Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Kutyabarátok"! Miért kell...

"Kutyabarátok"! Miért kell egy kutyát tömbházban tartani?

Figyelt kérdés
Én nagyon ellenzem a tömbházi kutyatartást és szívem szerint betiltanám, mivel a kutyatartók 99%-a nem képes betartani az együttélés alapvető normáit sem. A lépcsőházban gyakran póráz és szájkosár nélkül terelgetik az ebeket és minden tiszta kutyaszőr lesz. A lábtörlőm is állandóan tele van kutyaszőrrel. Ha pont találkozok velük a lépcsőházban, sok kutya odajön és szagolgatja a lábamat, én pedig legszívesebben lerúgnám a lépcsőn. Gyakran előfordul, hogy a kutyák a kisebb-nagyobb dolgaikat is a lépcsőházban végzik, a gazdik persze nem takarítanak utánuk. Ugyanez vonatkozik a közterületekre is, nincs már egy négyzetméternyi kutyapiszok-mentes terület, olyan gazdit még nem láttam, aki összeszedte volna kedvence végtermékét. És akkor az éjszakai ugatásról már nem is beszélek. Könyörgöm, aki állatot akar tartani, miért nem költözik kertes házba? Ott nem zavarna senkit a kutyája. De így azt gondolom, hogy a tömbházi kutyatartók magasról tesznek a kulturált együttélésre.
2011. júl. 29. 20:30
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
81%
költözz te kertes házba, akkor nem fognak zavarni a kutyák. b
2011. júl. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
29%
Nekem a kedvencem az, mikor az állatorvosnál állok sorba a bedobozolt kisállatommal, a kutyások meg hagyják a kutyájuknak, hogy s3ggembe dugják az orrukat, felugorjanak, rámcsepegtessék a nyálukat meg ilyenek. Ha meg szólok én vagyok a bunkó paraszt.
2011. júl. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
81%
És gyereket miért kell? =P Az is hangos, azzal meg még annyit se tudsz csinálni, mint a kutyával. És a gyerek is odajön, matatja a cuccaimat, legszívesebben lekevernék neki egy pofont. A kutyapiszkot meg elvileg mindenki köteles felszedni, ha valaki nem tart be ilyen "evidencia értékű" szabályokat, azt jelenteni kell. Ennyi. Ha valami nem tetszik, te is elköltözhetsz, mert mindenkit más tényező zavar, és a tényezőket a legnehezebb kiirtani.
2011. júl. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
78%
Én meg azt nem értem, hogy ilyen szemét embereket miért kell a Földön tartani.
2011. júl. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
87%

Igazad van. DE:

- vannak kutyafajták, amiket igenis lakáskutyák. Nekünk is olyan van, lhasa-apso, kertes házban tönkremenne a szőre hamar.

- Én is úúúútálom a kutyásokat, akik nem szedik fel a kutyájuk után a "termést". De vajon észreveszed, hogy a bokrok aljában nem csak kutyasz.r van? Sajnos emberek is odaürítenek, ami még gusztustalanabb mint az állatoké.

- Miből gondolod, hogy a kertes házban lévő kutyaugatás nem zavaró? Szerintem az is gáz, főleg ha egész éjszaka tart a műsor. Egy lakásban lévő kutyát nem éri annyi inger, mint egy kertben. Ergo kevesebb ugat - elvileg.


Összefoglalva, meg kell tanulni végre békésen együtt élni. Nem kell szeretni az állatokat....

2011. júl. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
86%

Csak részben adok neked igazat, mert valóban sok olyan gazdi van, aki nem megfelelően tartja a kutyáját. De sajnos az irásodból süt az hogy utálod az állatokat. Fogalmam sincs miért, mert bizony egy kutya sokkal ragaszkodóbb és értelmesebb mint sok ember.

A kertes házban is ugatnak a kutyák, te meg beszélsz. Szerinted hogy fejezzék ki magukat. Ok nélkül még egyetlen kutyát sem hallottam ugatni.

2011. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
79%

Tudod, a kertesben élő gazdik sem különbek . Legalább is azon része, amelyik pont úgy viselkedik, mint amit leírtál. Kutya utcára kizavarva piszkolni, mert a kert, az legyen tiszta. Kutya megszökik, vagy éppen szeret sétálgatni, udvarolni, utcán embert megszagolni,más kapuja elé piszkolni,éjszaka ha kell, ha nem, ugatni, stb.

Sajnos még több az átlagos kutyatartó, mint a tudatos kutyatartó.

2011. júl. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
81%
Hagyjuk már ezt az unalmas, idióta szemléletmódot miszerint aki tömbházban tartja a kutyáját az "állatkínzó". Az nem állatkínzás ha a nagy állatbarát kertesházban lakók kivágják az utcára a kutyáikat? Nem kell általánosítani, mert ennyi erővel én is tudok, szerintem többet mint te. Képzeld, én is állatkínzó vagyok mert nekem is panelban van egy tacskó-keverék közepes méretű kutyusom, és szerinte is borzasztó itt lakni. Napi többször viszem sétálni, a dolgát lent végzi, eszébe sem jut a lépcsőházban, eszik, iszik, játékai vannak, jutalomfalatok mindene van... Ugye milyen nagy állatkínzás ez? Valamint abba is gondolj már bele, hogy az ilyen állatkínzók mint mi panelházban élők, állatorvosnál több ezer forintokat adunk ki az oltásokra is, és lám, erre is figyelünk... Öröm lenne a világ, ha minden állatkínzó ilyen lenne... Gondolkodj mielőtt írsz, és ne általánosíts. Ezzel egyidejűleg téged kéne lerúgni a lépcsőn hogy 3emeletet essél.
2011. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

Azért vagyok szemét, mert zavar a kutyapiszok a lépcsőházon belül és kívül?


Egyébként valóban nem szeretem a kutyákat. Van kertes házam is, de hétközben általában a városba kényszerülök. Kertes házban például nem zavar a szomszéd kutyája, amíg nem jön át az én területemre.

2011. júl. 29. 20:42
 10/56 A kérdező kommentje:

20:42!

Én állatkínzást egy szóval sem említettem. Te összeszeded a kutyapiszkot a kedvenced után?

2011. júl. 29. 20:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!