Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy hagyhattok ennyi időre...

Hogy hagyhattok ennyi időre egy állatot?

Figyelt kérdés
9-10 órára egyedül egy lakásba bezárva egy kiskutyát. Ha még kertes házban laktok az még oké, meg ha nagy kutya. De amióta Pestre költöztem, egyre inkább azt tapasztalom, hogy még dolgozik mindenki, addig szegény kutya otthon bezárva... Mit tud addig csinálni szegény?
2014. okt. 13. 11:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

A lakasban tartott kutyak atalusszak a gazdajuk nelkul toltott idot. Kiegyensulyozottak es boldogok, barmikor kaphatoak egy kiados setara, jatekra, rohangalasra.

Ha pihenni tamad kedved, o is pihen veled.

Szoval teljesen alkalmazkodnak.

Ellenben egy kerti kutya nem alszik tul sokat elete soran a sok- sok ingertol, nincs hirtelen egy nyugtato szo, ha megremul valamitol, egyedul rohangalni sem fog. Es konkretan engem megenne az ideg, ha nem latnam mindig, mit csinal, mit eszik /mert kint ehet akar bekat is, vagy mergezett egeret, mergezett kajarol ne is beszeljunk/ es konkretan az en kutyam ott szeret lenni, ahol en vagyok. Ezert ne itelkezz senki folott, gondolom, a legtobb szobakutyas tiszteletben tartja a kutya igenyet is.

Valoszinuleg te ezt a kerdesedet abbol kovetkeztetted ki, hogy estefele, munka utan emberkeket latsz az uton kutyat setaltatva..kepzeld, munka, suli elott is setaltatnak, parkoznak, mint pl.en is. A koztes idot pihenessel tolti:)

2014. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
10es ezt egy szóval nem állítja senki. Azért kérdezek, hogy okosabb legyek és már lettem is, mert arra pl. nem is gondoltam, hogy 8-9 órában úgy sem pörögne...
2014. okt. 13. 14:40
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Két nagytestű kutyát tartok panelban. Mindkettő örökbefogadott, tehát már jobb feltételeket biztosítok nekik mint ami a menhelyen volt. Naponta 3 órát minimum kint vagyok velük, de inkább többet. Mellette hetente háromszor iskolába viszem őket. Mikor itthon vagyunk a kutyáim alszanak, nem ugatnak feleslegesen, nem járkálnak le-föl a lakásban. Mikor lent vagyunk vidéken akkor sem a kertben vannak, hanem bent a házban, mert Ők ott érzik jól magukat. Én szerencsés helyzetben vagyok, mert ha tudom, hogy későn érnék haza, jöhetnek velem dolgozni. De a napi 8-10 órát simán kibírják itthon, bár ennyit ritkán vannak egyedül.
2014. okt. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekünk kettő van, hogy tudjanak egymással játszani, ha hiányzunk nekik. Harapják egymást, hörögnek, játszanak, zajlik az élet. Ha tele a hasuk, akkor meg alszanak pár órát. 8-9 órát egyhuzamban nem alszanak szerintem, csak ilyen 4-6 órát. Úgy vettem észre, de ez nem biztos.
2014. okt. 14. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Annyival másabb bent, mint a kertben, hogy nincs kit megugatni, meg nem fújja a szél, kb. Ez önmagában annyira nem sok inger, hogy a kettőt összehasonlítva a lakásban tartás kínzás legyen a kutyának. Legalább garantáltan naponta többször is elviszik sétálni, foglalkoznak vele, találkozik más kutyákkal, nem úgy, mint a legtöbb kerti kutya. (Habár olyat is hallottam már, hogy a kedves gazdi soha nem vitte le a yorkijait...na, az a nemnormális)
2014. okt. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Inkább unatkozzon, fetrengjen, lustálkodjon nálam a kanapén, mintsem a gyepin várja az altatást.
2014. okt. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!