Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért budos a húgom kutyája?!

Miért budos a húgom kutyája?!

Figyelt kérdés

4 éves fajtatiszta shih tzu ivaros szuka.

Annyira budos, hogy ha a nappaliban fekszik és utána kimegy akkor az egész szoba olyan budos marad mint o. A szagát már 4-5 méterrol érezni lehet. Nem nagyon tudom mihez hasonlitni, olyan mintha budos zokni szaga lenne. Benti kutya. Viszont amiert budos, a hugom elkezdte hetente furdetni, en tudom hogy nem jo neki, de hiaba mondom..

Az allatorvos annyit mondott hogy minden kutyanak mas szaga van.

Az en kutyamnak is van egy alap kutyaszaga de alig lehet erezni. O egy ivartalanitott kan.

Mit lehetne csinalni a hugom kutyajaval?


2014. okt. 12. 11:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Attol hogy meg egyutt lakunk nem azt fogom nezni hogy o mivel etet. Azt tudom hogy o massal eteti mint en az enyemet, de az ove tapot ritkan kap mert valogatos es nem eszi meg. Szoval kb mindennap maradekot ad neki, ami szerintem nem normalis.
2014. okt. 12. 12:34
 12/14 sippara ***** válasza:
100%
Azért büdös a kutya, mert szar kaját eszik, és nincs megfelelően gondozva (fésülés, bűzmirigy karbantartás, stb).
2014. okt. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne 100%-ig biztos,de a shih tzu-nak sem szabadna kutyaszaga lenni,mint a bichon féléknek sincs még kutyaszaguk se. Ha ők büdösek ott valami nagyon nincsen rendben!!


Első sorban az étrenden kell változtatni,minőségi táp vagy BARF.

Ha ez megvan és még fent áll a szag, akkor a fogakat,füleket át kell nézni.Egy rohadó fog is okozhat nagyon büdöset,illetve egy gyulladt fül. Aztán jöhet még a bűzmirigy probléma is.Na meg ha a szőre nincsen karban tartva,esetleg bele hempergett valamibe.


Testvéredet pedig vedd rá,hogy gondozza a kutyáját vagy egyezzetek meg,hogy adjon bele a kajába és akkor ő is ugyan azt a tápot eszi mint a tied.


De ha a doki átnézte a fogait,fülét és a bűzmirigy is rendben akkor kizárólag a kaja a ludas!

2014. okt. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

A szore lelett vagatva kozmetikussal nagyon rovidre.

Viszont a fule az bevolt gyulladva azert voltunk vele orvosnal, az emult neki, de a kutya az ugyanolyan budos.

Akkor valoszinuleg a kaja miatt lehet, majd azert elvisszuk orvoshoz, hogy nezze meg a buzmirigyet.

Koszi a valaszokat!

2014. okt. 12. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!