Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti tényleg olcsóbban jöttök...

Ti tényleg olcsóbban jöttök ki a Barf etetéssel, mint a prémium táppal?

Figyelt kérdés
Mi elég nagy bajban vagyunk most. Van egy kölyök kutyánk, aki csirkeallergiás. Elkezdtük a barf etetést, mivel nem találtunk megfelelő tápot neki. De ugye csak marha, borjú, vagy bárányhúst vehetek, mert a csirke nyers formában is allergiát okoz. Ezek húsok, meg nagyon drágák, mellette a zöldség, gyümölcs, meg az étrend kiegészítők. Ti hogy csináljátok?
2014. szept. 30. 23:18
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:

Drágább a hús, meg a kiegészítők, mint a prémium táp?

Csirkementes tápot nem találtatok?

Miből gondoljátok, hogy a csirkére allergiás, készült teszt?

2014. okt. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha valakinek van valami tuti olcsó hús- és zöldségforrása, illetve meg tudja oldani a szállítást és a tárolást ingyen, akkor lehet, hogy olcsóbb.
2014. okt. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
Érdeklődj a BARFróól a Facebook csoportokban, biztos tudnak segíteni!
2014. okt. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
52%
simán olcsóbb... 100ft/kg a sertés nyesedék (jó zsíros), 180ft/kg a marha nyesedék (jó száraz). előbbit megfőzöm, utóbbit nyersen adom, plusz egy kis zöldség-gyümi.
2014. okt. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Tehát kb. 150 Ft/kg plusz a zöldség. Akkor nekem kellene 100 kg hús havonta, az 15000, a zöldség nyáron olcsóbb, télen magunknak se nagyon tudjuk megvenni nemhogy a kutyáknak. Plusz a rengeteg hús szállítása is pénz, a tárolása is pénz, úgyhogy szerintem drágább lenne, mint 40 kg josera táp, ami kb. 20.000 havonta. A rengeteg maceráról nem is beszélve. De ha csak egy kisebb fajta kutyám lenne, akkor szerintem én is bevállalnám, mert amúgy nekem is szimpatikusabb a nyers etetés, mint a műtápok.
2014. okt. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
Mennyivel kell több nyersből egy kutyának, mint szárazból, durván, átlagban? Kétszerese, háromszorosa? Ezt lenne jó tudni, és akkor könnyebben ki lehetne számolni, melyik az olcsóbb.
2014. okt. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
Nekem a két kutya (összesen 45 kiló) etetése nincs havi 10 ezer. Pedig nem tudom nagy tételben 200 Ft/kilóért venni a csont nélküli húst, 3-700 Ft között veszem. De ha neked van rendes nagy fagyasztód, akkor tényleg nézz be facebookon a nyesedéses csoportba ( [link] ott elég olcsón tudsz szerezni marhát, nyulat, akármit.
2014. okt. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
Na, nekem meg 140 kilónyi kutyát kell etetnem... :)
2014. okt. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudok olcsón húst szerezni, és piacolnom kell, akkor kb ugyanannyira jövök ki, mint régen táppal.

Most pl csincsillával etetek (antiallergén), 300 ft kilója, 25 kiló elég kb egy hónapig ez 7500 ft, a kutyám 30 kiló. Ami még pluszban tök jó benne, hogy ez inkább a prey-re hajaz, tehát nem kell matekozni az arányokkal mert egyben van, így sokkal kényelmesebb. Zöldség-gyümölcsöt nálunk a kertben összeszedik, télen meg a legolcsóbbat szoktam venni, ami éppen van. De azt is megcsinálhatod, hogy egyben egy nagyobb adagot leturmixolsz, és jégkockatartóban lefagyasztod. Így az adagolás is pofon egyszerű.

Amúgy az adagolás a kutya testsúlyától és energiaszintjétől függ, felnőtt kutyáknál a súlyuk 2-3%-a a napi adag. Kölyök, vagy növésben lévő kutyánál kezdd 10%-ról és lehet csökkenteni, hogy pont jól nézzen ki a picúr.

2014. okt. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

Miért csak ezeket a húsokat veheted? A csirke és pulyka allergizál legtöbbször, vagyis bármi más baromfit kacsát, libát nyugodtan kaphat a kutya. Sőt, még falusi, nem tápozott csirkét is adhatsz neki. Emellett halat is lehet olcsón találni olykor.

A válasz a kérdésre pedig igen, olcsóbban jövök ki BARF-al, mint táppal.

2014. okt. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!