Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz-e, hogy a keverék kutyáka...

Igaz-e, hogy a keverék kutyákat nem kell beoltani kötelező oltásokkal, mert védettebb, mint fajtatiszta társai?

Figyelt kérdés
Nem a veszettség ellenire godoltam, mert azt tudom, hogy minden kutyának kötelező...
2010. jan. 22. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
ez hülyeség, ők is ugyanúgy elkaphatják a betegségeket mint fajtatiszta társaik, nekem is keverékem van, és ő is minden évben megkapja a szuriját
2010. jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Ez így pontosan nem igaz, a fajtatiszta kutyáknál gyakoribb az öröklött betegség (magas számú betenyésztettség, küllemtenényésztés, össze-vissza szaporítás), egészségük szempontjából ugyanolyan a fajtatiszta és a keverék kutya is. Nem függ fajtától az oltás fontossága.
2010. jan. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy őket is be kell oltani.Elvileg kevésbé kapják el a különféle betegségeket,és szívósabbak a túl tenyésztett fajtisztáknál,de azért oltás kell nekik is.
2010. jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

A kötelező oltás lényege,hogy kötelező, és én úgy tudom,hogy ez csak a veszettség elleni Magyarországon.

A többi opcionális.A keverék kutyák én úgy tudom,hogy valóban ellenállóbbak a betegségekkel szemben,hiszen több fata jegyeit viselik magukon. Viszont ők sincsenek acélból,tehát a gazdinak kell mérlegelni, hogy fizet és biztosra megy, vagy lutrizik. Kisebb az esély,de nem nulla a betegségekre.

2010. jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
*fajta (bocs,nem tudok írni:)
2010. jan. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Igaz, hogy ellenállóbbak mint a fajtiszták, de ennek ellenére minden képen be kell oltatni! Vannak fajták akik hajlamosabbak bizonyos betegségekre amikre a keverékek nem, ennek ellenére a keverékek ugyan úgy elkaphatják a „klasszikus” betegségeket. Fontos, hogy minden évben megkapják a kötelező oltásokat!
2010. jan. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Miért akkor keveréked lesz hogy ne kelljen annyit költeni rá?:D Hát akkor ez szívás, mert ugyanúgy kell nekik...
2010. jan. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

A KÖTELEZŐ oltás minden kutyának kötelezően beadandó!!!

Teljesen mindegy, hogy keverék vagy fajtatiszta...


Az AJÁNLOTT (=nem kötelező) oltásokat meg majd az állatorvostól kérdezd meg, ő milyen védőoltást javasol a te kutyádnak!

Pl. ajánlott a féregelleni védőoltás minden évben, ezzel nem csak a kutyádat véded meg, hanem magatokat is, mert a bélféreg az embert is megfertőzheti.

2010. jan. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem dehogyis! Csak hallottam hogy valaki ezt mondta! Ezért kérdeztem... Tehát jól sejtettem, hogy kamu! :D
2010. jan. 23. 09:16
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég! A féreg ellen nem oltást adnak, hanem tablettát vagy pasztát! Van neked egyáltalán kutyád??? Hogy lehet ekkora baromságot írni???


Magyarországon a veszettségi oltás KÖTELEZŐ.

A kombinált oltás, a Lyme-kór elleni oltás, kiskutyák esetében a parvo, corona, "bébi kombinált" oltás AJÁNLOTT oltások.

A keverékeket is ugyanúgy ajánlott beoltani kombinálttal.

2010. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!