Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadtatok már örökbe kutyust?...

Fogadtatok már örökbe kutyust? Az örökbefogadási szerződés pontjait mennyire veszik komolyan, tartatják be?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék örökbe fogadni egy kutyát, de eddig igen körülményesnek tartom.

Vehetnék is egyet, a kinézett fajták 20-30 ezer Ft körül kaphatóak, de inkább egy menhelyen sanyargó ebnek adnék esélyt ezzel, h társamul választom őt.

Sajnos nehézkesnek bizonyul és ami a legfájóbb, h ivartalanításra akarnak kötelezni.

Ismerősi körben él egy kutyus, akit ivartalanítottak, nos, azóta önmaga árnyéka lett kb.

Tehát a kérdésem az: mennyire tartatják be ezt a "kötelezettséget", mindenképpen ki kell-e műttetnem a kis állatot, ha hosszabb távon meg akarom tartani. Semmi gond nem lenne szerintem, csak ez az egy.. Kan kutyus ráadásul.



2014. okt. 9. 10:20
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is menhelyről van a kutyám, a mi szerződésünkben csak a szuka kutya ivartalanítását kötelezik (de én a kanomat így is fogom). Ha esetleg olyan helyről hozol el kutyát, ahol nincs kötelező ivartalanítás, akkor viszont a te felelősséged, hogy a kutya ne szökjön, ne "udvaroljon", mert a kedves apuka kölykei könnyedén a menhelyen végezhetik (és szerintem tartozol a menhelynek azzal, hogy nem juttatsz oda egy kutya helyett hatot).
2014. okt. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémet nem adták oda ivartalanítás előtt. :) A gyepiről vitték el, és ivartalanítva hozhattam csak haza :)
2014. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!