Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát fiatal párnak?

Milyen kutyát fiatal párnak?

Figyelt kérdés

Hamarosan összeköltözünk, és szeretnénk egy ebet.

Egyenlőre kertes házba fogunk lakni, vidéken, de ez változhat.

Mind ketten napi 8 órát dolgozunk, utána és előtt lenne idő kutyázni, és hétvégén. 5 éven belül gyereket szeretnénk. Mit ajánlanátok?

Én a tacsit néztem, de abból nekem csak a keverékek tetszenek.

Páromnak a beagel jön be, persze a westi és a yorki, de én nem bánnám, ha némi házőrző feladatot is ellátna.

Rövid, vagy közepes szőrűt szeretnék.


2010. jan. 23. 12:19
1 2
 1/17 anonim válasza:
84%
Mentsetek meg egy kutyát a menhelyről!Azok a leghálásabbak és ha mégsem visszavihetitek de ilyen nem szokott előfordulni...Remélem így tesztek :)
2010. jan. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
igaza van az első válaszolónak, hozzatok el egy kutyát a menhelyről , az ember azt hinné hogy ott csak ronda keverékek stb vannak pedig nem igaz! Olyan gyönyörű keverék/fajtiszta kutyákat lehet találni egy menhelyen ! És még jót is tesztek ha onnan hozzátok :D
2010. jan. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
2010. jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Mindenképpen menhlyeről vagy fajtamentéstől hozzatok. A beagle és a tacskó nem kezdőkutyásoknak való, tehát csak akkor ha van némi tapasztalatotok és tudok következetesen és keményen nevelni. A beagle nem házörző a tacskó inkább de persze ez csak általánosítás fajtán belül is vannak eltérések. De majd ahonan elhozzátok megmondják való-e nektek a kiválasztott kutyus. Vannak tacsi-beagle mix kutyusok is a menhelyeken: [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


( [link] itt találsz nagyon jó fajtaleírásokat és érdemes a többi cikket is elolvsani ha venni és nem örökbefogadni akartok)

2010. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Most is van kutyánk. A párom családjánál 2 palotapincsi féle keverék. Nekünk egy tacsi keverék (talált), és egy németjuhász. Nem mondanám kezdőnek magunkat.

Én is hajlanék, hogy valami keveréket amit kidobásra szántak, ellenben a párom, hajlamosabb arra, hogy jobban megfeleljen a társadalomnak.

2010. jan. 23. 13:31
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

Jobban megfeleljen a társadalomnak? Ugyan miben, milyen formában?

És azok az emberek, akik a másfél millió gazdátlan kutyát legyártották, azok kiknek felelnek???

Te jó ég, nem is értem ezt a nevetséges, abszurd hozzáállást.

Attól nem lesz valaki a párod, mert fajtatiszta kutyája van...

Amúgy a legtöbbnek van fajtamentése is.

2010. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
12:55 vagyok, ezt a "hogy jobban megfeleljen a társadalomnak" dolgot én sem értem nagyon, arra gondolsz hogy a társadalomnak jobban megfelel egy olyan kutya amiről virít hogy jó drágán vették? Ez hülyeség, illetve vannak olyan társaságok ahol csak yorkival, gucci táskával és audival fogadnak el de ezt én nem nevezném társádalomnak, csak ez bizonyos rétegnek, mert szerencsére manapság a társadalom egyre jobban nyít a menhelyek és kidobott kutyák felé, és sokan vesznek példát azoktól akik örökbefogadnak, még mindig nem elegen, de már többen mint mondjuk 5-6 évvel ezelött. Ha a párod egy "mutatós" kutyát akar, akkor is menhelyeken és fajtamentőknél nézzetek, mert vannak fajtatiszta vagy annak látszó kutyák.
2010. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Most ebbe bele mehetünk, de nem biztos hogy jó ötlet. Ha őt fajta tiszta eb teszi boldoggá, akkor olyat veszünk, mert engem meg Ő tesz boldoggá :) Remélem érted.

Nekem meg (majdnem) mindegy, hogy milyen.

2010. jan. 23. 15:39
 9/17 anonim ***** válasza:
32%
Szia.A yorky jó választás ha kicsiben gondolkodsz.Házőrzésre a bullmastiffot ajánlanám,családcentrikus kutyus.
2010. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Akkor legyen fajtatiszta ezzel nincs is gond, csak ha lehet akkor ne vegyétek hanem fogadjatok örökbe, pl. beagle jó sok van menhelyen: [link]

[link]

[link]

[link]

én még ajánlanmám: foxterrier, westie, schnauzer vagy valamelyik spániel.

(12:55 megint)

2010. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!