Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti tényleg olcsóbban jöttök...

Ti tényleg olcsóbban jöttök ki a Barf etetéssel, mint a prémium táppal?

Figyelt kérdés
Mi elég nagy bajban vagyunk most. Van egy kölyök kutyánk, aki csirkeallergiás. Elkezdtük a barf etetést, mivel nem találtunk megfelelő tápot neki. De ugye csak marha, borjú, vagy bárányhúst vehetek, mert a csirke nyers formában is allergiát okoz. Ezek húsok, meg nagyon drágák, mellette a zöldség, gyümölcs, meg az étrend kiegészítők. Ti hogy csináljátok?
2014. szept. 30. 23:18
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Én már nagyon unom, hogy az összes BARF-os a világ összes kincsére esküdözik, hogy a BARF olcsóbb, egyszerűbb, és hogy ő a borjú méretű kutyájának is 5 perc alatt elkészíti és persze vele szemben lakik a hentes akitől hazacipelheti a havi 100 kg húst. Igen valóban jobb a kutyának, vagy legalább olyan jó mint egy nagyon minőségű táp, de ne csapjuk már be a népet, igenis ez egy sokkal munkásabb dolog. Olcsóbb meg talán akkor lehet ha amúgy hiperszuper, spéci 1000 Ft/kg tápokkal etetnél. De igenis vannak nagyon jó tápok 400-500 Ft kg-jáért.
2014. okt. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Én nagyon szeretem a kutyánkat. De kicsit túlzásnak tartom, hogy olívaolajat, joghurtot, tojást, túrót, ezenkívül étrend kiegészítőt adjak neki rendszeresen a nyers hús mellé.

Túrót kb félévente engedünk meg magunknak. Örülök a gyerekeimnek meg tudom venni a joghurtot.

Most sikerült egy hétre való marha nyesedéket vennem, elég jó áron. De doki benne a csont és a zsíros rész, a színhús kevesebb. A kutya eszi, ezzel nincs gond. Csak nem tudom jó lesz-e?

Csak sokszor azt olvasom, hogy ilyen minőségi meg olyan minőségi hús kell. Hát ez így nehéz.

Na meglátjuk, ha nem lesz jó valami, keresek csirkementes tápot.

2014. okt. 1. 20:48
 23/41 A kérdező kommentje:
Bocsi. Sok benne a zsíros rész.....
2014. okt. 1. 20:49
 24/41 anonim ***** válasza:

Időpont ma 16:07

Miért elgondolkodtató?

Nem hülyék, hogy ne lovagolnák meg azt, hogy az emberek nagy része nem képes feldolgozni, hogy húson, persze, megfelelő összetételűn, is meg tud élni egy kutya. Mert kell olaj a szőrére, mert kell zöldkagyló az ízületeire, mert kell zöldség, a kitudjamiért, stb.

A piac az piac. A gyártók rájöttek, elég sok vevőt vesztettek a húsosokkal.

Nekem a legjobban az tetszik, hogy a vegetariánus kutyák gazdái istenítik a vega étrendet. Na, persze...csak éppen kell hozzá venni a gyártók által készített kiegészítőket. Egész komoly készlet van pl amcsiban a vega kutyáknak gyártott hozzáadandókból :))

2014. okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
8%
"jöttök" ? hát ez a budapest... SZÁNALOM
2014. okt. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Csak hússal etetéskor azért szükség van belsőségekre is. Azokban olyan összetevők vannak, amelyek a színhúsban nincsenek meg. Van a PREY forma. Ott csak húst kap a kutya. Keress rá. El kell találni az arányt a csontos és a színhús között. legjobban a székleten lehet látni az eredményt.

Amúgy amelyik kutya a csirkére allergizál tápban, a nagy részük a nyers csirkére nem reagál.

2014. okt. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Persze igazad van érzem az iróniát a válaszodban:)


Az elgondolkodtatót azoknak szántam aki szerint a táp a minden:)


Jómagam igen alapos és szkeptikus ember lévén jó egy éve hezitálok a kizárólag húsos megoldáson és egy ideje ráálltam.


