Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ha a yorkim...

Mit tehetek ha a yorkim tüzelését nem vettem észre az első naptol, és már nem vérzik? Honnan tudom meg mikor rakjam össze egy kan kutyussal?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Minek neked kiskutya? Most komolyan. Nem szemétkedésből, csak érdekel, miért akarsz csinálni kiskutyákat.
2010. jan. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Már megint egy yorkis idióta...

Na neked ugyanezt tudnám elmondani, csak pepitába:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__617138-hogy-k..

2010. jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Remélem felismered benne a hozzászólásomat, gyengébbek kedvéért én taglaltam a recesszív öröklésmenetet (második oldalon az a hosszú beírás).

Olvasd el figyelmesen és okulj belőle!

2010. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
én nem azt kértem hogy kritikákat irkáljanak,felnőtt ember lévén el tudom dönteni mit akarok. ha nem a kérdésre válaszol valaki akkor legyen szives kihagyni a válaszadást.köszi
2010. jan. 23. 18:34
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Tudatlanságod végett rosszul döntesz. Ha babázni akarsz csináltasd föl magad, van elég kutya a menhelyeken, köszönjük. Ha ennyire nem értesz a tenyésztéshez, hogy ilyen kérdéseket teszel fel, akkor pedig pláne ne vágj bele! De látom, nem olvastad el a linket, akkor belinkelem ide, ha ilyen lusta vagy!

"Majd akkor tenyéssz a kutyáddal, ha a genetikailag öröklődő betegségekre szűretted, tenyészszemléztetted (alkalmas-e egyáltalán továbbtenyésztésre), elvitted kiállításokra és törzskönyve is van és előtte alapos szakértelemhez jutsz legalább elméletben a tenyésztésről! 23:05 egy akkora büdös szaporító, mint az állat! HA A KUTYATENYÉSZTÉST NORMÁLISAN, MEGFELELŐ ORVOSI VIZSGÁLATOKKAL, KIÁLLÍTÁSI EREDMÉNYEKKEL VÉGZIK, AKKOR A TENYÉSZTŐNEK EZ EGY FILLÉR HASZNOT SEM HOZ, A RÁHÁRULÓ KÖLTSÉGEK MIATT!!! Minőségi táp, folyamatos orvosi ellenőrzések, oltások, féreghajtás. Te pedig, mint kan tulajdonos, ki ne add a kutyád a kezedből, mert ha egyáltalán még látod valaha, ki tudja, mit csinálnak vele??? Hány szukát fognak vele befedezni? A másik meg, hogy normális tenyésztő nem 6-7 hetesen adja oda a kölyköt, A KÖLYÖKNEK LEGALÁBB 8 HETES KORÁIG AZ ALOMBAN, AZ ANYJÁVAL ÉS A TESTVÉREIVEL VAN A LEGJOBB HELYE! Azért, mert amíg csak lehet, szopjon, így erősebb lesz az immunrendszere és azért, mert ez a szenzibilis korszak, amikor megtanulja a testvéreitől és az anyjától a kutyákkal való kommunikációt! Az igazi tenyésztők között úgy működik, hogy a szukát viszik a kanhoz, a szuka tulajdonosa pontosan tudja az orvosi vizsgálatok révén, hogy mikor van az ideális időpont! Vagy egy kölyök árát vagy kiskutyát kérnek! Neked, mint kan tulajdonosnak sincs rajta nyereséged, ha elvégezteted a genetikai teszteket és beleszámolod a kiállítások költségeid, akkor neked is jó, ha kijössz nullára! A KUTYATENYÉSZTÉS NEM MEGÉLHETÉS, HANEM HOBBI! AKI EBBŐL MEG TUD ÉLNI ÉS ANYAGILAG NYER RAJTA, AZT SZAPORÍTÓNAK HÍVJÁK!!! Ja és kennelnév, fedeztetési jegy stb. - hallottál már ilyenről? Lehet azok a kölykök fajtatiszták lesznek, de kérdezem, ha nem is tudod, hová viszik, akkor honnan tudod? És egy dolog a törzskönyv, egy dolog a fajtatisztaság, ha nincsenek szűrések és nem mondott egy független bíró áment a kutyád tenyészthetőségére, akkor a kölykök egészsége csakis és kizárólag a szerencse műve! Hallottál már a recesszív öröklésmenetről? Elmondjam, mit jelent ez?

