Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia Bulldog és Sheltie?

Adryenn13 kérdése:

Francia Bulldog és Sheltie?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapod sheltie szukám, de most lenne lehetőség hogyhhozzák egy 3 hónapös F.B szuka kutyust. Dolgozok is, vagy reggel6-2 vagy este 6-reggel6ig, de közben van olyan nap mikor nem dolgozok. Amúgy mindketten kiállítási kutyusok lennének.Szerintetek bevállaljam?
2014. okt. 16. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha felkészültnek érzed magad a második kutyára, akkor miért ne? Főleg ha a sheltie-vel nincs gond, ami a nevelést vagy a szocializációt illeti. Érdemes betartani azt a sokan hangoztatott dolgot, hogy csak "befejezett" kutya mellé hozunk még egyet. :)

Jellemükben eléggé eltérőek, nyáron a mozgatást sem úgy bírja a bulldog, mint a sheltie.

Sok embernek van munka mellett kutyája, szóval túl fogja élni, csak később lesz szobatiszta. Ez sem törvényszerű.

2014. okt. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A Sheltiem egy nagyon jól szocializált, képzett kutya. ahogy elhoztam (9hetes) már azon a hévégétől kezdve vittem mindenfelé, kutyasuli, munkakutyaverseny, kiállítás stb. Szóval vele nincs gond. a Kicsire is ez vár majd :) köszi a választ.
2014. okt. 16. 17:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Én megvárnám, míg a sheltie túljut a kamaszkoron. Egy kölyökkutya nevelése (bár erről nyilván van tapasztalatod) nem kis feladat és egy emellett esetlegesen lázongó fiatal nem épp a legjobb párosítás, csak akkor vállalnám be, ha ténylegesen jut elég idő és türelem két kicsi neveléséhez. Én is tervezek újabb kölyköt, idővel egy kis kuvaszt, de a mostani kuttyom még csak 4,5 hós, szeretném vele megvárni a kb másfél éves kort, hogy az alapokat lefektessük és a,,nehezén" túljussunk. Én úgy érzem, hiába szánok napi 4-5 órát (most megtehetem,mert munka nélkül vagyok) az aktív kutyázásra, szerintem két kölyök egyszerre történő nevelése, kötődésének kialakítása egymás rovására menne, csak elvonnák a másik figyelmét. De ez csak az én verzióm, nyilván te érzed, hogy felkészültél-e már most egy új kölyök családba fogadásához.
2014. okt. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igazad van! köszönöm.
2014. okt. 21. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!