Igaz nekem "könnyű" mert csak 3 kilós a kutyám, tehát a húsos etetést nem éppen az olcsósága, vagy gazdaságossága miatt választottam.


Alapból én is odafigyelek arra, hogy mit eszem hosszú évek óta, azért fura lenne, hogy a kutyámnak meg odalököm a hiperszuper tápot:)


Nem sajnálom rá az időt, pedig családom is van - különben ha valaki kellőképen tájékozódik, alaposan utánaolvas mindennek és aztán fog hozzá, semmi macera nincs benne.


Ha valaki kényelmi életmódra van berendezkedve, annak bizonyára macerásnak tűnik első olvasatra.


Nem osztom az észt, soha nem tettem, ha megkérdezik válaszolok az etetést illetően - is, viszont az a tapasztalatom, hogy ha nem muszáj inkább nem megyek bele taglalásokba, mert ha valaki nem ért velem egyet az az aki oktat és kiderül, hogy olyan blődségeket állít ami miatt sírva rohanok hazáig....

2014. okt. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
47%

Itt nem a kényelmi életmódról van szó. Hanem gyakorlatról. Nem akarlak megbántani de te a 3 kg-os kutyáddal könnyen beszélsz.

Nekem 3 db kutyám van, igaz "csak" 15 kg-osak, de amennyi tudásom van a témában, annyit meg tudok állapítani, hogy több mint 1 kg-ot kéne nekik adnom naponta. Meg akkor vegyük már ide a macskát (még ő is nagyobb mint a kutyád) is, mert milyen lenne már, ha ő meg eszi tovább a tápot. Vagy gondoljunk bele ha beszerzek egy másik, nagyobb kutyát, mert valószínű. De még az is lehet, hogy egyszer lehozok egy almot a tenyésztőmmel. Egyszerűen hűtőm nincs ekkora! Sokszor az is gondot okoz, hogy 2 db csirke nem fér bele, amit hetekig eszek... Arról nem is beszélve hányszor olvad le valami baleset vagy áramszünet miatt. Lábasom nincs ekkora! Ha ezekbe mind beruházok, fizetem a nagyobb számlákat már elszállt az egekbe a költség és még húst nem is vettem. Kocsim nincs, vezetni nem tudok, mivel hozom haza? Azt se mondd már nekem, hogy ennyi kutyának, ennyi anyagot 5 perc alatt elkészítek. Nem vagyok kényelmes, de azt az időt inkább azzal tölteném, hogy 3 db hiperaktív kutyát foglalkoztassak. 2 munka meg tanulás mellett nem szégyellem, hogy nem lenne időm készítgetni.

A számolás része meg adottság. Lehet, hogy neked kis utánanézés után könnyűnek tűnik de ezzel nem mindenki van így. Én az évek óta készített alapételeket is inkább receptből nézem és grammra mindent kiméricskélek, mert egyszerűen nincs meg bennem az érzék hozzá. Ciki, nem ciki, ez van.

Én biztos nem mondok blődséget, mert nem azt tagadom, hogy ez jó. Engem csak az idegesít, amikor be akarják mesélni, hogy ennél könnyebb, olcsóbb, egyszerűbb dolog nincs a világon. Meg, hogy lassan már lenézik azt is, aki minőségi táppal etet. Pár éve még azt nézték le, aki Pedigree-vel etetett, és az Acana-t ajánlották agyba-főbe. Legközelebb mi jön?

2014. okt. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

ma 12:54

hamarosan begyűrűzik majd a vega etetés :))

2014. okt. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Hát őszintén - tényleg - sajnálom, ha az jött le a mondókámból, hogy aki táppal etet az idióta.


Igazad van annyiban, hogy odaírhattam volna - amit mondok és gondolok is - hogy bizony jó minőségű táppal etetni is remek dolog.


Tényleg könnyű nekem, tudom, írtam is.


Neked pedig tiszteletem azért, hogy ennyi kutyát nem csak tartasz, hanem nevelsz is:)


Az külön megtisztelő, hogy matekzseninek gondolsz, ugyanis diszkalkuliás egyén vagyok......ha ismered ezt a fajta érintettséget elképzelheted, hogy az életem során mennyi problémám akadt/akad:)

2014. okt. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!