Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kérnek a kutyákért...

Miért kérnek a kutyákért 100-200E Forintot? Egyáltalán, miért kérnek értük pénzt? Számomra ők érző lények, akikkel nem kereskedni kéne.

Figyelt kérdés

Úgyis rengeteget fogunk rájuk költeni életük során.

Csak én vagyok túl kutyabarát?

Persze, a tenyésztőknek is meg kell élniük valamiből, de ha már MUSZÁJ pénzt kérniük egy érző lényért, miért kell ilyen drágán?

Erre most jön az, hogy díjnyertes így meg úgy...

De ennek sem látom értelmét. A kutya az ember BARÁTJA, nem TÁRGYA.


Több kutyám van, a legtöbb menhelyi/befogadott, egyért fizettem ki azt a csillagászati árat, de máig nem értem, miért ilyen drága.



2014. okt. 11. 00:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
96%

Én tenyésztőtől fogok venni, mert egy bizonyos munkára kell a kutya. Ha megfizetnék egy ezzel a munkával foglalkozó kiképzőt, ő egy menhelyen is ki tudná választani az erre alkalmas egyedet. Azonban ha annak csak 1 füle van és 3 lába, akkor nekem nem annyira tetszik. Akinek nincs ilyen küllemi problémája, az talán jobb ember nálam, de én nagyon szeretem, hogy a tenyésztőnél mind küllemben, mind karakterben 100%-ot kapok és még választhatok is több kölyök közül.


Amúgy ha társnak kell, akkor a menhelyen is van választék, nagyon rendes Tőled, hogy befogadtál kutyákat.


Nyugati honlapokon is már elfogadott vélemény a józan kutyabarátok, szakértők körében, hogy a szaporítókat kell kerülni. A tenyésztőket és a menhelyet is egyaránt jó és állatbarát megoldásnak mondják.

