Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadtatok már örökbe kutyust?...

Fogadtatok már örökbe kutyust? Az örökbefogadási szerződés pontjait mennyire veszik komolyan, tartatják be?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék örökbe fogadni egy kutyát, de eddig igen körülményesnek tartom.

Vehetnék is egyet, a kinézett fajták 20-30 ezer Ft körül kaphatóak, de inkább egy menhelyen sanyargó ebnek adnék esélyt ezzel, h társamul választom őt.

Sajnos nehézkesnek bizonyul és ami a legfájóbb, h ivartalanításra akarnak kötelezni.

Ismerősi körben él egy kutyus, akit ivartalanítottak, nos, azóta önmaga árnyéka lett kb.

Tehát a kérdésem az: mennyire tartatják be ezt a "kötelezettséget", mindenképpen ki kell-e műttetnem a kis állatot, ha hosszabb távon meg akarom tartani. Semmi gond nem lenne szerintem, csak ez az egy.. Kan kutyus ráadásul.



2014. okt. 9. 10:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél 30 ezerért kutyát, mert az is keverék lesz úgyis. Inkább a menhelyről válassz egy kedvencet.

Miért fáj, h ivartalanításra akarnak kötelezni? Szaporítani akarsz? Ha nem, az nagyon helyes, hiszen így is túl sok a keverék a menhelyeken. Legtöbb helyről csak ivartalanítva adnak ki kutyát. Tehát ezt betartják.

2014. okt. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
30-ért nem fogod sokáig szeretni... :) Mert nagyon hamar elpusztul. 100 ezernél kezdődik a kutya. De ha nem vagy szerelmes egy fajtába akkor egyértelmű menhely, de ott meg ivartalanítani kell. Mondjuk akkor is ha nem szeretnéd tenyészteni. Szóval tökmindegy. A lényeg, hogy keverék kutyának felesleges ivarosnak maradnia.
2014. okt. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Mint írtam, eddig minden kutyusom 10 év feletti kort ért meg, bár igaz, ez nem vmi sok, de sajna az ebadtáknak kb. ennyi jut.

Egyiket jó régen igaz, de altatás elől hoztam el, a másik kettőt 10-10-ért vettem..

2014. okt. 9. 11:35
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is két örökbefogadott kutyánk van. Nem tudom, hogy a menhelyeken hogy van, mert mi egy gyepmesteri telepről mentettük meg őket, 2 napjuk volt az altatásig.

Ott nem volt ilyen szerződés, nem köteleztek semmire.

Amikor kihoztuk, azonnal el kellett vinni a helyi állatorvoshoz akivel le vannak szerződve. Ő megmérte, kiállította a kis könyvét és részünkről ingyen megkapta az első védőoltását. A másikat hétvégén hoztuk el, és következő héten házhoz jött a doki az ő könyvét is megírni és beadni az oltást. Rá egy évre meglátogatták őket, hogy megfelelő körülmények között élnek-e. Természetesen elégedettek voltak.

Azzal én sem értek egyet, hogy az ivartalanítás miatt változott meg így a kutyus. Megváltozhat, de pozitív irányba, nyugodtabb lesz, de nem depressziós. Meghízhat stb. többet kell vele foglalkozni.

Korábban nőstény német juhászunk volt. Ugyanolyan élnék maradt az ivartalanítás után is, de tényleg foglalkoztunk is vele. Szerintem a nem ivartalanítás következménye hosszú távon rosszabb. Volt egy talált kan kutyánk, Ő nem volt ivartalanítva, de soha nem is volt nyugodt. Idős korára voltak egészségügyi problémái ágyék tájon, amit nagyon gyanítok, hogy a korábbi folytonos izgalom miatt volt. Lehet ez hülyén hangzik ,de a folytonos vérbőség és kielégületlenség biztosan nem tesz jót nekik. Nőstényeknél ez talán nem ilyen drámai, de ha ne adj Isten egyszer meglóg és befigyel neki egy "világjáró", akkor gondolkodhattok mi legyen a kis keverék szőrpamacsokkal. Aztán az elpasszolásuk többe fog kerülni, mint, hogy most ivartalanítod és nem kell ilyenen aggódnod. Ok. biztos nem az anyagiaktól félsz, de hidd el, semmi komoly lelki következménye nem lehet.

2014. okt. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a budapesti gyepmesteri telepről hoztam ki egy kutyát. Bementem és 20-30 perc múlva kutyával jöttem ki.


Leírom, mi volt. Bementünk, elmondtuk a gondozónak milyen típusú kutyát szeretnénk. (Max. közepes, kan, felnőtt, lakásba kerülne.) Annyiban tudott segíteni, hogy melyiket adta le a saját gazdája, melyik volt kóbor kutya, melyik harapós, mást nemigen tudott mondani...


