Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném letenni a kutyámmal...

Szeretném letenni a kutyámmal az alap engedelmességit. De nem munka kutya (újfoundlandi) ezért mindent lassabban csinál. Az nagy baj? Jár érte pontlevonás?

Figyelt kérdés
De nem, hogy csak újfi még szuka is, szóval extra lassan, komótosan mozog. Amúgy nagyon okos. Megyen neki minden, a marad, fekszik, ül, hozzám. Kutyasuliba vele még nem voltam csak a másikkal. Őt már kiskora óta tanítom és most 11 hónapos, úgy gondoltam megpróbálom vele a vizsgát. Csak nem tudom, hogy számít-e valamit, ha lassan csinálja a dolgokat és nem néz rám mindig.
2014. szept. 30. 11:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem irtad, milyen vizsgara keszulsz. Igen, a lassusag es a kezjellel rasegites hiba, de ha csak at akarsz menni a vizsgan, amihez 70% kell minimum, akkor eleg, ha a kutya be tudja mutatni a gyakorlatokat a biro altal kert sorrendben es mindent megcsinal elso szora. Ha versenyezni akarnal, akkor lenne csak gaz.
2014. szept. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, es meg annyi, hogy egy BH biro mondta, hogy ha egy hobbikutyat lehoznak vizsgazni, azt kevesbe pontozzak szigoruan, mintha egy profi munkakutyaval jonnenek, eppen azert, hogy batoritsak az egyszeri kutyast arra, higy fogllkozzon a kutyajaval.
2014. szept. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ez csak egy egyszerű kis engedelmességi vizsga. Pórázon történik minden ( kivétel természetesen a marad és a behívás) része az akadálypálya teljesítése. Se nem BH, se nem IPO meg egyéb XY. Csupán egyszerű engedelmességi.
2014. szept. 30. 17:50
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
15:17 vagyok. Igen a bh. t írtam le . Azt kifelejtettem hogy sima e vizsgánál a mi sulinkba 12 hónapos kortol lehet vizsgázni. A kolléga kutyája 11 hónapos, ők kövi hónapba vizsgáznak , és sima e vizsgát raknak le. E vizsgán én sose vettem részt, de én is úgy tudom hogy nincsen olyan szigorú bírálat. :-)
2014. szept. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!