Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sír a kutyám. Mit tegyek?

Daaaarrrrkkiii:D kérdése:

Sír a kutyám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Helo. Van egy másfél éves Sárga, Ivaros Német dog Szukám. Sokat sír pedig van 3 kutya is mellette egész nap. De amint nem vagyok, vagy nincs senki a közelében egyből elkezd konkretan sírni. Probáltam már simogatni, beszélni hozzá de nem használ. Mit kellene tennem? Akkor is csinálja ha tüzel és akkor is ha nem.
2014. okt. 11. 12:35
 1/4 anonim válasza:

Kutyaiskola.

Túl ragaszkodó.

2014. okt. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás, és kutyaiskola.
2014. okt. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Szeparációs szorongásnak hívják ezt a problémát, olvass utána neten, nagyon jó cikkek vannak a témában. Pl ez [link] és ez [link]


A lényege az, hogy a kutya úgy érzi, ő felelős értetek, gazdákért, és amint kikerültök a látóteréből, úgy reagál, ahogy egy anyuka reagálna, ha elveszíti a tömegben a kétéves kisgyerekét.

Tehát nem azért sír, mert hiányoztok neki, vagy mert "annyira szeret", amint sok gazda gondolja, hanem mert pánikol, hogy nem bírtok magatokra vigyázni. Vagy, az is lehet, hogy fel van háborodva, amiért nem viszitek magatokkal - elkényeztetett kutyáknál ez is előfordul, de a probléma gyökere ugyanaz: a helytelen falkasorrend. Vagyis a kutya úgy érzi, hogy ő parancsolgathat nektek.

Mennyit foglalkoztok vele, mennyit sétáltatjátok, mennyit fárasztjátok?

2014. okt. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Minden nap foglalkozom vele. Volt mar nemet dogunk nem is egy. Falka sorrend.... Nemtudom szerintem nem lehet szamba venni mert sosem hagyom hogy o parancsoljon. Mindig az van amit en mondok nem hagyom onfejuskodni. Elkenyeztetes.... nem mondanam mert nem igazan van kulonleges banasmodban reszesitve. Mindig a tobbiekkel van kint es egyforman kezeljuk oket. Heti 3-4 Seta. (5 oras kb.) :) Utana neztem mar de nem olyan mint az a betegseg.. nem folyamatosan csinalja csak random idopontokban.. Es nem neveznem olyan intenzivnek sem. De sosincs oka.. Tehat ha kint van velunk az udvaron akkor is megesik hogy sir... Ha simogatjuk vagy jatszunk vele akkor sosem.
2014. okt. 11. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!