2014. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
98%
Bírom amikor filmekbe,vagy kiállításon,vagy bárhol ahol fajtatiszta kutyákat lát az ember,fellobban benne az érzés,hogy neki ilyen kell. elkezd körbe nézelődni,mert megtetszett neki egyik másik fajta. A csapból is az folyik,hogy jó kutyát tenyésztőtől,garanciával érdemes venni. Ezért megkérdezi a tenyésztői árakat. Jaaaaaa? !hogy az több mint az átlag havi keresett!! Na ettől lehidalnak! Utána körülnéz a szaporítók világában ! Ha van szeme hozzá,akkor kiszúrja,hogy azért ott a kutyák már csak inkább hasonlítanak a tenyésztett kutyákhoz,de azért nem olyanok. aranyosak,de ilyen olyan hibával rendelkeznek már kinézetre is. És akkor még genetikailag bele lát az ember! Jaaa,hogy színhibás ! ? ! Nem baj ,legalább egyedi,különleges! Az nem baj,hogy egy egy fajta standard leírásában nem hiába van hibaként feltüntetve,és nem hiába nem kívánatos,tenyésztési kizáró okból szerepel. Mert a szín hiba ,a gentikai fejlődésben hozhat ki más hibát ! PL: kék szem,fehér szőr szín,süketséget ! De ez csak 1 példa! Elmegy megvenni a szaporított kutyát,akinek az ellátása utána már annyiba kerül mint egy tk.s kutya. Orvos se fogja olcsóbban oltani,de mivel ismeretlen eredetű kutyákat tesznek össze,így nagyobb esély is van örökletes betegségekre is! Utána lesz egy fajta jellegű beteges kutyád! egy tenyésztő nem fogja olcsóbban oda adni a nála maradt kutyát,neki az akkor is érték ha 1-2 évesen adja el,aki meg megveszi,az kész kutyát fog megvenni!4 A felnőtt kor nem csökkenti egy jó genetikai értékű kutya értékét!
2014. okt. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
96%
Akkor jöjjenek a szapis kutyák!! A szapis mivel szabadulni akar tőlük ,persze,hogy oda adja olcsóbban,ne keljen már etetni,és oltatni se. Meg hát jön a következő alom,akiknek kell a hely. Oda adja boldog boldogtalannak,aki csak az árát nézi,de a fajta igényét nem ismeri. Na átlagba ezek a kutyát kerülnek gyepire,jó esetben fajtamentéshez! A szapi nem fog gondolkodni rajta,hogy kell-e új alom,hiszen mindig lesz olyan tudatlan gazda aki kifogja fizetni az "akciós" kutyát. Aki ráadsul kezdetben úgy veszi a kutyát,hogy áááááááá ő nem akar kiskutyákat,de mire a kutya betölti az 1-2 évet addigra annyian mondták neki,hogy de szép a kutyája,mikor lesz kölyke ?,mert akkor neki kell!! Aztán a kedves gazdi merő szeretettből csinál is almot. azt mondja,hogy csak 1 alom lesz,amikor látja,hogy kevés befektetéssel,mert ő nem csinál szűrést,nincs infra,nem kell doki se,sőt a doki azt mondja,hogy nem kell chippeltetni,majd az új gazdi,akkor végül is azt számolgatja,hogy 1 oltással,jó esetben költött kutyánként 5 ezret,húúúúúú ez tökre megéri,mert a kicsiket eladta 40-50ért. Ez jó buli,akkor következő tüzeléskor is legyen kiskutya,jó estben a téli tüzelést kihagyja,mert persze a kutyának a lakásba nem lenne helye,be se teheti a lábát.
2014. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
97%
Aztán ott van Pista bá kutyája,akihez a szemét szomszéd ebe átszökött,és tolta mint ..... gyerek a lopott bicajt!! ÓÓÓÓÓ Hát meg kell menteni őket !!Milyen már az aki vesz kutyát 100-200 ezerét ,hiszen a kutya érző lény ,menteni kell Pista bá kicsi kutyáit,és akkor hősök leszünk. Igaz Pista bá.nál született 11 kölyök. Ebből legyen 6 szuka,ebből 1 kölyköt mentettem meg. A szuka kutyák is persze olyanokhoz kerültek,akik ha már "falun lakunk ,kutya köll a házhoz " elvet vallják . Oda is átfog szökni a szomszéd ebe,6 szukából egy mentve lett,ha jó helyre ment,esetleg ivartalan,vagy felelős gazdája vigyázz rá tüzeléskor. 5 szuka meg ment ide oda,tüzeléskor jönnek a kanok,almok születnek,és legyen csak 5 szukának almonként 9 kicsije! 5 kan máshová került,de a szomszédok botor fejjel tartanak szuka kutyát,akik tüzelni fognak,és hoppppp más szöknek is a kanok lehegeszteni őket. ott is szülessen almonként 5-6 kiskutya. Naaaaaaaaa itt van baj a fejekben!!!!!!!!!!!!! Ezeket kéne megszüntetni!! Nem a tenyésztőre irigykedni hogy húúúúúúúú ha ,hogy tömik a zsebüket a sok-sok pénzel,mert 100-200 ezret elmernek kérni!!
2014. okt. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
96%

A listám nem teljes. Vannak árnyalati a tenyésztőknek is,akik csak hiszik magukról,hogy tenyésztők. a szapiknak ezer árnyalat van! Pista bának is.

De minden más vásárlásnál megnézzük,hogy mit veszünk,akkor nem is értem a kérdést! Lovat is veszünk,pedig az is társállat,meg a csincsilla,hörcsög és még sorolhatnám! kocsit se úgy veszünk,hogy mindegy,csak guruljon,se hűtőt,se kerékpárt,de ezekhez mindhez kapsz garanciát. garanciát kutyára csak a tenyésztő vállal. Ha meghal egy tk.s kutya felboncoltatják,a tenyésztő érdeke is. egy szapis,és Pista bá kutyái eltemetődnek úgy,hogy a halál oka nem lett kiderítve,ha genetikai gond volt,ott ez a vonal megy tovább. Szapis kutyákat nem lehet nyomon követni,hogy mikor ér körbe a rokonság,és mikor van már beltenyészet. Milyen hibákat rögzítenek ezzel. A fajtától eltérő hibától nem különleges lesz a kutya,de sajnos ezen lovagolva ezek a kutyák is hozzák a "szebbnél szebb különleges" almokat!! Így megy tönkre egy egy fajta. Másik kedvencem ! : az ilyen "fajtatiszta" kutyákat látva az ember azt mondja : De hát a fajtatiszta kutyák betegesek!! Na majd én megoldom ezt,hiszen a keverék kutyák nem azok. /persze,mert keverék kutyák a legtöbbször még orvoshoz se jutnak el ,mert a kert végében nyugszanak,de sebaj születtek Pista bának újabb kicsik,visznek majd onnan másikat/! szóval az okos ember fogja a fajta jellegű kutyát,és egy másik fajta jellegűvel ami teljesen más fajta is,csinál almot,hiszen a mix kutya jobb jelszóval! Meg hát amerikában is csinálják,sőt még pénzt is kérnek érte!!! Egyszerűen nagyszerű vagyok!! : Új fajtát hoztam létre,akiket el is adok,és van olyan tudatlan aki ezt be is nyalja !

