Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A rendőrség sem...

Mit tegyek? A rendőrség sem segít.

Figyelt kérdés

A szomszédom 5 (!) nagytestű kutyát tart (csak hármat lehet), ebből kettőt a házban, hármat pedig igen szűk kennelben. A gazdáik a bent tartott kutyákat csak úgy kiengedik- ezek többször is ránk támadtak (3 kisgyerekem van, egyikük még babakocsis), amikor a házunkból indultunk az oviba. (azaz közterületen)A jegyző nem tesz semmit, a rendőrség is kint volt, beszéltek a szomszéddal, aki megígérte, hogy "majd jobban odafigyel". De persze változás nincs, a kutyák szabadon szaladgálnak én meg csak akkor indulhatok el, ha bementek a házba.

Normális ez, hogy rettegnem kell a saját házam előtt? Féltem a gyerekeimet. Persze nem a kutyák tehetnek róla, tudom.

ja, már próbáltunk velük beszélni, de nem lehet.

Ha sintért hívok, az elviszi a kint kóborló kutyákat?


2010. jan. 21. 17:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
54%
Bmeg te nagyon okos az hogy csak szros állatok az IRÓNIA volt az olyan emberekre akik magukat hatalmasabbnak képzelik az állatoknál! Nem én vitettem volns el sintérrel hanem a kérdező! Máskor először jól nézd meg és utána itélkezz!
2010. jan. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%

Itt most lehet lelkizni, hogy szegény kutyák így meg úgy, de mi lesz a 3 gyerekkel???

Azt mindenki lekakilja?

El kell venni az ilyen gazdától az állatokat!

Nem a kutyák tehetnek arról, hogy kijárnak, ez igaz, de ki felelős ezért?

Ha nincs más megoldás, és mindenki elhajt, hívjál sintért, vagy állatvédőket, ha van befogadási kapacitásuk! De manapság nem igen van!!!

2010. jan. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%
Hol laksz, kedves kérdező?
2010. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Kedves 22:27-es, gondolom nem konkrétumokra vagy kíváncsi. Vidéki kis településen, bár ennek nincs jelentősége a kérdés szempontjából.
2010. jan. 21. 23:33
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Polgármesteri hivatal szabálysértési osztályán jelezted már? A mi környékünkön 8 éve egy pitbullt engedett ki a gazdája rendszeresen. Elmentek dolgozni, a kaput tárva-nyitva hagyták, hadd szaladgáljon. Az 5. harapás és rengeteg támadás után aláírást gyűjtöttünk, és akkor elvitte valami hatóság a kutyát, hála az égnek azóta sem tartanak kutyát azok az emberek...
2010. jan. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
56%

csak az önkormányzatnál, azon belül is a jegyzőnél tudsz panaszt tenni, vagy tényleg komolyabban leülni a kutyuspk gazdájával beszélni, lehetőleg baráti hangnemben, és a lelkére hatni, hivatkozva a gyerekekre.

Az állatvédők nem fognak tudni segiteni, nincs rá felhatalmazásuk.

2010. jan. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 RastaMama ***** válasza:
54%
állatvédőket, kutyamenhelyeket keress fel, mert ha sintért hívsz, akkor egyrészt ő nem fog neked segíteni, mert nem kóbor állatok, másrészt ha el is viszi, akkor két hét múlva elaltatja őket. azok a kutyák nem tehetnek róla, hogy idióta a gazdájuk. megfelelő menhelyen vagy fajtamenő csoportnál tudnak segíteni a szocializációjukon.
2010. jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Jegyzőt megkerestük, ma volt is náluk, nem tudom, mit beszéltek, változás nem sok (pórázon elviszik a kutyákat sarokig, ahol a mi házunk is van, ott pedig elengedik... ma láttam hogy mást is megtámadott az egyik) Nem értem, miért jó ez nekik.

Fajtamentésről nincs szó a kutyák ugyanis nem fajtatiszták.

Hát nem tudom, a jegyző hogyan tudna rájuk hatni.

2010. jan. 22. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!