Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha hazahozok egy menhelyi...

Love Animal kérdése:

Ha hazahozok egy menhelyi kutyát hogyan foglalkozzak vele?

Figyelt kérdés

Nem biztos hogy kölyök kutya lesz még nem tudom.Csak annyit szeretnék megtudni hogy miket szerezzek be neki pl: fekhely meg ilyesmi,meg ismerőseim mondták hogy ha meghozzuk akkor fürdessük meg bolhairtó samponnal nehogy bolhás legyen,de ez egy kutyusnak nagyon furcsa lehet nem? szegény azt se fogja tudni hogy kik vagyunk mi történik körülötte igaz?

félni fog vagy inkább örül majd az új gazdiának.Minden kutyatartáshoz kapcsolódó válaszokat várom.(panellakásban,kistestű kutya)



2014. okt. 5. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyi dolgozók,mindent el fognak mondani a kutya viselkedéséről ,szokásairól,esetleges nem kivánt tevékenységükről is.A külső és belső parazitamentesités viszont a te dolgod lesz!Sok siker a kutyushoz!
2014. okt. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tényleg jobb megfürdetni bolhaírtós samponnal.Bár a Neostomosan-t ajánlom,mert az mindenféle élősködőre jó.

Ilyen helyen hiába figyelnek.Lehet bolhás a kutya.

Eleinte vigyétek el egy sétára,játszatok vele,hogy szokjon titeket.Utána mehet a fürdetés:)


Legyen egy fekhelye,jó minőségű táp,tálak,póráz,nyakörv,ha hosszú szőrű akkor kefe.

Vmi élősködő elleni szert is vegyél neki. Én személy szerint a Foresto nyakörvet javaslom.De csak miután meg lett fürdetve bolhaírtós samponnal.

2014. okt. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
értem koszonom es meg azt szeretnem kerdezni hogy ha nem akarok venni neki ilyen kiszuperalt kutyakajat meg mindent szoval hazi kosztot kap akkor miket ehet?
2014. okt. 5. 13:13
 4/10 anonim ***** válasza:

előzőkhöz hozzátenném, hogy nekem összesen 10ezret kellett fizetni a menhelyen (csippelés, ivartalanítás, oltások, stb.), azzal számolj még (van ahol csak 5ezer) és eléggé hosszú volt nálam a beszokása, de neki eléggé szörnyű sorsa is volt.


a freshnapf (na jó nem tudom hogy írják :) ) vásárolj - minden megvan ott, beviheted a kutyát, ami eléggé hasznos pl fekhely, szájkosár, stb választásnál. Ja és csináltass ott neki bilétát is, szerintem hasznos, (bár úgyis csippeltetve kapod meg)


Meg még annyi, hogy műanyag kosarat vegyél neki. A többit meg leírták fent.


Én kutyám 1,5 éves és 10 hónaposan hoztam el.

2014. okt. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja még egy dolog eszembe jutott (előző vagyok), az én állatorvosomnál az a szabály, hogy a kutya gazdijához kerülésétől 3 napig nem oltják. Ez nem tudom más állatorvosoknál hogy van, de a lényege, hogy még csak akkor került a gazdihoz, minden új, szokatlan, stb és nem tenne neki jót hirtelen ez a szadi... vagy valami ilyesmi
2014. okt. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
a lenyeg hogy amikor hazaviszitek engedjetek hogy felfedezze uj kornyezetet, nem szabad rogton raugrani (ugy ertem nem szabad rogton jatekra kenyszeriteni vagy hasonlo) valoszinuleg meg nem lessz olyan nyilt veletek, hiszen nem ismer titeket de idovel rendbe fog jonni... amiket be kell szerezni: mindenkeppen szerezzetek be itato, eteto talkat, egy olyan helyet ahova elvegezheti dolgat, fekhelyet (bar ez megoldhato mashogyan is hiszen nem biztos hogy mindig ott fog aludni foleg ha talal mas helyet pl.:kanape, agy, stb.) valamilyen jatekot, illetve egy kutya kefet mivel a kutya vedlik es nem art neha kikefelni a bundajat illetve valamilyen kutyasampont is szerezzetek be.. de ne tul gyakran furdessetek mert az bor gombat okozhat eleg negyed/fel evente megfurdetni. az etelt pedig ti valasztjatok ki hogy mit adtok neki es hogy mit szeret.. en nagyabol enyit tudtam segiteni rem. sikerult is :)
2014. okt. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat nagyon hasznosak még annyit szeretnék kérdezni hogy a körmét a kutyusnak én letudnám vágni ?
2014. okt. 6. 15:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Én egyiknek se vágtam le amióta itt vannak, koptatja őket a beton (ráadásul nem is két nagytestűről beszélünk). Kozmetikushoz se vittem őket. A nagynak vágom én a szőrét meg kefélgetem a kicsinek meg nem kell vágni.
2014. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. ha még lesz valami kérdésem zavarhatlak titeket?
2014. okt. 7. 18:18
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Rám írj nyugodtan bármikor, boldog kutyusozást! :)
2014. okt. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!