Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer második kutyának? Panelba?

Boxer második kutyának? Panelba?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm által megtetszettek a Boxerek.Igazi bohócok,örök gyerek kutyák.

Jelenleg van egy kutyám. Szóval második eb lenne.

Mindent tudnék neki biztosítani.Kutyasuliba is vinném.

Viszont ami még kétes dolog,hogy lakásba lenne.Ha tudok olyan albérletet ami kertes házas akkor abba megyek.De ha nem találok olyat,akkor panelban lenne.Jelenlegi kutyám is lakásban van,de ő kistestű.


2014. okt. 7. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Boxert nem is lehet kint tartani a rövidszőre miatt. Inkább benti kutya.

Ha kitudod elégíteni az igényeit akkor nyugodtan bevállalhatod, amúgy sem rakhatnád ki a kertbe, főleg ősszel-télen. :)

2014. okt. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a jelenlegi kutyád jól szocializált, és a boxer is jó helyről való, nem lesz baj! Az elsőnek egyébként igaza van, nem tarthatóak kint a boxerek azzal a rövid szőrrel, ami van nekik, maximum kinti-benti bejárással.
2014. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kinti-bentinek gondoltam eddig is ha netán kertes házban laknék :) Rövid szőre miatt csak kintre nem is tartottam volna!:)
2014. okt. 7. 20:01
 4/14 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől venném mindenképpen!
2014. okt. 7. 20:02
 5/14 anonim ***** válasza:
Hajrá szerintem is vágj bele.
2014. okt. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A boxernek nagy a mozgásigénye,de ha azt ki tudod elégíteni, akkor minden rendben lesz.Csak számolnod kell a sok szőrrel..és nyállal.
2014. okt. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A legtökéletesebb kutyák, minden szempontból (: Javaslom, hogy a suliba kicsit menj túl az alapokon és keress neki valami jó sportot. Nagyon jó munkakutyák, ha megvan a jó kutya-gazda kapcsolat : )
2014. okt. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Én hobbi szinten a frisbee-t kipróbálnám vele,illetve az Őrző-védőt.

Persze engedelmességi vizsgát is szeretnék vele tenni.

Ismerősöm tenyésztő és nála tetszettek meg a kutyák. Ő panelba mondjuk abszolút nem ajánlotta. Viszont azt mondta,hogy napi 1,5-2 óra aktív mozgás elég nekik.Az öveinek is bőven elég.Ő egy mezőre viszi ki őket aztán labdázik velük,meg egymással játszanak a kutyák. 2 óra múlva meg mindegyik már csak fekszik.


Azért nem tőle érdeklődtem,vagyis ami érdekelt az megkérdeztem.De a panelba tartást nagyon ellenezte.

Mondtam,hogy napi 3x levinném abból az egyik séta 2-2,5 óra lenne,vagyis amennyit igényel.De ő akkor se ajánlotta.


Lényegtelen milyen kutyám lesz,szőr az lesz mindig :D

2014. okt. 11. 13:10
 9/14 anonim válasza:

Nekünk pár hónapja van egy kislány boxerünk. Ha engem kérdezel, nem tudnám őt elképzelni panelban. :)

Régen én is panel lakásban éltem, ismerem a rigolyáimat, nagyjából el tudom képzelni, mi a határ kutyával kapcsolatban egy lakásban. Hidd el, nem biztos, hogy jól tudná magát érezni odabent. Szerintem igen nehéz munka úgy lekötni ezt a fajta kutyust, illetve lemozgatni, hogy sok sok tárgy törése nélkül ússz meg egy napot:))) vagy széttépett holmikkal :))Ez nem csak kiskorában jellemző. Egyszerűen annyira izgatott tud lenni, persze ezt jó nézni, imádjuk :) A miénk konkrétan pattog, mint egy bolha, (nevelés még kell neki), kis kajla, de pont ettől imádnivaló, pláne , hogy még fiatalnak számít, tehát nem mostanában fog benőni a kis feje lágya :) Nem is várunk el tőle egyelőre ilyet. :)) Próbáljuk az arany középutat megtalálni, tanítani, de türelmesek vagyunk vele. Mielőtt megvettük, rengeteget olvastam utána, mik az igényei, stb., tisztában voltunk vele, hogy rengeteg energiát bele kell ölnünk, sok türelem kell hozzá a játékossága miatt, de minden nap mozgatjuk, ahogy időnk engedi, és amikor azt hinnénk, lefárasztottuk egy óra lóti-futi után, tévedünk :))) Csakis jót tudok róla mondani, ő tipikusan az a kutya, aki mindent megtenne egy kis szeretetért, egy eldobott játékért és folyton a közelében akar tudni. Visszatérve, én nem vállalnám be panellakásban. Valószínűleg, ha jól szocializált, viszed rendszeresen emberek-kutyák közé, kutyasuliba, jól neveled, akkor nagyon jó eredményeket elérhetsz, de hidd el, ennek a fajtának kimondottan a kertes ház tesz jót. Tapasztalat :)

2014. okt. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!


Igen én is gondolkodok rajta,hogy legyen ne legyen panelban. Itt az egyik tömbben is van egy boxer,bár ő felnőtt.Még nem láttam is csak mostanság.Szóval tuti most költöztek ide és a kutya is felnőtt volt már.


Az az igazság sok kutyafajtát néztem,hogy melyik állna hozzám közelebb,de vhogy a boxer jelleme nagyon megtetszett.Viszont nem biztos,hogy kertes házban fogok élni mire lehet még egy kutyám.Majd azért több tenyésztőt kikérdezek,hogy ők hogyan látnák.


Na meg évek múlva még bármi lehet :)

Melyik kennelből hoztad a kutyust,utolsó?

2014. okt. 12. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!