Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudhatnám előre, hogy...

Hogyan tudhatnám előre, hogy egy kutya nem igazán barátságos a többi kutyával, váratlanul kitámad pórázról stb? Konkrét eset lent.

Figyelt kérdés
Van egy 10,5 éves kutyusom, tudom róla, hogy ő inkább a nyugis kutyákat kedveli, alapvetően barátságos, de a túl nyomulós kutyákat inkább kerüli, egy-két szimat után arrébb megy. Tegnap sétáltunk, jött szembe egy új kutyus flexin rohant hozzánk mint az őrült, még csak szólni sem tudtam a gazdájának, hogy kicsit fogja már vissza. De az enyém is odafordult felé, szimatolták egymást, erre másik kutya elkezdett nagyon belébújni az enyémbe, konkrétan már a hasa alá mászott volna. Erre mindkettő morgott (talán az enyém előbb, de ezt nem tudom biztosra) és mi gazdik arrébb húztuk őket. Az enyém abban a pillanatban megnyugodott, tudom, hogy neki ez már sok volt, és így örült, hogy kikerült a szituból. De a másik kutya totál bekattant, acsargott rá, morgott, ugatott, rángatta a pórázt. Miután elmentünk még két-három percig, amíg hallótávolságon belül voltak, folyamatosan ezt csinálta. Nyilván, ha tudom, hogy eleve egy ilyen kis ideges kutya, akkor nem is engedem oda az enyémet. De honnan tudhattam volna? Vagy valamit rosszul csináltam? Tudom, hogy az enyém is morgott, nyilván nem is dicsértem meg érte, de nála ez egy jelzés volt, hogy hagyjál békén, a másik viszont totál bekattant...

2014. okt. 1. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy a másik kutya rohant oda hozzátok, mellesleg flexiről (na, ez a halálom), hát akkor nem neked kell rosszul érezned magad. A te kutyád nyugodt és ha jól értelmeztem, kiszámítható. Az érthető, hogy ha nyomulnak rá, jelzi, hogy hol a határ, jelen esetben morgással, ez is okés még szerintem. A másik gazdinak meg kellett volna kérdezni, hogy okés-e a dolog. Nem tudom, az én kutyám egy nagytestű kutya, amikor pórázon van, nem törődik semelyik kutyával, ellenben őt rendszeresen betalálják a kis flexis ölebek. 2 és fél év alatt egyetlen egy (!) gazdi kérdezte meg, hogy nem baj-e. Az összes többi kutyája csak veszettül rárontott. Szerencsére eddig nem volt baj, pedig látom, hogy frusztrálja az enyémet, főleg, hogy ő rövid pórázon van, szorosan mellettem, a többinek meg sokkan nagyobb tér jut.

Tehát érezze csak rosszul magát a másik gazdi, nem szokás csak úgy összeengedni kutyákat, illik rákérdezni előtte a dologra, hisz mondjuk a tiédnek fertőző betegsége is lehet vagy rehabilitáció alatt is állhat, soha nem lehet tudni.

2014. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sippara ***** válasza:
Alapvetően ilyenkor a másik kutya testbeszédére hagyatkozunk, ha az annyira nem megy, akkor alkalmazhatod azt az általános szabályt, hogy flexis, hámos, két/háromsoros fém fojtós/félfojtós, láncpórázos, telefonáló és/vagy műkörmösgazdás kutyákat automatikusan kerülöd, hacsak nem feltűnően normális a kutya.
2014. okt. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Hogyan tudhatnám előre, hogy egy kutya nem igazán barátságos a többi kutyával, váratlanul kitámad pórázról stb?"

Ezt nem kell tudni, pórázos kutyához nem engedünk oda kutyát, mert tök felesleges, játszani úgysem tudnak, max. balhé lehet belőle, ami pórázon sokkal valószínűbb is, mint anélkül, és sokkal nagyobb gáz is, ha egymásba gabalyodnak. Elmentek egymás mellett, aztán majd ismerkedik olyanokkal, akik nincsenek pórázon, akkor, amikor ő sincs pórázon.

Ha meg mégis előáll ilyen helyzet, akkor sem huzigáljuk a kutyákat, ha egy mód van rá, mert ha addig nem is voltak idegesek, a feszes póráztól valószínűbb, hogy azok lesznek. Hívni kell, beállni közéjük, elterelni őket, amíg lehet. Utána sem húzzuk, sosem húzunk kutyát, hanem rántunk, gyorsan, erősen, és rögtön lazítjuk a pórázt, így kerülhető el legjobban a felesleges feszültség.

2014. okt. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!