Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy bírja ki az ember az...

Hogy bírja ki az ember az első napot, amikor már nincs kit levinni sétálni?

Figyelt kérdés
Hálisten csak álmodtam, hogy meghal a kutyám. De már ez is teljesen sokkoló élmény volt, egész nap teljesen máshol jártam fejben tőle. Idősödik már, de még bőven nem gondolok erre, de ez az álom kiborított. Hogy lehet túlélni azt az első napot? Álmomban bőgtem, és fogtam a pórázt, néztem ki az ablakon és nem értettem, mi lesz a goldom, mit kell tennem, kétségbe voltam esve, tanácstalan voltam, és olyan keserű érzésem volt, mint még soha. Felébredtem és sírtam amikor megláttam a kutyusom az ágyában, rögtön felemelte a fejét, mert mindig felébred ha én is. Annyira örültem, hogy ez nem történt meg, hogy nem volt igaz. Eddig még nem is gondoltam bele ebbe, nincs is miért, a jelenben élek, és különben is, egy jó kis "bombabiztos" kis túlélő ez a kutyus. De pont azért, amiért még nem gondolkoztam ezen, ezért ütött ennyire szíven ez az élmény. Viszont ma másra se tudok gondolni, és mást se érzek, csak félelmet, hogy mi lesz, pedig én nem vagyok ilyen. Nem tudom elképzelni, mi lesz velem, de képzeletben csapkodom is a fejem, hogy ezen még nem is kell gondolkozni, mert most nem ez a dolgom.
2014. okt. 2. 16:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
erre inkább gondolni sem akarok:(
2014. okt. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Könnyű, mivel nincs választásod. Vagyis akad, de ha jól sejtem öngyilkos nem leszel. akkor meg marad a pár napos dpersszió, gyász stb. Viszont élg hülye vagy, ha már előre kínzod magad. Ami él az meg is hal, ezen nincs mit ragozni, és fölösleges előre ráparázni. Egyszerűe ncsak el kell fogadni és élvezni addig az időt.
2014. okt. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy nem vagyok olyan, aki előre kínozza magát, ez az álom borított ki. Talán az a része, hogy nincs választásom, ez még ijesztőbb. Kiszolgáltatott az ember egy olyan dologban, ami meghatározta az életét, néz ki a fejéből, nem érti, csak "eldőlt" fölötte minden, kitéptek egy részt az életéből, ami annyi szeretetet és vidámságot adott eddig. Borzasztó elképzelni.
2014. okt. 2. 16:45
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Én sokat gondolok erre mostanában. 8 éves lesz a kutyusom, szóval a legrosszabb esetben is még legalább két évet velem lesz, mégis elfog néha a félelem, hogy mi lesz ha már nem lesz velem. Vannak terveim következő kutyára, tudom hogy lesz élet nélküle is, igyekszem felkészülni rá, hogy ha eljön az ideje könnyebben feldolgozzam. Mondjuk nekem már pusztult el kutyám mérgezésben, szóval talán valamivel könnyebb így.
2014. okt. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Kétszer éltem át. Az első nap mindkétszer elmenekültem otthonról. A másodikon is.
2014. okt. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%

lehet, hogy tudatosan nem gondoltál csak bele.... amúgy szörnyű lehet, de az ember mindent túl tud élni, még ha sokáig nagyon rossz is az ilyesmi, hiszen mégiscsak évekig az ember társa és szereti...

de tényleg próbálj meg nem ezen agyalni, hiszen a kutyusod jól van, még biztosan jó darabig veled lesz.

2014. okt. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én 1. kutyám egy pénteki napon halt meg. Azon a napon csak bőgtem. Szombaton elkezdtem egy másik fajtát keresni, és következő szombaton elhoztam a kölyköt. Ő most már 10,5 éves...

Nemrég meghalt babéziában egy kutyánk (9 éves volt), 1 hónapra rá vettünk egy kölyköt.

Nekem ez működik.

Vannak, akiknek hosszú hónapokig, évekig, esetleg soha nem lesz kutyájuk.

Én ezt nem bírnám ki.

2014. okt. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

7-es, nem érezted úgy, hogy hűtlen vagy az előző kutyád emlékéhez? Hogy nem fair, hogy nem adtál időt magadnak a gyászra?

Nem kötözködésből írom, tényleg érdekel.

4-es voltam.

2014. okt. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nekem ez volt a 3. kutya az életemben, igaz, ez az utolsó "rámerőltetett" volt, mert valójában a feleségemnek kellett. Amikor tavaly el kellett altatni a kutyát 12 évesen (szabályozhatatlan ürítési problémák miatt), akkor kissé megkönnyebbültem, mert az én koromban (68) már kissé megterhelő volt időnként a napi négyszeri sétáltatás. Mindenesetre ma már belátom, mennyire igaza van annak a gyakori javaslatnak, hogy idősebb korban kell egy kutya, ami az embert kényszeríti a napi többszöri kimozdulásra. Bizony tavaly óra híztam vagy 2 kg-ot. Engem lelkileg kevéssé rázott meg ez most, mivel van unokám, akire azért jobban vágyom, mint egy állatra. Az biztos, hogy, amikor az első kutyánk elpusztult, akkor én 24 évesen nagyon letört voltam.
2014. okt. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Érdekes amúgy a gyász is, mert mindenki máshogy érzi jónak. Én például nem gondolnám megcsalásnak a rövid időn belül új kutya érkezését. A "régi" tudná/tudja jól, hogy semmi nem pótolhatja, semmi nem hasonlítható hozzá, hiszen most életében is "egyke" kutya, a kis egyetlenem. Az új jövevénnyel érezném inkább úgy, hogy kiszúrok vele, ha túl hamar jön, mert még véletlenül se akarnám pótlékként, gyors hiánypótlóként kezelni, hiszen ő is egy egyéniség. Viszont rövid időn belül úgyis mindig az összehasonlítgatás menne. Pont ezért nem tudnék mondjuk azonos fajtájút se választani, mert az már túl sok lenne nekem, hogy hasonlítana is, lehet hogy jellemben is, nem csak kinézetben. Ugyanolyan fajtát csak évek múlva tudnék venni.

Na de most már tényleg lezuhanyzok inkább hideg vízzel, mert ez nem állapot hogy itt nyomorgok. Ölemben a kis bogár, és szerencsére virul, mint eddig, annyira imádom:) Már csak azért is lenyugszok, mert biztos ő se érti, miért vagyok ideges.

2014. okt. 2. 17:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!