Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy ne ugasson?

Mit tegyek hogy ne ugasson?

Figyelt kérdés
Az 5 hónapos foxim (kan) állandóan ugat a szomszédba. Nagyon idegesítő nem csak számomra hanem egyértelműen számukra is. Hiába szólok, viszem onnan nem marad csendben. Mindig megpróbálom megfogni erre kergetőzünk egy jót. (N) Mivel kéne elcsendesíteni?

2014. okt. 14. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mennyire működik mert én is csak olvastam erről, de egyszer megpróbálhatnád hogy amikor ezt csinálja magadra vond a figyelmét és ha nem ugat akkor jutalmazd meg. hátha működik egy próbát megér nem?:)
2014. okt. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De, persze:) Bármit megtennék hogy hallgasson végre:D
2014. okt. 14. 19:09
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

1. A foxterrier nagy mozgásigényű és foglalkozásigényű kutya. Labdázzatok, futtasd, taníts neki trükköket, játszatok szagnyomos játékokat, agility, frisbee stb.


2. Ha még így is ugat, akkor szólj rá keményen, és ha abbahagyja, dicsérd meg.

2014. okt. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
kutya iskola, mert: " megpróbálom megfogni erre kergetőzünk egy jót". jót röhög Rajtad a kutyád, Te meg hagyod. mihamarabb rendezni kell a dolgot, mert ha már most sem bírsz vele, akkor mi lesz kamaszkorban?
2014. okt. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Először is mi a kiváltó ok? Az én kutyám is sokáig ugatott, hiába szóltam rá, csak arra az időre hagyta abba, amíg ott voltam. Aztán amikor nem láttak a szomszédok, fültanúja lettem, hogy ráordítanak és a kerítéshez csapkodják a gereblyét. De olyan is volt, hogy föld darabokat dobáltak hozzá. Akkor persze voltak veszekedések, ordítozások a részemről is. Egyszóval ha van kiváltó oka ennek, akkor vagy a szomszédokkal karöltve -ami persze sokszor lehetetlen-, vagy jobb kerítéssel tudod megoldani ezt.

Ha ilyenek nincsenek, akkor erélyes rászólás, büntetés a megoldás, de a legjobb az lenne, ha megpróbálnád bevonni a szomszédokat.

2014. okt. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm a lepontozást... bocs hogy mertem valamit mindani de msot komoyan te is majdnem ugyan azt irtad csak kiegeszitetted azzal hogy jatszani tanitani kell. es ebben van is igazsag sot. de most akkor is. ezert utalok ilyenekre valaszolni mert sose jo eppen az amit mondasz. de igazad van csak engem ne pontozzatok mar le azert mert szukszavuan figalmaztam...
2014. okt. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
A foxi ilyen,marha ugatós.Naponta futtasd le,de még így is sokat fog dumálni,mert lefáraszthatatlan.Ha le van mozgatva naponta,akkor minden alkalommal,amikor ugat,vagy dobj mellé egy zörgő kavicsos flakont,vagy drasztikus,de kaphat egy vödör vizet is.Mivel nehéz rajtakapni,illetve kipattogni hozzá,egyszerűbb az ugatásgátló nyakörv alkalmazása,persze ettől naponta még mozgatni kell.
2014. okt. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Tartsd a lakásban...Ha akkor van kint, amikor te is és ugat, akkor határozottan szólj rá, kapd el a grabancánál és úgy mond neki határozottan, hogy csönd...Előbb-utóbb megtanulja. Ha rászólsz és abbahagyja dicsérd meg!
2014. okt. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sokat futtatom, hosszú séták meg szoktam az udvarban biciklivel gyorsan hajtani ő meg rohan mellettem :D El szokott fáradni, hiszem még azért kicsi, de még labdázok vele aztán már látszik rajta hogy elfáradt. Rá 5 percre ugat a szomszédba. Akkor szokott mikor kint vannak és ott is van kutya meg macska, de mikor egyszer megfigyeltem nem őket ugatja. Odajött a kerítéshez a kutya az enyém arrább ment és ugatott tovább, úgyhogy nemtudom mi van vele, sokat szidom érte..
2014. okt. 15. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!