Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nemű kutyákat jobb...

Milyen nemű kutyákat jobb együtt tartani?

Figyelt kérdés
Szuka-szuka, kan-kan vagy kan-szuka? Kik jönnek ki jobban egymással?
2010. jan. 21. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Nekem két szukám van és jól megvannak. Jó, civakodnak néha, de nincs komoly gond, egy-két morgással vagy vakkantással elintézik. Van olyan ismerősöm, akinek két kanja van, náluk ugyanez a helyzet. Ha a vezér Te vagy, akkor nem lehet gond. Ellenkező nemű kutyákat csak úgy érdemes tartani, ha legalább az egyik ivartalanítva van, elkerülendő a baleseteket, nem kívánt almot. Bár nekem a szukáim is ivartalanítva vannak.
2010. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
szuka-szuka, szuka-kan
2010. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Ezt nem lehet megmondani. Nekem 3 szukám él együtt ivarosan és szavuk nincs egymássel egy rossz szavuk sem. Meg vannak rendesen nevelve de nem csak ettől függ. Ismerek olyan kutyát aki viszont utál minden más SZUKÁT. Sőt olyat is aki minden kutyát elmar maga mellől csak a gazdáját szereti. Azt szokták mondani két domináns kan nem nagyon jó egymás mellett ennek ellenére ismerem ilyen példát is és olyat is hogy a kan nem érdekli hogy a másik szuka akkor is ki akarja nyírni. Szóval ez neveléstől és az egyed jellemétől függ. Ha nem akarsz tenyészteni akkor jó az ivartalanítás mert nem mindenki olyan ügyes és nyugodt kutyái vannak hogy olyankor szét tudja őket rakni.
2010. jan. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem 5 kutyám van 4 szuka, és egy kan.

Szerintem ha csak 2 kutyát akarsz és nem akarsz kiskutyákat, feltétlenül szuka-szuka párost ajánlok. A kan-kan párosítás nem a legjobb, elég veszélyes is tud lenni. Ha a közelben szuka kutya tüzel (szomszédban, utcában) akkor a kanok összeveszhetnek rajta. A szukák között kialakul egy

2010. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, véletlenül hamarabb elküldtem.

Szóval a szukák között kialakul egyfajta rangsor, legalábbis nálunk így van. Néhány "helyre teszlek" vakkantáson kívül semmi probléma nem volt még köztük soha.

Pedig a legidősebb (falkavezér) szuka haragszik a kutyákra egy kölykökkori németjuhász támadás miatt. DE a többi szukát szépen befogadta.

2010. jan. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Kiskutyákat nem akarok, természetesen ivartalanítás mellett döntök, akár szuka, akár kan.

Tudom, hogy kutyafüggő a dolog, de úgy általában mégis melyik a békésebb: a kan-szuka vagy a szuka-szuka kapcsolat?

Persze tudom, hogy vannak kisebb dominancia/rangsorharcok, most nem azokra gondolok.

2010. jan. 21. 22:26
 7/13 A kérdező kommentje:
utolsó válaszolónak: 5 kutya az nem semmi:D elárulod milyen fajta kutyák? sétáltatni együtt szoktad őket?
2010. jan. 21. 22:28
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ivartalaníttatod, akkor nincs igazán nagy jelentősége, hogy szuka-szuka vagy szuka-kan párosítás lesz a két kutya. Nekem kan kutyám van, szóval a szukákról nincs igazán tapasztalatom, az enyém bár kanokkal is jól kijön, de a szukák társaságát valahogy jobban élvezi. Nem tudom ez így van-e szukák esetében is.
2010. jan. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi a választ:)
2010. jan. 21. 23:06
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A szuka-kan együttartást azért szokták javasolni, mert akkor kisebb az esélye a verekedésnek (dominancia harcnak). Ugyanis kan a kannal, szuka a szukával verekszik. Nagy ritkán fordul csak elő a kan-szuka bunyó.
2010. jan. 22. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!