Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik hozzám?

Milyen kutya illik hozzám?

Figyelt kérdés
Kertes házban élek, falun 13 éves vagyok viszonylag egy szép nagy termetű inteligens kutyát szeretnék, amely nem agresziv de, ha úgy van zavarja el "rossz fiukat". Hétvégenként eltudnám őtett vinni sétálni vagy akkár együt futni, a szőre mind1 de télen ne fázon nyáron ne legyen melege! Ja fajtisztát szeretnék.

#kutya #illik #hozzán
2014. okt. 12. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

1. Egy kutyát minden nap kell vinni 2-szer sétálni.

2. Egy kutya nem olcsó mulatság csak a kutya 100.000Ft

3. Egy kutya 15 évre szól nem csak ha kedvem van előveszem játék.

2014. okt. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mivel említettem, hogy falusi vagyok és kertes házban élek van 2 kert (ahol nem zöldséget termelünk :D) és oda szeretném elhelyezni! Ott tudna anyit szaladgálni amenyit csak akkar! Nyugodj meg mindig törődnék vele. Napi szinten játszanék vele 1-2 órát ha az időm engedi! Egyébbként én szét néztem oldalakon mint pl az O*X és ott olcsón/ingyen láttam kutyusokat vagy pedig cserélném vizsla kölyökre, mivel nem rég születet 6 vizsla köjök. :)
2014. okt. 12. 18:56
 3/9 anonim válasza:
0%
A leirtak alapján én a borden colliet válsztanám. Nagyon intelligens kutya, hosszu szőrrel. Középtermetű. Én is falun lakok de nekem nagy kertem van ezért nem viszem sétálni a kutyámat pedig egy golden retriverről van szó. Igaz elég sok időt kell fordítani rájuk mert ha nem foglalkozol vele akkor szomoru lesz. Mindenképpen ha kutyát veszel előre döntsd el hogy eleget tudsz e vele foglalkozni, megvan e az anyagi háttered. De a kutyád minden törődést meg fog hálálni az biztos.
2014. okt. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jézus....

Bordert ne nem véd. Inkább semmit

2014. okt. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%
Mért mi a baj vele?
2014. okt. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aki ennennyire nem ért hozzá nem is értem miért tart
2014. okt. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ingyen meg nagyon olcsón nincs FAJTAtiszta kutya. Az olx-n és hasonló oldalakon hirdetett olcsó kutyák nem fajtatiszták, max. annak tűnnek ránézésre.

Javaslatom: ments meg egy életet, és fogadj örökbe menhelyről.

Ha mindenképpen ragaszkodsz a fajtatiszta kutyához, akkor normális tenyésztőtől törzskönyvvel, betegségekre szűrt ősőktől érdemes vásárolni, ami a ráfordított költségek miatt nem olcsó (100. ezertől felfele).

Ez esetben valamilyen pásztorkutya lenne jó esetleg, őriz is, kertben is elvan.

De mivel nincs konkrét célod a fajtával, sőt azt sem tudod, milyen fajtát szeretnél, legjobb egy menhelyi keverék lenne. Az is lehet szép, okos, kedves, lehet vele futni stb.

2014. okt. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem tartok colliet csak szeretnék mert egy ismerősömnek van és nagyon dicséri meg én is szeretem.
2014. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Minden kutya fajtiszta, a fajtatiszta az már más, sajnos abból manapság igen kevés van.

2. OLX-en hiába nézelődsz... Ott csak beteges, fajtajellegű keverékek vannak. Mond mit számít, ha ingyenes, ha az orvosnál 100 ezreket hagysz majd a betegségei miatt?! Ingyen nincs egészséges, fajtatiszta kutya, csak 100 ezer felett.

3. Ha nem vagy egy fajta szerelmese akkor minek akarsz fajtatisztát. Gondolom pénzed nincs, de azért nem szeretnél keveréket. Márpedig ahogy írtam olcsón csak és kizárólag keveréket vehetsz.

4. Menhelyről viszont menthetsz INGYEN. Lehet, hogy sokkal nehezebb eset lesz, mint egy "tiszta lapos" kutya akit még nem bántalmaztak vagy valami. De legalább megmentesz egy életet. Az fontos, hogy ide nem kevés kitartás kell, mert nem biztos hogy könnyű lesz. Csak akkor fogadj örökbe ha SOHA SEMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT nem vinnéd vissza a kutyát oda ahonnan jött!

5. Egy kutyával napi szinten 4 órát MINIMUM foglalkozni kell. Ez valóban nem egy játék amit a van kedvem előveszek, ha nincs nem. Nem csak hétvégenként kell sétálni menni, hanem minden egyes nap és ez mellett tanítani, játszani és következetesen nevelni is kell! Ez elég sok időt elvesz.

6. Olyan kutya nincs ami télen jól érzi magát és nyáron is. A nagy szőrűeknek melege van, a rövid szőrűek jól érzik magukat nyáron. És télen meg pont fordítva. De ez a fajtától is függ.

7. Hiába van neked hektáros telked, a kutyát akkor is sétálni kell kerti kutyának elég a napi 1 óra póráz nélküli séta, de hétvégén lehet akár 3 órás is. Persze ez mellett továbbra is kell foglalkozni vele.

8. Szerintem várj még a kutyavásárlással még a menhellyel is. Úgy néz ki még csak képről láttál kutyát és ez egyikőtöknek sem jó.

2014. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!