Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utazni, kirándulni 13-hetes...

Utazni, kirándulni 13-hetes kiskutyával?

Figyelt kérdés
Gondban vagyunk,mert nem karácsonykor hanem november közepére kaptuk meg a szabadságunkat,kamasz gyermekeinket ki tudjuk venni a suliból,de jövő héten hozzuk új családtagunkat egy kis boxer kölyköt,a szobatisztasággal nem lesz gond mert az előző boxerem is két hét alatt szobatiszta lett és az autót is megszokta.Inkább attól tartok nehogy valami betegséget,vírust összeszedjen. Akkorra 3-oltása lesz meg. Mi a véleményetek?

2014. okt. 1. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Le leszek pontozva mert nem követem a "szentírást"...de én 8,5 hetes kora óta vittem mindenhova magammal a kutyámat. 2 oltást kapott összesen (egy parvot meg egy kombit) mivel nem vagyok híve az oltásoknak, a veszettséget is csak éves kora után adattam be. Valamint nekem fontosabb volt a szocializáció. Arra figyeltem, hogy a környék ahova hordtam, úm mentes legyen a betegségektől - így a környező állatorvosoknál rákérdeztem, h mi a járványhelyzet ha van... Ennyi. 12 hetesen teljesen szobatiszta volt és 10 hetes kora óta póráz nélkül sétált a kevésbé forgalmas utakon. Most 20 hónapos, és az egyik legjobb kutyám. Kirándulásoknál ennyi idősen arra figyeltem, h egyszerre nem menjen túl sokat, túl nehéz terepen az ízületei és csontjai fejlődése miatt, de mentünk erdőbe is, kutyák közé is stb.
2014. okt. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én se vagyok egy parázós ember, simán kiviszem a kertbe a kutyát mielőtt teljesen be van oltva, meg az környékre is, de szerintem a 'nyaralás' túl sok. Sokkal több betegséggel találkozhat. Plusz egy 13 hetes nagytestű kutyát nem ajánlatos sokat gyalogoltatni, márpedig a királndulás általában olyan.
2014. okt. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,de több napos elutazásra,,vagy strapás túrára ne nevezzetek be./.Ami az egyiknek két hét,a másiknak hónapok.Nem a fajtán múlik ,hogy mennyi idő alatt lesz szobatiszta.
2014. okt. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem, én sportkutyás körökben mozgok, és itt teljesen általános h a kölyköket viszik mindenhova - ha verseny van akkor a 10-12-15 hetes kutya ugyanúgy megy a gazdival és bandázik az ottani kutyákkal. Ez teljesen megszokott. Igazából nem értem az "átlag" emberek túlzásait ilyen téren...
2014. okt. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem utazni simán vihetitek magatokkal. Túra alatt viszont attól függ mit értesz. Mint már írták egy ilyen kis kutyának nem tesz jót ha hegynek fel kell mennie vagy hosszabb km-es túrákra van "kényszerítve". Viszont ha a túra az, hogy kimentek a közeli erdőbe és sétáltok fél órát akkor vidd persze.
2014. okt. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azért,hogy értsétek 4-5 napra mennénk kutyás szállásra,ahonnan a többiek mehetnek szórakozni,fürdőzni stb,mi meg a kutyival fél órás séta a környéken a többit meg a szálláson játszunk,pihenünk.

Senki olyan családtag és barát nincs aki ért a kutyákhoz,így másra biztosan nem hagyom. Csak még ilyen pici boxival nem voltam,az előző kedves kutyámmal aki nemrég 10-évesen ment el..,csak fél éves kora körül mozdultunk ki messzebbre. Köszönöm a válaszokat.

2014. okt. 1. 23:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Én addig nem vittem sehova, míg meg nem lett minden kölyök oltása! Szimplán csak azért, mert túl sok parvo-s kiskutyáról tudtam akkor és túlságosan fontos volt számomra a saját kutyám egészsége. És tudom, hogy ha el is kapja a parvot és esetleg túl is éli, teljesen egészséges akkor sem lesz soha. Persze mindeni másképp gondolkozik, így azt csinálsz amit akarsz, de nekem pár nap kirándulásnál jelentősen fontosabb az a tízen év, amit a kutyámmal akarok eltölteni. És persze a tenyésztője vissza is vette volna a kölyköt, ha kiteszem őt ilyen veszélyeknek.
2014. okt. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: tudtam h le leszek pontozva :D :D :D
2014. okt. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első, szerintem igazad van. Én mondjuk megvártam az oltásokat, de onnantól kezdve vittem magammal mindenhová a nagytestű kutyusomat. Minden hétvégén hegyi túrák, kirándulások, városi programok. Persze csak módjával, amennyit a pici is bírt. Nagyon élvezte és rendkívül jól szocializált lett. Egy ismerősöm pont azzal rontotta el a kutyáját hogy 5 hónapos koráig sehová nem vitte, most már meg nem tud vele mit kezdeni mert folyton ugat, emberre kutyára egyaránt. Egyébként a nyaralásokra én alapból magammal viszem a kutyámat :)
2014. okt. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
7-es Nálam jobban nem sokan tartják nagyobb becsben a kutyájukat,de nekem a két kamasz gyerekem is igen fontos-bármily furcsa...rájuk is gondolnom kell.-Itt nem "pár nap kirándulásról" van csak szó,egész évben csak egyszer van időnk együtt elmenni. Ha ismerősökre bízom a kölyköt sokkal nagyobb veszélynek teszem ki,még van pár hét átgondolni a dolgot.
2014. okt. 4. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!