Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 75 kg kan kutyám behívásnál...

75 kg kan kutyám behívásnál mindig fellök és lehuppanok a földre. Az egész kutya suli rajta nevet. Mit tegyek, hogy ez változzon?

Figyelt kérdés
Nagyon égő már. Olyan gyorsan és őrülten fut oda hozzám, hogy nem bír lelassítani.
2014. okt. 3. 12:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Készülj fel rá és lökj rajta egy jó nagyot térddel. Legközelebb biztos finomabban érkezik meg.
2014. okt. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Jobb lábbal hátra lépsz, kitámasztassz, hasizom megfeszít és jöhet a becsapódás! :)
2014. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
A közeledbe érve rászólhatsz, hogy ül. De a térddel távoltartás is bejöhet.
2014. okt. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Szép nagy kajla kutya lehet :)

elképzelem ahogy rongyol felém egy ekkora kutya. Lehet én se állnék meg a lábamon pedig nem vagyok kicsi ember..:)

2014. okt. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Engem néha még a közepes testű kutyám is majdnem fellök, pedig messze van a 75 kg-tól, mondjuk én kicsi vagyok és ha nem készülök rá akkor váratlanul érint. :D Szerintem engem egy 75 kg-os eb agyon is nyomna! Amúgy kérdező, ez attól is függ, milyen súlyban vagy, mekkora vagy. Ha alacsony vagy és sovány akkor szerintem rogyaszthatod a térded, nem fogja megállítani. Próbálj kitérni az útjából,és ha nem döntött fel akkor jutalomfalat. Ha igen, akkor pedig szólj rá. :) Nem kis kutya lehet, még egy nagyobb termetű embert is elintézne szerintem. :D
2014. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
78 cm és 75 kg a kutya. Én 160 cm és 47 kg xD
2014. okt. 3. 13:19
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Na erről beszlélek! Szerintem ilyen méretkülöbséggel hiába rogyasztasz! :D Próbáld arra megtanítani hogy melléd érkezzen, vagy lassuljon le. Ha nem dönt fel jutalomfalat!
2014. okt. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hát, ha ilyen kicsi vagy:

Bár nem a tökéletes behívás, de állj oldalt a kutyának, jobban tudsz támasztani (csak rogyaszd a térded).

Egy ekkora kutyánál nyugodtan lökhetsz a csípőddel és erőteljesen "ütheted" a könyököddel is, ugyanúgy, ahogy a térdeddel.

Meg reméljük elmúlik a kajlasága. :)

2014. okt. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

szia!


Nekem mudi kanom van, aki csak 15-17 kg, de majdnem olyan gyors, mint egy agár. Kiskorában sokszor jártunk mi is így, mint te, ha kivittem a mezőre. Nem tudott megállni :)).


Én kitettem a nyitott tenyerem magam elé olyankor, és szóltam neki, hogy "lassíts!", vagy csak "sssss!".

és így megtanulta, hogy lassabban közelítsen.

De még néha ma is kifarol :)


Neked is gyakorolnod kell vele valamilyen nyílt terepen. De lehetőleg egyedül legyetek, mert akkor nem fog olyan vehemenciával futni.

2014. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mikor úton van feléd add ki az ül vagy a fekszik parancsot, hogy úgymond eléd érkezzen és ne rád. Esetleg térdelj/ülj le, hogy szem magasságba legyél hátha úgy megáll. Vagy a jutalom falatot/játékot ne magad elé tartsd hanem magad mellé. Egyébként szerintem simán beszélhetnél erről a kutyasulis oktatóval is, ha már úgyis jártok.
2014. okt. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!