Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 napos kiskutyám....

Van egy 5 napos kiskutyám. Sajnos a mama kutya és a többi kicsi elpusztult születésük után 1 nappal. Magától kakilik és pisil is pedig azt olvastam nem tudnak. Az orrából valami vízszerű válladék jön egy picit. Ez tisztulás lehet? Vagy megfázott?

Figyelt kérdés
2014. okt. 7. 10:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok mindenben hibáztál.

Még a legszuperebb tenyészkutyáknál is előfordul baj az ellésnél. Ezt minden tenyésztő belekalkulálja, ha vemhesít. Ezért van választott orvos, aki bármikor mobilizálható.Sokszor akár nagyobb távolságra is elviszik a kutyát, ha a környéken nincs megfelelő orvos. És, igen, mindez pénzbe kerül. Komolyan meg kellett volna gondolnod, hogy milyen buktatói lehetnek egy ellésnek.

Remélem, a megmaradt kicsi életben fog maradni neked.

2014. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Én is nagyon remélem h legalább ő megmarad nekem..mindent megteszek érte. És nincs semmi baja megnézettem a dokival :-)
2014. okt. 7. 14:35
 23/33 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg ha ivartalaníttattál volna, akkor nem lenne baj. Olyan fura, h az ide írók mindig Bivalybasznádalsón laknak, ahol ezer kilométerre van a legközelebbi civilizált város, plusz sosincs kocsi, sosincs pénz. De net mindig van....
2014. okt. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarlak elkeseríteni, de ha a kiskutya nem kap megfelelő ellátást, el fog pusztulni.

Ha lesz még kutyád, ivartalaníttasd, ne hagyd, h vemhesüljön, vagy megszökjön.

2014. okt. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Pont most jöttem haza Fressnapfból kutyakaját vettem. Mintha láttam volna tejpótló tápszert, külön babakutyáknak készült. Sajna nem tudom mennyibe kerül mret nem néztem meg komolyabban, hiszen nekem nincs rá szükségem:) De gondoltam szólok, hogy láttam h van ilyen. Szerintem a legjobb lesz, ha megveszed, mert 5 naposan borzasztó fiatal a kutyus, ilyen fiatalon mindent meg kell tenni hogy túléljen. Vagy kereshetnél neki "béranyát", én felhívnék néhány kutyás szervezetet, hátha ők tudnak olyan kutyáról aki frissen szült és van teje, hátha ellátná a te kutyusod is.
2014. okt. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
85%
Hát szerintem kapott a kérdező annyi "savat"- ami bizonyos tekintetben indokolt - hogy most már inkább drukkoljunk azon, hogy a vakarcs rendben legyen és a legközelebbi állatorvosi látogatás az oltások és chip utána az ivartalanítás legyen.
2014. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Már vettem neki tápszert 1650ft. és cumisüveget 900ft. volt. De köszönöm h szoltál. Igazatok van az ivartalanítással kapcs. de zárt kertem van és nem gondoltam h ez lesz sajnos.
2014. okt. 7. 18:33
 28/33 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy csóró vagyok és nincs 200 ezres fizetésem. És azért is h nem lakom nagyvárosban!!! Igazad van!! A netem 1000ft ha erre is kíváncsi vagy.
2014. okt. 7. 18:40
 29/33 anonim ***** válasza:

Hát, a zárt kerttel ez a baj, abban az illúzióban van az ember, hogy biztonságosan el van kerítve a kutyus, pláne ha mondjuk meg van nevelve a tied... Azon nem csak ő szökhet ki, hanem idegen kutya is beszökhet... Szurkolok a kiskutyának, hogy élje túl, vigyázz rá nagyon, és ha már elég idős lesz hozzá, fontold meg az ivartalanítást!

Fiú vagy lány kutyus amúgy?

Különben most is, hogy megvan a tápszer, így is utánajárhatsz a "béranya" kutyának, hátha sikerül találnod, mert a létező legjobb immunerősítő az anyakutya teje! Legalább egy ideig, vagy ameddig hajlandó szoptatni a kutyusod. Utána is jól jöhet még a tápszer. Mi a hozzátok legközelebbi menhely / szervezet?

2014. okt. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Jól van a kutyus kisfiú. Szinte napról napra erősebb :-) 1.5-2 óránként eszik. Kakil pisil minden evés után. Hozzám Szolnok a legközelebbi 80 km. Érdeklődöm pótmama után.
2014. okt. 7. 18:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!