Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám furcsa, sárgás,...

A kutyám furcsa, sárgás, takony szerű valamit ürít a normálisnak tűnő széklet mellé, mi lehet? Többi lent, fontos lehet!

Figyelt kérdés

Próbáltam utána olvasni, hogy mi lehet a baja, de a legtöbb kérdező levertséggel együtt írta ezeket a tüneteket.

Az én kutyám viszont szerintem egyáltalán nem levert, sőt van kedve sétálni, játszani, ugyan olyan pajkos mint szokott.

Kb másfél hete kezdődött, hogy az ürülékét ilyen fehéres sárgás izé vonta be, viszont most nem bevonta azt, hanem csak mellé társult ez a dolog, a barátom szerint ha bja van a kutyának úgyis mutatja.

Lehet-e ez annak a mellékhatása, hogy antibiotikummal kezetük eme tünetek jelentkezése előtt kb 3 hétig.(ki volt száradva a bőre, nem tudom pontosan, hogy mi a neve a betegségnek, de már elmúlt, ahol kihullott, ott visszanőtt a szőre, és szép fényes is, ugyan egy picit még korpás, de alig látszik)

Nagyon ritkán hányni is szokott, és ahogy láttam eszi is a füvet, valamint mintha a földet is enné, mert földes a szája, de ez nem biztos.EZ valami vitamin, v ásványi anyag hiányra utalhat?

Pedig szerintem megfelelően tápláljuk, csak konzerves kaját kap, és abból is a legdrágábbat amit a boldban lehet kapni, szerintem mióta ezzel etetem, élénkebb lett, jobb kedvűbb.

Lehet-e az a baj, hogy néha a konzervben felejtem a kaját a két etetés közben?Vagy h berakom a hűtőbe(ha berakom, csakis műanyag tálban)

Egyébként kb 22kg, közepes méretű, és naponta egy dobozt azaz kb 800 gramm kaját kap, ami ugy 70-80% hús, két részletben, reggel és este.

Lehet az is a baj, hgy nem mindig ugyan abban az órában adom neki?Idegessé teheti, h van h 8-kor van h 10 kor este is van h 8 kor van h 9-10 körül...Ez ingerelheti annyira, h valami emésztőszervi megbetegedése legyen?

Naponta 2x viszem ki, van h csak egy rövid 10 perces sétára van időm, 2x de van h elmegyünk egy mezőre labdázni.AMúgy van kertünk é mikor nincs időm elmenni vele labdázni kiengedem ott fetrenghet.

Félek, hogy tegnap valamkit nagyon elbasztam, mert kiengedtem a kertbe, de átugrott a kerítésen és ki akart menni, ezt észrevettem, és beküldtem a lakásba a folyosóra, ott feküdt kb 3-4 órát , azt hitem h csak a szomszéd macskát akarta levadászni, de mostmár tudom h tudta h a kertbe nem üríthet és emiadt akart kimenni.Pár óra múlva mikor ránéztem persze összefosta az egész előteret, de amúgy az a hígságán kívül egész normálisnak tűnt, fehér izé nélkül...

Kérlek segítseteeekkk!

Köszi minden választ!!



2014. szept. 29. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvostól lehetne kérni székletvizsgálatot, pontosabban meg fogod tudni, mi baja, mintha mi itt találgatnánk.

"szerintem megfelelően tápláljuk, csak konzerves kaját kap, és abból is a legdrágábbat amit a boldban lehet kapni" a konzerv kaják nagy része víz, a boltban kaphatókból pedig a legdrágább is általában moslék (ahogy Tescoban is csak Pedigree van, Acana nem). Álljatok át tápra vagy BARF-ra. És szerintem az sem jó, ha így-úgy kap enni, próbálj valami rendszert vinni az étkezésbe. Fél óra csúszás még oké, de egy-kettő?

2014. szept. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elviszed dokihoz,megnézik a bűzmirigyét is,mert gyulladása vagy sipolya is lehet.De okozhatja az AB kúra is,,ért a bėlbacik kidöglenek tőle,ezért időbe telhet a normál emésztés visszaállása.A rendszertelen etetés vagy csúszás nem okoz ilyen problémát,új kaja bevezetése viszont igen.
2014. szept. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Körömvirág teát és napi egy kanál korpát kevertem a kajájába a kutyámnak,mikor ugyanez volt.Csináltam kér-három hétig,azóta semmi baja.

Leforráztam a körömvirágot,letakarva állt,míg kihűlt.Utána a kész tea lett belekeverve a kajába.

Ezt egy tenyésztő ajánlotta és bevált.Azóta semmi baja a kutyának.

2014. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sippara ***** válasza:
100%

"Pedig szerintem megfelelően tápláljuk, csak konzerves kaját kap, és abból is a legdrágábbat amit a boldban lehet kapni"


A konzerv kaják 99 százaléka gyakorlatilag vágóhídi szemét és víz, telinyomva ízfokozókkal, és mindenféle hasonló finomsággal, a maradék egy százalék árából pedig két kutyát lehetne nyersen etetni, de még ez az egy százalék sem megfelelő táplálék, a kutyának a táplálék magas nedvességtartalma miatt bűzmirigy problémái lehetnek (ebből is fakadhat a sárgás cucc), és a fogaiknak sem tesz jót a konzerv.


"Naponta 2x viszem ki, van h csak egy rövid 10 perces sétára van időm, 2x de van h elmegyünk egy mezőre labdázni.AMúgy van kertünk é mikor nincs időm elmenni vele labdázni kiengedem ott fetrenghet."


A betegséghez ugyan nincs köze, de ez egy átlag kutyának édeskevés, pláne ahogy ez a valóságban szokott kinézni.


A konzerven kívül lehet még fertőzése, más okból fakadó bűzmirigy problémája, szóval első körben doki a bűzmirigyével, és közben váltás normális kajára.

2014. szept. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"csak konzerves kaját kap, és abból is a legdrágábbat"


Az mindegy, mert nagy része úgyis csak víz :(


Fosást bármitől kaphatott, elég ha összenyalt valamit séta közben. Antibiotikum kúra csinálhat egyébként ilyet, igen. Ez a nyálkás izé meg lehet sima bélnyálka is, viszont túl sok van a kakin...

Adj neki száraz tápot, valami normális minőségűt (nem Pedigree, Chappi és tárai..), de pár napig szigorúan CSAK azt. (Vagy főtt rizst főtt csirkehússal.) Utána meg adj neki egy evőkanál kefirt (jót tesz a bélbaciknak). Össze kell állnia a székletnek és nyálkából is kevesebbnek kell lennie.


Persze az sem árt, ha elviszed orvoshoz.

2014. szept. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ezt a konzervet meg hanyagold, alkalomszerűen add csak a kutyának bár akkor már jobb egy kis csirkehusi belsőséggel :)


Száraztápból meg olyat vegyél amiben nincs búza, szója, meg összetételben nem 70% kukoricával indít....

2014. szept. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!