Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire és rottweiler...

Annyuszi kérdése:

Staffordshire és rottweiler mix kutya nevelhető-e?

Figyelt kérdés
Kaptam egy rottweiler és stafford keverék kiskutyát,de többen azt mondják,hogy adjam vissza,mert nem lehet majd megnevelni,és később veszélyessé válhat a családra nézve is.Most 9 hetes,eleven nagyon,de én úgy látom,hogy nevelhető.Állítólag bull típusú kutyákat nem szerencsés keverni az idegrendszerük miatt.Valaki tudna nekem segíteni ebben,hogy tényleg vigyem vissza az ajándékozónak,ne is próbálkozzak vele ?
2014. okt. 9. 05:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez butaság. Ugyanúgy nevelhető, mint bármely más fajtatiszta staff vagy roti.

Egyébként a roti nem bull típusú, hanem molosszer.

2014. okt. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaj,de örülök neki..az az igazság,hogy nem szívesen adnám vissza,mert ahogy megláttam beleszerettem,és nem győzök ámulni,hogy már most milyen okos kis "dög" :) Kisgyerek van a háznál,és azt mondták rá fog menni,bántani fogja főleg őt.Az biztos,hogy vele birkózik a legtöbbet,meglátja és rögtön felpörög a kutya,de én úgy vettem észre,hogy csupán játékból.
2014. okt. 9. 06:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt, hogy add vissza, mert felnőttként veszélyes lesz és rámegy a kisgyerekre ezt gondolom egy nagyon okos, kutyás témában jártas embertől hallottad, aki szerint a bull típusú az harci kutya.. hát nem, nincs olyan, hogy harci kutya, minden kutya olyanná válik amilyenné az ember teszi, neveli. Természetesen a következetes nevelés, a szocializáció és a falkasorrend tisztázása fontos, de hogy nem lehet nevelni, az hülyeség.
2014. okt. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan okos, de azért ki kell elégíteni a mozgásigényét, hogy kezelhető legyen és a továbbiakban ne borítsa fel a gyereket, meg kell tanulni a a finom mozgásokat. S a gyerekkel is (ha még nincs) tudatni kell, hogy a kutya nem játék, nem nyúzzuk a fülét, farkát, finoman bánunk vele, így egy nagyon gyermekbarát kutya válhat belőle. Ha együtt nőttek fel, miért is támadná meg? Ha rendesen szocializálod, sétáltatod, esetleg hagyod találkozni, játszani más kutyákkal, otthon sem lesz vele különösebb problémád.


Itt az én bull-keverékem, nem úgy néz ki, mint aki ki akarná csontozni a gyereket: [link]


Úgyhogy sok sikert a kutyushoz!

2014. okt. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet csak az mond, aki teljesen analfabéta a kutyanevelésben. Minden kutya nevelhető, csak foglalkozni velük: rendesen szocializálni (amint megkapta a kötelező oltásait, el is lehet kezdeni sétáltatni, közösségbe vinni), sokat mozgatni, futtatni, kutyaoviba, kutyasuliba vinni, esetleg valami kutyás sportot elkezdeni vele...

Így teljesen emberbarát kutya lesz belőle (a staffi egyébként is kifejezetten embercentrikus). Maximum akkor nem, ha kerti dísznek van tartva, de gondolom nem ezt tervezed, szóval ne aggódj.

2014. okt. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nehogy visszaadd!

Az tény, h mind a két fajta igen problémás nem megfelelő kezelés alatt, de ha el tudod vinni kutyaoviba, majd kutyasuliba, akkor következetesen tudod nevelni, és nem lesznek vele gondok.

2014. okt. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy ha ez a kérdés felmerül, azért nem ártana átgondolni, hogy szükség esetén tudsz-e kutyaiskolához, kiképzőöz fordulni, ha úgy adódik. Nem azért, mert a kutya nem nevelhető, hanem azért, hogy minden feltétel adott legyen a békés együttéléshez (szabályok kialakítása, fizikai, szellemi lefárasztás, tisztelet kivívása - a gyerek számára is, stb).
2014. okt. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!