Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit reagáltok, ha kutyasétá...

Ti mit reagáltok, ha kutyasétáltatás közben odajön hozzátok egy gyerek, hogy Ő a kutyádat megsimogathatja e?

Figyelt kérdés

Sok embernél már olvastam a negatív gondolatait a gyerek+kutya találkozásáról.


---



Én pl utálom, több szempontból is.


- Nem nagyon szeretem, hogy amikor a kutyámat leviszem pisi-kaki-szaladgálásra, akkor feltart minket egy csapat kisiskolás akik összevissza taperolják, lefogják őt.

- Egyik kutyám félős és nagyon nem tesz neki jót, ha egy csapat kisiskolás bemászik az aurájába

- Közben jönnek az idétlenebbnél idétlenebb kérdések

- Miután belemásztak az aurájába (akár a félősebbnek akár a játékosabbnak) agyonizélgetik, simogatás címszóval

- Elkezdenek vele játszani, ha a kutya pedig vakkant egyet izgatottságában, akkor rohan oda egy szülő, hogy én egy utolsó dög vagyok, hogy a gyerekére ráuszítottam a kutyát a kutyám pedig közveszélyes.


Az még oké, ha odajön anyukával/apukával egy darab kislány/kisfiú és ott van 10 mp-ig, amíg megsimogatja duma nélkül a kutyát, de a halálom amikor odatódul egy csapat gyerek és agyon nyúzzák szerencsétlent.

Ilyenkor, ha látok szülőt, igyekszem jelezni felé, már kb 10 perc múlva, hogy elég volt a gyerekéből, az meg valahogy nem mindig veszi a lapot.


Mostanában azzal oldom meg a helyzetet, hogy ha kérdezik szabad e simogatni, mondom, nem és tovább megyek...


Ti hogy vagytok ezzel? Ha gyerek megy kutyasimogatóra belül és kívül hogy reagáljátok le? :)



2014. szept. 30. 00:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Megmondom nekik, hogy nem barátságosak, aztán el van intézve. Amúgy én is utálom, de az még rosszabb, hogy a legtöbb nem kérdez semmit csak jön. Aztán ha a kutya megharapja, én leszek a hibás, hiába jött ő oda...
2014. szept. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egészen pici korában vittem direkt iskola elé, pont azért hogy szokja, és ne legyen félős. Most látom csak a hasznát, ugyanis egyetemen dolgozok vele, rengeteg a diák, és kisgyerekes szülők is be szoktak jönni a parkba.

Nem egy esetben fordult elő hogy egy kisgyerek odarohant a kutyához hogy megsimogassa munka közben. ( munkában a kutya teljes felszerelésben dolgozik ) Persze anyuka illyedten rohant a gyerek után de hamar le tudom ill. tudjuk nyugtatni. Mivel kutyám ehhez van szokva, úgy viselkedik mint egy bőlcs öregapó. Ettől függetlenül bármikor tettre kész. Miután bezárunk mintha kicseréltem volna, egy fenevadra.


Szerintem nem rossz dolog ha a gyerekek odajönnek kérdezősködnek. Egyszer mindenki volt gyerek, és téged is a felnőttek tanítottak. De szerintem ezt mahd akkor érted majd meg ha felnőtt leszel és saját gyereked lesz. :-)

2014. szept. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök, ha odajönnek simogatni a kutyáimat. Ha látom, hogy bizonytalanok de szeretnék, akkor még biztatom is őket, hogy simogassák egész nyugodtan.


Ha viszont te nem szeretnéd, akkor kedvesen de határozottan utasítsd el a közeledést és meg van oldva a probléma!

2014. szept. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben megkérdik hogy lehet e simogatni, általában engedem és dumálgatok velük 1-2 percig, ez az átlag.


Vannak hülyék, pl amikor az egyik kutyámat az orvos lekente bolhaírtóval, 1 csaj elkezdte fogdosni. Én rászóltam, de már későn, utána figyelmeztettem, hogy mosson kezet, mert a bolhaírtó mérgező. Erre úgy elkezdett kiabálni, hogy ő most nem tud kezet mosni sehol. Én meg úgy gondoltam, nem baj, máskor kérdezzen mielőtt simogat.


Gyereknek nem tudom mit lehet mondani ha nem akarom. Talán azt, hogy ne simogassa, mert kiszámíthatatlan a kutya.

2014. szept. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is előfordult már, de az hogy megkérdezi, még mindig jobb verzió, minthogy odajön és elkezdi taperolni.

Én megmondom, hogy persze, meg lehet simogatni.

2014. szept. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én örülök az ilyennek, és a kutyám is. Konkrétan direkt viszem bemutatóra is, ahol a végén a kölykök megrohamozhatják.
2014. szept. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
szeretem ha jönnek a gyerekek, mert közben beszélgetünk, és ezáltal ők is tanulnak.
2014. szept. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mi egész pici korától kezdve kerestük a kisgyerekek társaságát. Van két 3éves kislány a családban, hozzájuk is mindig vittük játszani. Eleve olyan fajtát választottunk, amelyikről köztudott, hogy ha majd gyerekünk lesz (márpedig 10-15 éven belül igencsak sanszos), akkor nem lesz féltékeny és nem akarja majd kinyírni, illetve bébiszitternek is jó.