Olyan ez a téma mint a szürke 50 árnyalat!! lehetne még fokozni!!

2014. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kutyabarát vagy, hanem sajnálod rá a pénzt!!

A tenyésztők munka mellett tenyésztenek. Nem ebből élnek meg (haha, jó vicc!). Olyanról hallottam még, ahol a nő otthon volt a kutyákkal, mivel a férj eleget keresett egyedül is. Tehát nem, nem ebből élnek.

Olcsó kutyának nincs becsülete. Ez a szomorú igazság. Az emberek nagy része nem sokra tartja az ingyen kutyát.

Nem csak díjnyertes kutyák, de megfelelő ösztönkészlettel rendelkeznek és nem a szomszéd Buksi fedezte be a szukát, hanem messzire (akár másik országba!) is elutazott a tenyésztő, hogy megfelelő párt találjon hozzá.

Fedeztetés előtt meg ott vannak a szűrések, ez garantálja, hogy később ne legyetek törzsvendégek az állatorvosnál. Szerintem nem tudod, hogy ez is milyen összegekbe kerül.

A szuka is jó minőségű tápot kap és a kölykök is. Ez is pénz. Oltások, féreghajtás (20-30ezres kutyáknál ezeken is spórolnak, képesek férgesen hagyni azokat a kicsi kutyákat!!!).

100-200 ezernél egyébként jóval többe is kerülhet egy kölyök.

2014. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
sőt az lenne a legjobb ha 100eft alatt nem is lehetne kutyát macskát beszerezni akkor nem lenne kóbor állat vagy csak minimális
2014. okt. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nem reagálnék semmire, csak arra, hogy sajnálom rá a pénzt.

Nem.

Pont nem azok közé tartozom, akiknek sajnálnia kéne bármire is a pénzt, egyszerűen csak elgondolkodtam azon, vajon miért kérnek. Ha fajtakutyát akarok, kifizetem azt a 180E-t - az alaszkai malamutomra is kifizettem. Többségében azonban nem ragaszkodom a fajtakutyához, inkább mentek.

Én értek mindent, de szerintem az állateledelt is adhatnák olcsóbban. Igazából az ember ételét is...

Én ilyen vagyok. Nem sajnálom rá a pénzt, egyszerűen csak nehéz megértenem a világot.

2014. okt. 11. 20:28
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaa :) hát az élet nagy kérdése :) miért is nem olcsóbb az élet ? Na ezen akkor ma se tudtunk segíteni :) :O
2014. okt. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

kereslet-kínálat...? persze...

magam részéről inkább adok Mo-ra kölyköt (ilyenkor eleve olcsóbb áron indulunk, és ha elég szimpi a gazidjelölt, akkor még mehetünk lejjebb, mert nekem is az a fő, hogy jó helye legyen a kutyának), de ha nem megy, hát nem megy. inkább tartok meg egy kölyköt fél-egy éves koráig (volt is ilyen) míg megtalálom neki az álomgazdit, minthogy bagóért sózzam el. illetve ha itthon nem találok neki senkit, akkor még mindig ott van külföld, európai szintű almokkal dolgozunk, szóval nem próbléma más országba eladni őket.

2014. okt. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!