Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 75 kg kan kutyám behívásnál...

75 kg kan kutyám behívásnál mindig fellök és lehuppanok a földre. Az egész kutya suli rajta nevet. Mit tegyek, hogy ez változzon?

Figyelt kérdés
Nagyon égő már. Olyan gyorsan és őrülten fut oda hozzám, hogy nem bír lelassítani.
2014. okt. 3. 12:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Milyen fajta az a kutya? Életemben nem láttam még 75 kilós kutyát.
2014. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha már kutyasuliban történik, akkor esetleg megkérdezhetnéd a többieket, hogy ha már ennyire vicces, akkor adjanak ötleteket, hogy hogyan oldd meg ezt a problémát. Nevetni könnyű.

Egy kicsit nekem kevés az információ, hogy behívásnál csak azt szeretnéd-e, hogy a közeledbe jöjjön bárhova, vagy egy adott pozíciót vegyen fel, pl. behívás beüléssel. Más a megoldás az egyikre, és más a másikra.

2014. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

érdekes egy iskola lehet, hogy nem az oktató segít, hanem itt kérdezel:)

de: jutifalat, amit csak akkor kap meg ha megáll előtted, bár ehhez jó lenne tudni, hogy mit is vársz a kutyától.

2014. okt. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Azt javasolta az oktató, hogy tegyünk rá szögeset meg hosszú pórázt és amikor közel ér hozzám megrántsa erősen ... Azért kértem itt tanácsot. 25 km körzetben egyetlen kutyaiskola és igen az ül a vége a behívásnak. Kaukázusi juhász.
2014. okt. 3. 19:47
 15/18 anonim ***** válasza:

El ne rontsd az a kaut behívásnál szögessel.

Először közelebbről hívd és mondd neki, mielőtt beér, hogy ül. Ha már megy, hívhatod távolabbról fokozatosan. Túl sokszor ne ültesd, mert a kutyák egy idő után hajlamosak lelassulni, mert le kell ülniük. Néha, ha már tud beülni, oldalt dobhatsz neki labdát, hogy elrobogjon melletted.

2014. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Végre egy normális, motiválható, mozgékony kau és el akarják szúrni szögessel??? :O Még a versenykutyáknál se szögessel "veszik el a kedvét" :O

Az egy lépésről való behívás, majd fokozatosan nagyobb távból jó megoldás lehet!

Egyébként 75 kg egy kaunak nem sok? Egy nagy pireneusit láttam 58 kg-san...:D

2014. okt. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
De soknak tűnik a 75 kg főleg a 78 cm-hez. Gondolom nem mért, hanem becsült érték.
2014. okt. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Mért méret és keverék. Menhelyről befogadott kutya. De nem tudták pontosan a fajtáját.
2014. okt. 12. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!