Séta közben mindig mi kérjük meg az embereket, hogy simogassák meg (kaját nem adhatnak neki), de csak olyanokat kérünk meg, akiken látszik hogy tetszik nekik a kutya. Ha valaki viszolyog, ahhoz oda se megyünk.

Egyszer volt olyan, hogy nagyon izgága volt, én meg beszélgetni akartam, kikötöttem valahova, és arrébb mentem. Egy lány meglátta és megsimogatta, azonnal rohantam, hogy ne tegye, mert csak akkor lehet őt simogatni, ha én ott vagyok és megengedem. Kedves lány volt, de ha megszokja a kutya hogy az engedélyem nélkül fogdossák az utcán, bajok lehetnek belőle.


Ha a te kutyád nem szereti a gyerekeket, ha feszeng tőlük, szerintem egyáltalán nem baj, ha rászólsz a gyerekekre, hogy ne simogassák, mert harapós. Arra mindenki megijedne, még ha igazából nem is az, a kívánt hatást eléred.

2014. szept. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nálunk is 2 (nagynénémékkel együttvéve,ha jönnek,4) kisgyerek van a családban,nagyon fontosnak tartottuk a korai szocializációt és a sok pozitív ingert a kutyáknál,gyerekes találkozások esetében is. Kölyökkutyámmal gyakran beugrunk a városba,éppen a fentiek miatt,így bőven van esélyünk gyerekekkel találkozni. Ha egy kisgyerek megkérdezi,megsimogathatja-e,az már jó pont,bár sajnos az alap udvariasság nem csak gyerekeknél,de felnőtteknél is bőven hiányos...Az a halálom,amikor egyből letámadják a kutyámat,mintha én ott sem lennék,köszönni pedig az,,érdeklődők" 90 %-a nem tud (!),vagy esetleg engem megkérdezni,szabad-e simogatni...Májusban örökbe fogadtam egy kiscicát is,őt is,míg az oltásai nem voltak meg,ölben hoztam-vittem a városban,autóztunk,nézelődtünk,hogy ne legyen az a tipikus,minden zajtól,embertől félő cica...A kis pindur az ölemben nézelődött épp,mikor mindenféle bevezető nélkül,rám sem nézve,már messziről a macskának gügyögve odajött egy jól szituált,középkorú nő és elkezdte nyomorgatni-simogatni...Még az oltásai sem voltak meg,én pedig hirtelen köpni-nyelni nem tudtam,hogy hogy lehet valaki ilyen bunkó...? A személyes terembe férkőzik,az ölemben szorosan tartott kisállatot kérdezés nélkül simogatja és egy köszönésre nem futja neki,vagy hogy egyáltalán rám nézzen,mintha az a kiscica kb egy faágon ülne. A kiskutyámmal hasonló sztori,nem a napon barnult,nem éppen tisztának látszó kisgyerek (ezt mindenféle hülye előítéletek nélkül : a gyerek tényleg koszos volt) jön velünk szemben,és menet közben (!) gyorsan odanyúl,és a koszos kezét végighúzza a kutyán...Hát mondom,ez igen. Még a kisgyerekeknek egyébként könnyebben elnézem,hogy nem tudnak köszönni,de amikor a felnőttekben nincs annyi,akkor szívem szerint felkapnám a kutyám (bár nem az a tipikus ölbekutya-méret)és paraszt módon hátat fordítanék. Én,ha meg akarok nézni,simogatni,csodálni egy másik kutyát,alap,hogy egyből a gazdájához megyek oda,köszönök,és megkérdezem,meg szabad-e simogatni a kuttyot,nem pedig csak a kutyához beszélve egyből odaguggolok. Úgyhogy igazából,szerintem még a kisgyerekek tán a kisebb probléma,amennyi tirpák,meglett emberrel találkozunk egy-egy séta során...
2014. szept. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Örülök, ha jönnek a gyerekek, amúgy is bírom a kölykök nagy részét, kis idétlenek (jó értelemben), és még őszinték, nem színlelnek, mint a felnőttek. Pedig van ám félős kutyám (na jó, már nem félős, inkább csak tart az emberektől, de a gyerekeket ő is szereti), gyerekimádó és közömbös is. Mindet hagyom, hogy simizzék, ha már látom, hogy sok a kutyának, kedvesen, de határozottan leállítom, és még nem volt olyan, hogy ne értették volna meg. Egyszer volt egy azt hiszem fogyatékos kisgyerek, aki odajött, és minden áron bele akarta a banánt tuszkolni a kutyáim szájába, neki is szóltam először, de meg sem hallotta. Akkor leguggoltam hozzá, megfogtam a vállát, mondtam erélyesebben, de még kedvesen, hogy ne etesse. Végül is jött a nagymama, de ha nem jött volna, akkor elmentünk volna.

Azért is szeretem az ilyen helyzeteket, mert nem mindennapi szituban is gyakorolhatom a kutyáimmal az engedelmességet.

Volt egyébként eleinte gyerekekre agresszív kutyám, de 2-3 hét alatt elmúlt nála addig mindig határozottan, de kedvesen elmondtam, hogy őt még nem szabad simogatni, mert rehabilitálás alatt áll. Ezt is megértették.

2014. szept. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!