az enyémet. Húzom magamhoz, aztán mondja a nő, hogy "Ne-ne, nyugodtan engedjem oda!". Na, elengedtem a gombot a flexin, látom, hogy nem akar oda menni, észrevettem, hogy behúzta a farkát, teljesen beijedt a másik kutyától (Ilyet amúgy gyakran csinál, egyszer tök lelkes, következő pillanatban pánikol vagy először farkát behúzva bújik mögém majd hirtelen elkezdi csóválni a farkát és csomó ideig eljátszik a másik kutyával). Erre a nő elkezdi magyarázni nekem, hogy kutyám meg van ijedve, mégse engedjem oda, stb. stb. Nem egy akkora was ist das, de mégis erre a fószer odakiabál nekem, hogy "Minek tart kutyát az, aki nem tud vele bánni?"


Az ilyen magányos minden lében hatkanalakat utálom, nem is ismer, a szitut is csak félig fogja fel, de azért ontja magából a baromságokat és még szomorú is, hogy ebben találja meg az élet értelmét... na mindegy, megköszöntem neki kedves válaszát, majd elhúztam a kutyát ő meg utánam kiabálva kérdezte, hogy mi történt a lábammal :D


A második:

Én egy csajt fogtam ki, áll mellette pár gazdi, enyém odamegy valamelyik kutyához (szintén a nagyobbikkal voltam). Na csajjal való 2. percben kiszúrtam, hogy ő is egy ilyen kutya kiskirály, elmesélte, milyen kutyasulikban volt, kiknél járt kutyájával, ő mennyit foglalkozott a nevelésével, mit tanított és szintén egyesével bemutogatta a kutyáján, utána elkezdte az enyémet szídni meg az én nevelési módszerem...


Most nem tudom ő volt az, vagy egy másik, de lényeg, hogy a nagyról nem szeretem levenni a pórázt, a gazdi meg erősködött, hogy de-de vegyem le és a hatvanadik nememre meg én voltam a kis szemét, aki nem hagyja, hogy ő csodát műveljen abban az 5 percben amíg vele leszünk és megnevelje a kutyám, mert esetleg nem akarom, hogy milyen aktív, fogja magát és berohanjon az első kocsi elé, amit meglát.

Szóval nem szeretem az ilyen gazdikat, ez az állandó magamutogatásuk undorító, feltartanak séta közben utána meg be akarják bizonyítani, Te milyen pocsék gazdi vagy, nem tudsz nevelni, figyeld meg, ő megneveli 2 perc alatt a kutyád...


Mindegy, ennek a csajnak a számát is megkaptam hogy majd ő segít a nevelésbe és hívjam fel tanácsokkal; azóta se hívtam :D


Ja és kutyám sétáltatva, etetve van, próbálom rendesen nevelni, ápolom, járunk dokihoz - úgyhogy ez inkább tényleg az egója fényezésére megy.

2014. szept. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
69%

"mert esetleg nem akarom, hogy milyen aktív, fogja magát és berohanjon az első kocsi elé, amit meglát.

Szóval nem szeretem az ilyen gazdikat, ez az állandó magamutogatásuk undorító, feltartanak séta közben utána meg be akarják bizonyítani, Te milyen pocsék gazdi vagy, nem tudsz nevelni, figyeld meg, ő megneveli 2 perc alatt a kutyád... "


Vagy az is lehet, hogy csak felmerült benne a (totálisan jogos) gondolat, hogy esetleg egyrészt nem engedünk oda pórázos kutyákat szabadon lévőkhöz, másrészt lehet, hogy a kutyának is jól esne némi idő, amikor nem a flexin lóg. Lehet ezen megsértődni, de ettől nem lesz kevésbé igaza a másik félnek.



Kérdező:

Az adott esetben valóban bunkóság volt, de (ettől eltekintve) valahogy azt tapasztaltam, hogy ilyen "durva beszólásoknak" 99 százalékban a neveletlen kutyák gazdái "esnek áldozatul" - ilyenkor meg két út van: vagy dolgozom a kutyán, és ezt elmondom/ezért leszarom, mit mond egy random ember, vagy tényleg nem nevelem, akkor meg nehogy már a másik legyen a bunkó, amiért megjegyzi, pláne, ha őt/a kutyáját zavarja a kutya.

2014. szept. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sippara, nálam ez fordítva szokott lenni; az még oké, ha mond egy-két dolgoz. De 20-30 percig feltart, fennhéjázva dicsekszik, stb stb és én kutyám nem zavarja a kutyáját, nem épp amiatt teremt le, hanem csak úgy általánosságban. Pl az én kutyám tudja azt hogy beszél, a Tied nem, miért nem? , stb...
2014. szept. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Póráztal meg; elviszem futtatóra, ott szaladgálhat, de ahol lakok sok embertől visszakapja az ember, hogy minek póráz nélkül sétáltat, plusz ki tudja mikor ijed be a kutya, szalad el vagy szalad be első kocsi elé.
2014. szept. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem ma reggeli sétánál volt hasonló helyzet, bár fordítva. az enyém most kezdi az iskolát, erre egy-két kutyás azt mondta:..." nem járunk iskolába, nem kell nekem robot kutya "..., erre fel kb.: 1 percen belül az ő kutyája minta szélvész elfutott, kiabált utána fütyült, de semmi. leültettem magam mellé az "robotomat", és igazat adtam neki: minek az az iskola, meg különben is, a kutya úgy jó ahogy van.:))))))

megfordultunk és elsétáltunk.

2014. szept. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogyne futottam volna már ilyennel össze - ezekből mindenhol lehet találni egy-kettőt. Simán visszakérdezek, hogy: és hány kakis zacskó van nálad? És a döbbenet kiül az arcára, meglepődik, köpni nyelni nem tud. Ja? Az nincs? És kis táblácska, hogy "vigyázz, kutyakaki" - hogy a gyanútlan ember ne lépjen bele? Na, ekkor szoktak elhúzni.
2014. szept. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!