Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek rossz gazdi...

Szerintetek rossz gazdi vagyok ezért?

Figyelt kérdés
Szóval van 2 kutyám, akiket nagyon szeretek,sokat foglalkozok velük, de néha felmerül bennem,ha ők már nem lesznek akkor milyen kutyát szeretnék. Néha utána is olvasok egy-egy fajtának,aztán meg bűntudatom van,hogy itt van nekem ez a két csodálatos kutya, akkor miért ilyenekkel foglalkozom. Szerintetek rossz gazdi vagyok, ha azon gondolkozom milyen kutyát szeretnék aha ők nem lesznek.
2014. okt. 15. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Max. csak túlságosan előrelapozol az élet nagykönyvében. Nem ettől lesz valaki rossz gazdi, hiszen a kutyáid mindent megkapnak. Akkor lennél rossz gazdi ha erősen fontolóra vennéd a lecserélésüket.
2014. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyébként meg amikor sor kerül a kutyabeszerzésre, legalább képben leszel és tudod mit akarsz, nem lesz vacillálás..


Mi 2 éve a spániel és a beegle között vacilláltunk. Csak azért lett spánielünk, mert a beegle tenyésztő nem volt otthon, útközben beugrottunk a spánieleshez. Két okból nem bántuk meg: a választott kutya nagyon cuki mai napig és rendkívűl intelligens, az arca szép kiskutyás maradt, nem az a "ládafejű", illetve a kutyaiskolában levő beegle-k elég elkeserítően nevelhetők.

2014. okt. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem.


Nekem meg van egy 12 éves kutyám,egészséges kutyus.Mindent megkap amire szüksége van.

Ettől függetlenül én is elgondolkoztam ha ő nem lesz,milyen fajtát szeretnék majd.


Én tavaly még egy tenyésztővel is beszéltem.De ez inkább csak érdeklődés.


Amikor van időm akkor én utána olvasok,kérdezek bizonyos fajtáknak.Igazából én úgy vagyok vele,hogy nem szeretnék sokáig pl évekig kutya nélkül lenni.Így talán "egyszerűbb" lesz,ha már most nézelődök.Ha tudom,hogy pl Dobermannt szeretnék és a kenneleket is nézegettem.Akkor tudom,hogy amikor a kutyám nem lesz, lesz kellő időm,pénzem és helyem a kövi kutyára akkor már csak a kenneleket kell felhívnom,ellátogatnom,mivel tudom milyen fajtát szeretnék,melyik kennelek szimpik.És megvárni mire megszületik a kiskutya.


Viszont én csak kb 2 éve kezdtem el nézelődni a következő kutyám után.


De sajnos teljesen tanácstalan vagyok..Vagyis van vagy 3-4 fajta ami tetszik majd eldől melyik lesz.


De sose cserélném le!! vagy esetleg hanyagolnám a kövi kutya miatt!!

2014. okt. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én se cserélném el őket semmi pénzért!
2014. okt. 15. 21:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Olvass el itt pár oldalnyi kérdést, és máris másképp fogod megítélni magadat. Ez még nagyon, de nagyon távol áll attól, hogy rossz gazda legyél. :)

Én már sokszor végig gondoltam, hogy majd a jövőben milyen fajtájú és habitusú kutyákat szeretnék. De ez a jövő, egyenlőre csak álmodozás, addig is a kutyámmal próbálom minél többször a lehető legjobbat tenni, és minél jobban kiélvezni a vele töltött időt.

2014. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor a bivaly kutyusom húz, felugrik rám, nem megy arrébb, behozza a koszt, esetleg szembefordul velem, olyankor eszembe jut, hogy miért nem kistestű kutyust vettem, azzal nem lennének ilyen erőt igénylő gyakorlatok.

Járunk suliba, egyre jobban kezelhető, illetve rá kellett jönnöm hogy ha valmit nem jól csinál, azt nekem kell kinevelnem belőle. Plusz mivel fontos volt nekünk hogy jó házőrző legyen, mostmár nincs az a pénz, amiért lecserélném őt! Imádom a kis tökfejét, a virgonc mozdulatait, és törekszem arra, hogy mindent megtanítsak neki, amit tudnia kell, így soha nem lesz gond belőle hogy kisebb kutyát kellett volna venni.

2014. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha te ezért rossz gazda vagy, akkor én is és még sokan mások :) Hidd el, nem te vagy egyedül, aki nézegeti a különböző fajtákat és gondolkodik ilyesmin. Nem hiszem, hogy ez még bűn, főleg úgy nem, hogy közben azért nem hanyagolod el a kutyáidat.
2014. okt. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem,de lehet ,kicsit unod őket.
2014. okt. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!