Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor érti meg?

Mikor érti meg?

Figyelt kérdés
Tegnap találtam egy kiskutyát akit befogadtam s elláttam. Maxnak neveztem el. A baj nem is a kutyával hanem a 10 éves hùgommal van. Egyszerűen nem érti meg h nem az övé. Már át akarja nevezni . De neki teljesen felesleges a kutya kapott kettőt mamánktòl azzal se foglalkozik . Annyira szomorù vagyok. Mit tehetnék még? Már csak pár hònapot lakok itthon Max jön velem de nem akaron h elrontsa a tesòm. Ha van valakinek jò ötlete a problémára megköszönném.

2014. szept. 30. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
chipjét beolvastattad?
2014. szept. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le vele, és beszélgess el erről. Magyarázd el, hogy van két kutyája, akikkel foglalkozhat, ez a kutyus a tiéd. Játszhat vele, de ne nevelje, ne akarja át nevezni, stb. Ha te nem tudsz rá hatni, próbáld meg a szüleid segítségét kérni ezügyben.
2014. szept. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az sem biztos, hogy a tiéd. Állatorvosnál nézesd meg a chippet, mielőtt nagyon megszeretnéd, mert lehet, hogy valaki hazavárja.
2014. szept. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ma voltunk dokinál chip nincs. Makk egészséges igaz kicsit sovány még de semmi komoly baja. Elég ápolatlan kiskutya de majd kialakul.
2014. szept. 30. 19:10
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom h baj de a tesómnak még nem mondott senki nemet. Hallottam ahogy anyám most is ráhagyja. Annyira felmérgel.
2014. szept. 30. 19:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Anyáddal próbáld ezt megbeszélni, hogy Te fogsz vele szenvedni évekig, ha most pár hónap alatt elrontja a húgod. Mondd el neki hogy ez fontos neked, és beszéljen a húgoddal mert rád nem hallgat, azt is mondhatod h lassan már félted a kutyádat tőle. Szerintem ameddig még otthon vagy, vidd magaddal mindenhova a kutyát, hogy kialakuljon a kötelék. Menjetek sokfele sétálni, túrázni, játszani, a lényeg hogy együtt legyetek. Ha már úgy néz rád mint a gazdájára, akkor vergődhet mellettetek a húgod, nem fog tőle "elromlani" a kutya.
2014. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szeretném vinni kutyaiskolába. Már most látszik rajta hogy értelmes kutya. Köszi a válaszod sokat segített.
2014. szept. 30. 19:39
 8/11 A kérdező kommentje:
A családom régimódi. Szerintük a kutya közös tulajdon. De nem hagyom magam. Tesómat csak addig érdekli úgyis amíg kicsi az ebci.
2014. szept. 30. 19:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érd el a kutyusnál hogy te légy a falkavezér! Ha téged tart annak, a hugodra úgyse fog hallgatni. Csak kaját ne adjon neki.
2014. szept. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"neki teljesen felesleges a kutya kapott kettőt mamánktòl azzal se foglalkozik"

"Szerintük a kutya közös tulajdon."


Bocsi, lehet nem a kérdéshez tartozik, csupán kíváncsi vagyok, de most akkor ez hogy működik nálatok? Csak mert ha a kutya "közös" akkor nem értem miért azt írod, hogy a húgod kutyái, amikor elvileg kb ugyan annyira a tieid is.


Amúgy szerintem feltehetnéd ezt a kérdést a szülő-gyerek kategóriában is, mert ez inkább a tesód "megembereléséről" szól, sok szülő meg abba a kategóriába ír, biztos tudnak ott is tanácsot adni.

2014. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!