Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikker kiállításon? Illetlens...

Klikker kiállításon? Illetlenség, elfogadható, vagy szabad egyáltalán?

Figyelt kérdés
4 hónapos kiskutyámmal készülünk életünk első kiállítására (CACIB). A klikkerezést is kb két hete kezdtük, azzal együtt már gyönyörűen megy a beállás is, mellettem is nagyon szépen jön, de nem tudom, a ringbe be lehet-e vinni a klikkert? Illetve hogy a felvezetők a jutalomfalatot is hová teszik egyáltalán? Illik az ilyesmi, vagy erre az időre hagyjuk el a klikkert? Ha igen, nem fogja a kutyát bezavarni? Mindenfajta információt, tapasztalatot, tanácsot nagyon megköszönök a témával kapcsolatban.

2014. okt. 7. 21:56
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Valószínűleg azért kezdtük el bő két hete az iskolában tanulni és használni, hogy tudjuk, mire való (mert amúgy az interneten sincs elég lehetőség erről olvasni, ugyebár). Egyelőre a kutya ha teljesíti a parancsot, jár a klikk és jutalom. Nyilván idővel majd el lehet hagyni, de annak az ideje nem most, két hét klikkerezés után van itt. Szeretnéd, hogy leírjam, véleményem szerint mire való a klikker, vagy linkeljem be neked az oldalt, ami nekem is sokat segített? Az előzőnek köszönöm a választ, gondoltam már a nadrág színére én is, hogy vigyázok majd, hogy ne elrejtse, inkább kiemelje a kutyát.
2014. okt. 8. 08:50
 12/24 anonim ***** válasza:
74%

Ne használj klikkert a ringben. Más kutyát is zavarhat, meg a bírót is.


A klikker hangját nyugodtan ki lehet váltani emberi hanggal. Szóval pl dicsérő szóra éppúgy be tudod kondicionálni (felnőtt korára meg minden dicsérőszót ismerni fog, amit használsz, mi kb 3-at használunk). Pl én beállításkor azt mondogatom nyugodtan, csendesen a kutyámnak, hogy "nagyon okos".


Az, hogy falatot adhatsz-e a kutyádnak, a fajtától is függ. Kölyök osztályban biztosan mehet a falat, viszont felnőttként majd tényleg a fajtától függ. Mudisok közül sokan adnak nyílt osztályban is, és van, aki játékot visz be. De ilyen esetekben is óriási plusz pont, ha a kutya vezényszóra beáll, és nem kellenek ezek a pluszok.

2014. okt. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Meg is ette a fene, ha más kutyákat zavar a klikker! Épp a múltkor győzködtek róla itt, hogy én és a kutyám vagyunk a hülyék, ha zavar minket amikor egy tüzelő szuka fut előttünk a ringben, most meg már egy nyamvadt klikker is zavaró? Meg a bírót zavarja? Ugyan már!
2014. okt. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobban jársz ha maximum jutalom falattal tanítod a ringdresszúrát, mert majd meglátod, hogy annyi mindenre kell figyelni, hogy nem lesz időd klikkerezni. Meg az hogy néz ki hogy zsebre tett kézzel futsz felvezetés közben. Beállásnál meg elég a nasi, vagy később még az sem.


Én pl nasival tanítottam a kutyákat, már csak hangjelzések maradtak, és tudják hogy ha kijönnek a ringből jár a jutalom, addig meg dolgoznak. MIvel így sokkal elegánsabb és jobban mutat, hogy magától áll a kutya, és én maximum igazítok rajta kézzel, egy nagyon kicsit ha kell.


Amúgy az öltözködésről annyit, hogy érdemes olyan ruhát választani ami eltér a kutya színétől. Meg mindenképpen olyan cipőt amibe stabilan tudsz futni.

Amúgy a profik vagy blézer/öltönyzsebbe teszi a nasit, vagy csíptetős jutalomfalat tartóba. Én sokszor ha nincs zsebe a felhajtott blézer ujjába teszem bele, biztos ami biztos alapon.

2014. okt. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%

Én sem vagyok benne biztos, hogy pontosan érted, mire jó a klikker. A klikk a kutya számára = kaja. Erre kondicionáljuk az elején. Amiét a klikker jó, az az, hogy nem mindig tudod _azonnal_ a kutya szájába nyomni a kaját, ezzel jelezve, hogy igen, ezt kérted. Pl. ha azt tanítod, hogy menjen előre, nem tudsz neki úgy kaját adni, hogy 5 méterre van tőled. Szóval arra jó, hogy a kaját helyettesítse, hogy jelezze a kutyának: most jó!


Ha a kutyád már be tud állni, abszolút felesleges klikkelni, mert már megtanulta, hogy az adott jelre mit szeretnél. Ha az első alkalommal megtanul egy parancsot, amit aztán szóra/jelre/akármire végrehajt, nem kell már klikkelni. A klikker tanítsához kell, de ha a kutya már tudja az adott dolgot az adott jelre, akkor már tök felesleges. Két alkalom után is, de akár öt perc után is.

2014. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Szerintem is felesleges a klikker.

A klikker a kezdeteknél kell.

1. kondicionálod a kutyát.

2. mindig először klikk, majd kaja

3. először klikk, kaja, majd egyéb jutalmazás (simi, "okos vagy!", vagy bármi szóbeli dicséret).

4. a klikker elhagyható, elég a kaja és a szóbeli dicséret, simi

5. a kaja is elhagyható, elég a szóbeli dicséret, simi.

Ha annyira ragaszkodsz a klikkerhez, akkor inkább taníts meg neki hanggal klikkelni.

Nem tudom Neked jól leírni, de a nyelvem a szájpadláshoz szorítva adok ki egymás után két hangot, nagyon hasonlít a klikker hangjára. Tökéletesen működik a kutyámnál, akkor is, ha nem halál pontosan ugyanúgy adom ki a hangot.

Óriási előny: mindig kéznél van, és felszabadul egy kezed.

Kezdőként figyelni a saját kutyádra, a bíróra, a többi kutyára (bizony!), a jutifalatra és még klikkelni is a megfelelő pillanatban... Sok sikert hozzá!

2014. okt. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Hát igen, nem tudod pontosan mire való a klikker.
2014. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
A rendes, segítőkész válaszokat nagyon szépen köszönöm! :) És én kérek elnézést, hogy két hét klikkerezés után még nem vagyok vérprofi a témában...Bizonyára a suliban is rosszul magyarázták el a dolgot, illetve én is meglehetősen bamba vagyok.
2014. okt. 8. 17:27
 19/24 anonim ***** válasza:
Ha hangos a klikkered, akkor ne használd, ha van olyan klikkered, ami alig hallható, akkor végülis mehet.
2014. okt. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Klikker, póráz, kaja, kutya igazítás...kevés lesz az a 2 kéz :D Inkább hanggal dicsérj és jutizz kajával
2014. okt. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!