Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeretik a shar pei...

Miért nem szeretik a shar pei kutyákat?

Figyelt kérdés
2 éves kanom van, és nagyon sokszor hallottam hogy de csúnya, nekem nem kéne, buta, és egyéb negatív jelzők. Itt gyk-en is ahányszor felmerül mindig elutasítás van. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is a fajtáról.
2014. okt. 8. 15:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem személy szerint semmi bajom velük, még tetszenek is, viszont ha választhatnék, akkor más fajtára szavaznék. kinek mi. mellesleg, szerintem nincs ronda kutya. max szarul tartott, és elhanyagolt kutya van.
2014. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy Shar-pei-t ismerek, barátomé, imádnivaló kutya :) Szaporítótól vett sajnos, 2 éves, de hál'Istennek semmi baja. Tündér kutyus, most keresek neki új gazdát, mert barátom nem törődik vele eléggé...szóval sztem jófej kutyák
2014. okt. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy nem a legszebb kutyák, de szerintem aranyosak ők is :) Ne törődj a negatív emberekkel, csak szeresd a kutyáidat.
2014. okt. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kifejezetten nagyon tetszenek, zabálnivalóak, ha lenne kutyam, leeht ilyet vennék!
2014. okt. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Bevallom én régen ilyen kutyust szerettem volna. :) Amikor még kicsi voltam, semmit nem értettem a kutyákhoz, csak a külsejét néztem. Nagyon tetszettek a shar pei kölykök főleg. :D Ez már nagyon régen volt azóta nagyon fordult a világ. Tudom hogy nem könnyen kezelhető fajta, és tudom hogy eléggé beteges, és sok foglalkozást igényel a külseje is. Szerintem nem csúnya. Nincsn csúnya kutya, csak mindenkinek más tetszik. Te pedig örülj neki, hogy a kutyád nem népszerű! Az én kedvencem a Labrador, ami rohadtul nem egyedi, mert mindenkinek ilyen fajtajellegűje, vagy keveréke van... Az igazi tk-s Labi egyedinek számít (bár nem annyira mint egy tk-s shar pei!) , de még mindig a leggyakrabban regisztrált kutya magyarországon. Én már a "Labi mánia" előtt is odavoltam a fajtáért, de sajnos nem tudok vele egyedi lenni de Te igen! :D
2014. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer láttam shar pei kölyköt, 8 hetes volt, egy barátnőmé. Hát én olyan úthenger kutyust még nem láttam:)) Olyan ereje volt már ennyi idősen is, engem ez lepett meg:) De valószínűleg csak azért, mert nem találkoztam még ilyen fajta kölyökkel. Szerintem ari, a szépsége nagyon relatív, mert elég egyedien néz ki, ez tényleg vagy nagyon tetszik valakinek, vagy nagyon nem:) Én személy szerint nem tartanék, nem illene hozzám, de ha a csajszinál vagyunk, mindig jól elvagyok a kutyával:)
2014. okt. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem személy szerint egyik kedvencem, több ok miatt, szerintem igenis nagyon klassz kutya, főleg ha jól van nevelve. De amúgy meg ne törődj vele, hogy egy vadidegennek mi a véleménye, addig amíg meg nem kérdezed. :)

Nekem meg pont azok a fajták nem tetszenek amik pedig nagy népszerűségnek és közkedveltségnek örvendenek, mint pl. csivava, mopsz, meg francia bulldog, ezek a kidülledő szemű kutyák szerény véleményem szerint rémesek..

2014. okt. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, ahogy egyel előttem írták, az egyedisége sem rossz:) Nekem havanesem van, és ha a környékünkön lakó összes havanese egyszerre lenne a futtatóban, beletelne fél órába, mire mindenki kiválogatná, ki kié:D Persze nem ez a szempont kutyavásárlásnál, de ezt akkor se lehet elvitatni a shar-peitől, hogy ritkább, mint az a pár felkapott fajta, ami általában van a legtöbbnek, legalábbis a környékünkön. Mondjuk "gyakori kutyának" azért praktikus lenni, mert nagyobb eséllyel futsz bele olyan kutyásokba, akiknek hasonló kaliberű kutyája van, így talán könnyebben talál játszópajtit egy gyakori kutya. Egy ritkábbnál lehet, hogy több idő, mire a többi kutyás megismeri a kutyád, és oda meri engedni az övét.
2014. okt. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 10 hónapos shar pei fiúcskával büszkélkedhetem. Bevallom soha nem voltam a rajongója, nem is igazán foglalkoztatott a fajta aztán megkaptam a kutyámat. Viszont mióta velem él nagyot fordult a világ. Szerintem az egyik legkülönlegesebb fajta és nem csak a külsejét értem ezalatt. Én is megkapom, hogy milyen csúnya meg buta(azért mert nem hajlandó hallgatni egy vadidegen parancsaira...) de én nem foglalkozok ezzel. Szeretem a személyiségét, a külsejét az egész kutyát úgy ahogy van.
2014. okt. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az nem érdekel, hogy néz ki egy kutya, nem ez alapján döntök. Amiért én nem szeretem: nekem nem elég temperamentumos, én a kimondottan nagy mozgásigényű kutyákat szeretem, akik élnek-halnak a munkáért is. Nekem fontos, hogy a kutya mindig minden körülmények között megbízható legyen emberrel és más állattal is, ez a legtöbb shar peiről nem mondható el. Én a "szolgalelkű" kutyákat szeretem, engem zavar mikor egy kutya "öntörvényű" nem ugrik az első szavamra, nem örömmel várja a parancsaimat. Ezen kívül zavar, hogy rengeteg egészségügyi probléma van már ennél a fajtánál is. Pár éve még egy viszonylag ritka kutya volt, mostanra teli vannak a menhelyek a "selejtes", ideggyenge shar peiekkel vagy keverékeikkel. Persze ez nem a kutya hibája. És eszembe nem jutna leszólni senkit, aki ezt a fajtát szereti, csak azt tartom furának mikor az emberek nem néznek utána az adott fajta igényeinek (ezt minden fajtára értem), csak azt látják, hogy olyan cuki a garnier reklámban is.
2014. okt. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!