Körbementünk egyszer..kétszer...háromszor... A kutyák 80%-a nagyon barátságos, érdeklődő volt :) 3 kutya volt, aki nagyon szimpatikus volt nekünk, végül azt hoztuk el, amelyik a legesélytelenebb lett volna a kinézete miatt (majdnem tök fekete, nem is túl szép..) és ő is volt a legbarátságosabb, minden körnél szívesen jött oda hozzánk a rácshoz, puszit adott, elfeküdt :)


Mondtuk a gondozónak, hogy ő kell. Bement, kihozta, irány az iroda/rendelő rész. Kitöltöttem a papírokat. Közben egyáltalán nem kukacoskodtak, mondtuk is, hogy előző kutyánk milyen szép kort élt meg, hogy eleve nagy a lakás is, sokat lesz sétáltatva, meg hát látták, hogy nem arra megyünk hogy a legcukimukibb kinézetű kutyust hozzuk el :) Nyilván aki egy 'harci kutyát' akar kivinni, azt többet faggatják egy kicsit, de lehet, hogy azt se...

Ivartalanítási szerződés nincs. Ki kellett tölteni többek között hogy hány kutya van még otthon (ha van), hanyadik kutya lesz az örökbefogadott.


Mondták, hogy ha 2 héten belül valami miatt elpusztul a kutya, ingyen elvihetünk helyette egy másikat. Összesen 5000 Ft volt a kutya kihozásának a díja (mindegy, mekkorát hozol ki, pincsiért és rotiért is ennyit kell fizetni), kapott kiskönyvet, chipet és adott a doki féreghajtót.


Pórázt, nyakörvet vinni kell magaddal.


Nagyon csúnya kennel köhögése volt, egy hét alatt elmúlt neki (meleg környezet, rövid séták, méz és vitaminok). Az elhozatal után hetekig fosott, bélgyulladása volt, mint kiderült, de egy antibiotikum kúra gyönyörűen helyre hozta (kb. 10 000 Ft volt, többször mentünk szurira).


Kicsit féltem, hogy jön majd ki más kutyákkal, de elég jól. Kezdetben nagyon édes kutya volt, persze pórázon közlekedni nem tudott, visított ha más kutyát látott mert oda akart menni, barátságos volt, nem ugatott vissza... Aztán ahogy felbátorodott kiderült, hogy a cukimuki kutyus csak álarc, igazi énje egy domináns zsarnok törpe :D Elkezdett kötekedni séta közben más kutyákkal, megugatta az utcaseprőket, stb, de aztán elhatároztam hogy keményebb kézzel kell fogni és szépen következetesen leneveltem erről, most már gyönyörűen jön láb mellett, csak néha kell visszaterelni. Ha kutyát lát még mindig húzna oda és lapul is egy kicsit, de ha engedjük barátkozni rögtön megy a farokcsóválás és játszani akar, mindegy hogy kan vagy szuka a másik, rengeteget fejlődött :) Az idegen emberekkel viszont már nem annyira barátságos mint az elején, gondolom már érzi hogy hova tartozik és különben se nyúlkáljanak hozzá vadidegenek az utcán :D (Ha kutya lennék én is ráugatnék arra, aki szó nélkül az arcomat akarja taperolni..)


1 évesen hoztuk el (becsült kor), most lesz 2 éves,11 kg volt, most 15kg. Megszenvedtem vele ezt az első évet,ezt nem tagadom, de szerintem pont akkor volt a kamaszkorban ezért is durvult el egy kicsit...Hát kemény volt :D Nem olyan szép kutya, de nagyon okos, ügyes, tanulékony, semmivel sem kevesebb, mint egy fajtatiszta. Mikor megerősödött, megtörtént az ivartalanítása is, persze én voltam a gonosz a család szemében....Mindegy, így sokkal többet tudom vinni kutyázni, talán picit nyugodtabb is lett, de még azért így is eléggé pörög.


Senki nem érdeklődött telefonon vagy csöngetett be hozzánk, hogy mi van a kutyával.


Ha lesz még kutyám, biztos a gyepiről hozok megint, gyönyörű kutyák vannak ott, ez az 5000Ft meg röhejes :D De ha onnan hozol kutyát azért légy résen, mert kibukhat pár hét múlva valami viselkedési probléma, amit rögtön javítani kell :) De persze minden kutya nevelhető, szóval ez ne legyen kizáró ok :)

2014. okt. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznos dolgokat tudtam meg.


Egy helyet még megnézek a napokban, aztán nem küzdök tovább a menhelyekkel, bár sajnálom a kutyust, akit esetleg magamhoz vettem volna.

Szerető család, tapasztalt gazdi és egy kb. 1.000 m2-es kert várja, h egy kedvenc érkezzen, remélhetőleg minél több időre.