Mentes: nem beteg, nem hordozó

Hordozó: tünetekkel nem rendelkezik, de a betegséget örökíti

Beteg: tünetei is vannak

Recesszív öröklésmenet:

mentes x mentes szülőpár = mentes utód

mentes x hordozó szülőpár = hordozó utód

hordozó x hordozó szülőpár = BETEG utód

Ha nincs szűrve a kutyád, honnan tudod, hogy nem hordozó-e? És ha nincs a szuka sem szűrve, azt honnan tudod, ő nem hordozó-e? Világos már, miért csak szerencsén múlik, hogy egészségesek, életképesek lesznek-e a kölykök? ÉLETEKRŐL VAN SZÓ, AMIÉRT TE VAGY A FELELŐS, KAN TULAJDONOSKÉNT IS!

Az, hogy egy orvos megtapogatja a kutyádat, megnézi a szemét, a golyóit és a fogsorát és azt mondja, hogy egészséges, nem jelenti azt, hogy nem hordoz genetikailag öröklődő betegséget, tünetek nélkül! Ezeket csak speciális laboratóriumi vizsgálatokkal lehet feltárni!

Gondolkozz! Mi lesz, ha a büdös életbe nem látod többet a kutyád? Mi lesz, ha beteg kölykök születnek, akiknek nyomorúságos életük csak néhány hétig, jó esetben néhány hónapig tart majd? Ja, téged az nem érdekel, mert a pénzt zsebre teszed és úgysem látod majd őket? Ugye nem vagy ilyen kegyetlen?! Szereted a kutyákat?

Akkor kérlek szépen a kutyák nevében, NE SZAPORÍTS!!!"

Na akkor szépen mazsolázd ki magadnak azt a kb. 3 mondatot, ami rád nem vonatkozik és értelmezd úgy, hogy nem kan, hanem szuka tulajdonos vagy.

Van elég ideggyenge, beteges yorki, ha szereted a kutyákat, akkor az a minimum, hogy amit idéztem, azon elgondolkozol! Köszi!

2010. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
most már ne rakd össze semmilyen kan kutyussal mert már vége van a tüzelésnek. Meg amúgy is a 9-12. tüzelési napon érdemes fedeztetni, szerintem erről most lekéstél...egy fiú yorki gazdija^^
2010. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hogy lehet az, hogy ugyanaz a hozzászólás egyik kérdésnél majdnem 100 %-ot ér, másiknál meg éppen több, mint 50-et? :D
2010. jan. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2010. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 RastaMama ***** válasza:
100%
ha azt sem vetted észre, h tüzel-ami nem két óra-, akkor tényleg érdemes elgondolkodnod. és hallgass az előttem szólóra, aki megpróbálta elmagyarázni a felelősségteljes "szaporítás"/tenyésztés szabályait. vedd nagyon komolyan. és ha olyat válaszolnak, ami nem tetszik, akkor az nem támadás. fogadd el, hogy valószínűleg vannak nálad tapasztaltabbak-és ne haragudj meg, nem bántásból írom-, de felelősségteljesebb kutyagazdik. ha csak a pénzt látod benne, akkor hamar kellemetlen napokat tudnak szerezni a beteg kiskutyát vásárolt gazdik. nagyon kellemetleneket.
2010. jan. 24. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem akarok pénzt keresni vele. munkával keresem meg a megélhetést nem futószalagon pároztatott kutákból!!!!!!!!!!
2010. jan. 24. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!