Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát érdemes venni...

Granitis kérdése:

Milyen kutyát érdemes venni az alábbi kritériumok szerint?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb testű kutyafajt szeretnék de fontos hogy szelíd teremészetű legyen mert van Itthon egy 10éves spániel és egy macskám is. Én a rottweilerre gondoltam mert volt egy nagyon szelíd régen a szomszédunkban vagy egy berni pásztorkutyára mivel szép és szelíd természetű... Oh 14 éves vagyok tehát fontos hogy ne legyen agresszív tipus valamint kinti kutya lenne, lenne neki hely bőven!

Válaszotokat előre is köszönöm :)



2014. szept. 10. 14:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Mennyit szánnál rá? Hány forintot?
2014. szept. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen körülmények között én inkább a bernit gondolnám, de fontos, hogy jó helyről, megbízható tenyésztőtől legyen, ahol a szülőknek is megvannak a különböző egészségi szűrései. Az pedig nem két forint.
2014. szept. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Boxer. A mi Boxerunk sose bántotta a macskákat sőt imádja őket.Nem is volt annyira drága.Szelíd boldog kutya.Tehát mindig felvidít. A Boxer nagyon ragaszkodó és család szerető.Ja és egyáltalán nem agresszív.
2014. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
max 50-60k-t szántam rá és ha tudtok ilyen tenyésztőt egy elérhetőséget tudnátok adni? (a törzskönyv nem fontos nem versenyekre vinném csak a kertben lenne "házikedvenc")
2014. szept. 10. 14:24
 5/23 A kérdező kommentje:
a boxer nekem nem nagyon tetszik... szegény olyan kis fura..más kutyafajta??? a pitbull is tetszik de az nagyon vad és az biztos szétszedne mindent...
2014. szept. 10. 14:28
 6/23 A kérdező kommentje:
a staffordshire terrierről vannak véleményeitek?
2014. szept. 10. 14:29
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Elég karcsú összeget szánsz rá ... nem a törzskönyv miatt van 100ezer Ft felett a kutyák ára. A szülők szűrtek, garantáltan jó ellátásban részesültek és fajtatiszták. Ezt fizeted meg, nem a papírt.

Papír nélkül vett kutyánál a szerencsédben kell bíznod. Hiába látsz ott két fajtatisztának tűnő kutyát, hogy apa és anya, a valóságban bármi más bemászhatott a szukához. Lesz sok pénzért egy keveréked.


Megfelelő nevelés hiányában a berni pásztor is lehet agresszív. 14 évesen lehet nem ezzel kellene foglalkoznod, valószínűleg nem a saját pénzedből látod el amúgy sem ...

2014. szept. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
50-60k-ért nem fogsz tudni találni tenyésztőtől, csak szaporítótól. Aki nem szűret betegségekre. Még ha ki is fogtok egy jobb szaporítót, aki legalább normálisan ellátja, tartja, oltatja stb. a kölyköket, akkor is lutri, hogy a későbbiekben nem fogjátok a sokszorosát rákölteni a kutyára az áránál, mert ezek nem éppen a legegészségesebb fajták.
2014. szept. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el a menhelyre, és mondjátok el az igényeiteket. Fajta szerint nem lehet 100%-osan választani, viszont ott meg tudják mondani, hogy milyen az adott kutya személyisége. Ráadásul megmentesz egy életet, és hidd el, egy mentett kutyánál nincs hálásabb lény (és egyáltalán nem kell, hogy fajtatiszta legyen, a viselkedését nem ez dönti el, ez egyed- és nem fajtafüggő). :)
2014. szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Menhely...

60 ezerért nincs fajtatiszta, csak beteges fajtajellegű keverék. :)

2014. szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!