Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy amstaff kölyköt mikortól,...

Egy amstaff kölyköt mikortól, hogyan és mire kell megtanítani?

Figyelt kérdés
Parancsoló dolgokra gondolok! Most 2és fél hónapos a kutyus, és ülni jutalom falatért már tud, és pórázon sétálni most tanul. Mire lehet még tanítani ami szükséges lehet a jövőben? Ja és ha megkérhetlek benneteket írjátok le hogy hogyan kezdjek bele a tanításba mert néha megmakacsolja magát és nem érdekli a dolog.
2014. okt. 8. 16:40
 1/7 sippara ***** válasza:
100%
Úgy kezdj bele, hogy amint megvannak az oltásai, elviszed egy kutyaoviba, aztán amikor eléri a megfelelő kort, suliba is.
2014. okt. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válasz, csak egy gond van hogy nem olyan helyen èlek hogy ezt meg ttudjam valósítani, így magam kell hog megoldjam. Ezèrt kèrtem tanácsot ITT! :)
2014. okt. 8. 16:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Ami egy amstaffnál nagyon fontos lenne, az a szocializáció, hogy ne támadjon majd be semmit és senkit. Saját tapasztalat. Illetve gondolkozz el azon, hogy akarod e pároztatni, ha nem vagy tenyésztő én nem javasolnám. Ha nem akkor majd 10 hónapos kora körül ivartalanítani kellene, nem csak egészségügyi okok miatt, hanem mert akkor sokkal nyugodtabb és kezelhetőbb maradna. Ami egy ilyen kutyánál nem árt. Még a fekszik és a marad barmomira fontos lenne és hogy behívásra reagáljon. Valamint a türelmet növelni benne. Pl etetéskor leteszed elé a tálkát és uralkodjon magán, ne kezdjen habzsolni, hanem akkor egyen amikor "megengeded".. ilyesmik..
2014. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sippara ***** válasza:
66%
Nyilván ez semmin nem változtat már, de muszáj feltennem a kérdést: ha olyan szinten sem értesz a kutyákhoz, hogy segítség nélkül megtanítsd alapparancsokra, vagy hogy egyáltalán tudd, mire is kéne megtanítani mit kéne vele csinálni, ha makacs, ha támad, ha bunkó, vagy bármi más, MINEK, de tényleg mi a jó büdös anyámnak kellett pont egy "amstaff"??? Azért idézőjelben, mert gyanítom, amstaff pont annyi van benne, mint az én roti mixemben...
2014. okt. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3# Kösz az értelmes választ!

4# Törzskönyves kutya úgyhogy légyszíves...a másik volt már 5-6 kutyám, és most is van a staffon kívül, de még nem volt hasonló kutyám, és nem tudom hogyan kell ennél a fajtánál elkezdeni a tanítást a szigort stb, mert persze elég indulatos tud lenni ha nem szigorítanak be!

2014. okt. 8. 17:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt mondom olvass utána a Pavlov féle feltételes reflexnek. A lényege az elleható módszer: Pl: ültetés: Mondod hogy " ülj " és lenyomod a fenekét. Ezután jutalmazod labdával vagy falattal ( amelyikre jobban kattan :) ) Az ilyen módszerrel tanított kutyákban bármelyik parancsszó, sokkal tartósabban megmarad.

Én anno a pozitív megerősítéssel tanítottam a kutyámat, de nem volt foganatja. Most már munkakutyázok és ez egy teljesen más világ.

Sok sikert a kutyádhoz! :)

2014. okt. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oke koszi a segitõ valaszt! Ilyen hasonlo modszerrel probalom tanitani a kuutyat! Bocs a helysirasert de telorol irok es nem birok ekezeteket tenni!
2014. okt. 9. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!