Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? (lakásban tartott kiskutya)

Figyelt kérdés

Fogok kapni egy kiskutyát, kb. 7-8 hetes lesz, mikor hozzánk kerül.

DE.

Vidéken egy öreg bácsi befogadott egy kóbor nőstény tacsi keveréket, aki mint kiderült, vemhes, és született hat kiskutya. Apát is láttam, ő is tacsiféle, de ő még utcai.

Na most ez a vidéki bácsi szerintem azt sem tudja, kutyának is létezik oltás, valószínűleg mikor hozzám kerül, nem lesz semmije.

De most akkor hogyan? Nem akarok kutyapelenkát, mert akkor nem lesz szobatiszta. Vagy rohangáljak le vele két percre, gyorsan elvégzi a dolgát, aztán vissza? Ellenőrzött körülmények közt tartott, oltással rendelkező saját kutyák közé sem mehet?

Hogy csináljam?



2014. okt. 16. 19:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Annyi időre leviheted, míg elvégzi a dolgát, de nagyon oda kell rá figyelni, és nem ehet fel semmit, nem érintkezhet másik kutyákkal kb 3 hónapos koráig.

Én a helyedben viszont ilyen helyről nem hoznék. Egyrészt, mert az oltások mellett féreghajtás és chip is kell a kutyáknak, akiket 8 hetesen lehet elvinni. Ha nincs oltva, bele is halhat valaki betegségbe, pl parvoba.

2014. okt. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Gyorsan nem tudja elvégezni a dolgát. Igen, rohangálni kell vele és utána. Be kell oltatni és egyéb bajok is lesznek. Ez velejár a kutyával.
2014. okt. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Kihagytam, h míg szobatiszta nem lesz, kétóránként kell levinni, és a kutyapelenkát meg se próbáld, mert ha rászokik, sosem tudod majd róla leszoktatni.
2014. okt. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kettes, szövegértelmezés egyes... Ment a piros kéz.

Tisztában vagyok vele, nem erről van szó. Arról, hogy a kutyának aki hozzám kerül, semmije nem lesz meg, és ezt nem tudom egy nap alatt elintézni, akár hetekbe is kerülhet.

A "gyorsan elvégzi a dolgát" sem szó szerint értendő, ha nem nehezedre esne felfogni...


Egyes és hármas, neked köszönöm. Igen, én is pont most kezdtem gondolkodni, hogy inkább máshonnan keresek kutyust, csak olyan aranyos volt, akit kinéztem... meg a szülei is szépek.

Lehet, hogy megkérem a bácsit, hogy intézzen el mindent, és utólag kifizetjük.

2014. okt. 16. 20:08
 5/15 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy megkérem a bácsit, hogy intézzen el mindent, és utólag kifizetjük."


Szerintem erre kb. esély sincs. Úgy lesz vele, hogy hülye lesz 10 ezret belefektetni, hogy majd utólag kifizetitek. Inkább rásózza másra.

2014. okt. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bácsitól akarod elhozni a kiskutyát, akkor amíg vársz 8 hétig, addig magad is eltudod intézni a megfelelő oltásokat, féreghajtást, chip beültetést. Menj le az öreghez akkor amikor az állatorvossal megbeszélted az időpontot aki szintén elmegy az öreghez. A doki beadja az oltásokat, féreghajtót, chipet, és te ott vagy, kifizeted, és a gond megoldva
2014. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy rásózza másra, esetleg csak azt mondja, elnézést, de nem... A vidékiek többségében (főleg az idősekben) még van becsület. :)

Egyébként is ingyen kínálja őket.


Egyébként azt néztem, az oltási programot pont akkor kéne elkezdeni, mikor hozzánk kerül (kb. hét hetesen).

De azon kutyák közé sem mehet, akik biztosan ellenőrizve és oltva vannak?

2014. okt. 16. 20:23
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem. Attól hogy oltva vannak még ezerféle más bajt is elkaphat a nagyobb kutyáktól ami ellen még nem készült fel az immunrendszere.
2014. okt. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Kliszta ***** válasza:
En nem akarlak mindenkepp lebeszelni rola, hogy ezt a kutyat vedd magadhoz. Igy legalabb nem szaporitot tamogatsz, es legalabb jo helyre kerul.
2014. okt. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igazából neked kell tudnod, hogy ahol laksz mennyire járnak kutyák, illetve a közeli állatorvosnál előre is megkérdezheted, hogy van-e felétek bármilyen járvány.

Én sem vártam az oltási sorozat végéig a sétáltatással, bár mi szerencsés helyzetben vagyunk, mert kertes házban lakunk, szóval pisi-kakira a kertbe is ki tudtam vinni. Parvot pl a cipőtalpon is be tudod vinni a lakásba, szóval ha ki sem engeded a házból az sem 100%. Ha van arra mód akkor azért a 8 hetes kort várjátok meg, nagyon fontos a szocializáció miatt. Én nem 2 óránként vittem, hanem minden evés-ivás játék és alvás után, ami igazából sokkal sűrűbb, mert egy ekkora kiskutya semmi mást nem csinál ezeken kívül :)

2014. okt. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!