Üdvözlet mindenkinek!

2014. okt. 9. 12:07
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

14 voltam. majdnem tök ugyanaz volt amit a 15. leírt. De nekünk nem kellett egy vasat sem fizetni, de mi nem is kaptunk chip-et, azt mi csináltattuk meg a rendes áron.

Viszont ott is így volt, hogy mindegyik kutyáról mindent elmondtak amit csak tudtak. Őszintén elmondták a tulajdonságaikat, amit tapasztaltak róluk az ottlétük alatt, elmondták, hogy utcáról szedték össze, vagy a gazdától kobozták el stb. Ott úgy volt, hogy először kiválasztottuk az elsőt, majd szántak ránk annyi időt, hogy összepróbáljuk a többivel. Tehát kihoztuk pórázon az első nyerőt, és egyesével kihozhattunk az udvarra egy-egy kutyát, hogy hogyan viselkednek egymással. Persze, az ember szíve szerint az összeset elvinné ,de sajnos nem lehet. Szóval akkor nem tudtunk dönteni, így csak egyet vittünk el elsőre. Két nap múlva mentünk vissza még egyért, és tök rendesek voltak, emlékeztek ránk és a kutyára, és segítettek, hogy emlékezetük szerint melyik volt az, aki a legjobban kijött azzal, akit már elvittünk. Még jó, mert én már nem emlékeztem semmire, csak bőgtem végig. A választás sikeres volt, két éve vannak itt és imádják egymást. Mintha ikrek lennének.

A tulajdonságuktól meg tényleg nem kell félni, nincs olyan, amelyik nem javítható és kezelhető. Nagyon résen kell lenni és figyelni őket, főleg az elején.

Az egyikről pl. kiderült, hogy nagyon ételféltő. Eleinte morgott, amikor elé adtam a kaját és már evett. Próbáltam elmenni mellette amikor evett és egyszer rám támadott.

Három helyen megcsípett egy szempillantás alatt, én alig tértem észhez, közben apósom megfenyítette.

Ez nem vette el a kedvem, rájöttem, hogy neki valószínűleg harcolni kellett az ételért. Láttam rajta, hogy egy sokat megélt kutya volt, míg a másik olyan, mint egy kis nyuszi, akit lehet kényeztettek, csak elveszett.

A csoda az volt, hogy bár nem vagyok egy kutyaidomár, de sikerült elérnem, hogy bízzon bennem. Sikerült elérnem, hogy megértse, itt már nem kell harcolni az ételért és nem kell félteni. Már nem is fél és nem morog. Tudja, hogy rendszeresen kap ételt és azt senki nem lopja el tőle, de azért ez sok időt és türelmet igényelt mire ezt elértem. Valamint sokat számított a társa is, akiről írtam, hogy valószínűleg kényeztetett volt. Tanult tőle a hízelgésről :-) Szerintem mi a két legproblémásabb kutyát hoztuk el, mert épp őróluk nem tudtak sokat mondani, de nagyon büszke vagyok, hogy elértük náluk a legjobbakat.

2014. okt. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 sippara ***** válasza:
100%
Egy ivaros, és egy ivartalan kutyám van, az ivartalan pörög jobban. Az, hogy az ivartalanítástól olyan lenne a kutya, mintha be lenne gyógyszerezve, egyszerűen hülyeség. Olyan lehet attól, hogy túlsajnálták, hogy gazdi belemagyarázta/belesimogatta, mert maga is azt hitte, így "kell" történnie, vagy eleve nem pörgős volt, csak kevésbé bunkón, de nagyon aktívan domináns, de maga az ivarszervek hiánya semmilyen személyiségbeli változást nem okoz a kutyában - tudom, látom a saját kutyámon, látom a sok-sok ismerős ivartalan kutyán, és ezt állítja a tudomány is.
2014. okt. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
20-30 ezerért nem fogsz te semmilyen kinézett fajtát kapni, maximum egy beteges, fajtajellegű keveréket, vagy egy keveréket, ami felnőttként nyomokban sem hasonlít az általad választott fajtára. Menhelyről hozz ki kutyát, mert ha vásárolsz, akkor a szaporítók tevékenységét támogatod!
2014. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fogadj örökbe gyepmesteri telepről, ha ennyire az ivartalanítás ellen vagy (továbbra sem értem!!), ott talán nem veszik annyira szigorúan, pláne kan kutyánál. VAgy neten rengeteg gazdikereső kölyköt találsz, ők ugyan nincsenek menhelyen, de oda kerülnek ha nem találnak nekik gazdát (vagy az utcára). Szaporítót ne támogass a vásárlásoddal...amíg ennyi kutyát altatnak, nem fair pénzt adni kutyáért, pláne csak azért, mert te ellenzed az ivartalanítást
2014. okt. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!