Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélkül sétáltatók; ti a...

Póráz nélkül sétáltatók; ti a kutyátokat csak úgy póráz nélkül sétáltatjátok vagy erről szereztetek be papírt?

Figyelt kérdés

A kutyám nagyon szófogadó, senkit sem bánt, emellett megcsinálja amit kérek és könnyen behívható.

Saját magától lett póráz nélkül sétáltatható, nem neveltem belé semmit és a behívást se neveltem belé az is magától jött. Egyedül nevelem amúgy.


A kérdésem; nagyon energetikus és jobban élvezi, ha nem kell a póráz végén hullámzania. Persze végig jön mellettem de mégis jobban élvezi, hogy a póráztól kicsit messzebb elmehet. Más kutyákhoz odamegy (lévén a kutyák ezt szokták), nagyon játékos, mindegyikkel játszana, tehát nem azért megy oda, hogy szétmarcangolja őket. 9 kilós, palotapincsi-foxi keverék.


Mi még csak most hagytuk el a pórázt és az a kérdés ötlött a fejembe;

- tényleg kell arról papír, hogy a kutyád póráz nélkü sétáltatható? (hallottam ilyenről.)

- Azon papír hol szerezhető be?


Mondjuk majd utcán sokszor megkapom majd a magamét a kutyautálóktól akik mellett 5 méterre szalad el a kutyám, de akkor is úgy adják elő, mintha rájuk ugrott volna és közveszélyes lenne és szétharapta volna a fejüket... Na mindegy, ez már nem a kérdésemhez tartozik. :)



2014. szept. 29. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kiskapu, közterületen kötelező a póráz. Ha elengeded, annak fényében tedd, hogy bármikor megbüntethetnek érte.

Nem vagyok egyébként póráz párti én sem, de ha már póráz nélkül sétáltatjuk a kutyánkat, akkor figyelj arra, hogy ha jön valaki, hívd be láb mellé illetve idegen kutyákhoz akkor engedd oda, ha előtte a gazdival egyeztettél.

2014. szept. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Én csak simán nem rakok rá pórázt, minek? 15 éves, öreg, lassú yorkie, ha meg is akarna harapni valakit, kihullana a maradék foga. Soha senki nem szólt rám emiatt.
2014. szept. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%

Ez nekem több mint új!

Ha normálisan megy melletted, a járdáról nem megy le, ha úgy alakul akkor vissza tudod hívni, ha nem agresszív, akkor mi a gond?


Kb. Annyira kell ilyen esetben póráz egy kutyára, mint egy kisgyerekre.


Papír???????????????


Mész az önkormányzathoz, hogy szófogadó a kutyád?


Közben meg előtted van valaki aki azért kér papírt, hogy szófogadó a gyereke, és nem kell pórázra raknia?


Ez nekem több mint fura.


Ne foglalkozz mások véleményével!


Nekem sem a szívügyem, amikor egy boltban pl. rohangálnak a gyerekek, mindent leborítanak, fellöknek, visítoznak, vagy torkuk szakadtából ordítanak. És?


Én mit tehetek?


Elmegyek feljelentést tenni, hogy a gyerek 20 percig ordított a fülembe?


Veled mit tehetnek?

Feljelentenek, mert a kutyád 12340 tappancs nyomot hagyott a járdán?


Mindkét eset veszett ügy.

2014. szept. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Nincs papír (mármint nem nekem nincs, hanem úgy általában nincs; tervezték, de ennyiben is maradt a dolog, amennyire tudom), de nem érdekel. Errefelé nem járnak közteresek, sosem találkoztam senkivel, akit ténylegesen megbüntettek volna, mindenki csak hallott a valakinek a valakijéről, akit hihetetlen összegekre büntettek, ami annyira nem hihető - viszont nem egy póráz nélküli kutyára mosolygó közterest láttam már, a városligetben valami rendezvényen ott rohangáltak közöttük a kutyák, és még csak rondán se néztek, úgyhogy pont szarok rá :) Nem mennek oda senkihez (kutyához se, ha azt mondom), nem zaklatnak senkit, és amúgy is minden második ember póráz nélkül sétáltat, úgyhogy megmondom őszintén, pont leszarom, hogy kéne-e póráz.
2014. szept. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

"

Mondjuk majd utcán sokszor megkapom majd a magamét a kutyautálóktól akik mellett 5 méterre szalad el a kutyám, de akkor is úgy adják elő, mintha rájuk ugrott volna és közveszélyes lenne és szétharapta volna a fejüket... Na mindegy, ez már nem a kérdésemhez tartozik. :)"


A póráznélküliség nem azt jelenti, hogy a kutya a járdát használja játszótérnek. El kell fogadni, nem mindenki szíve csücske a kutya. Ezt pedig utcán illik betartani. Sok kutyás van, aki nem úgy neveli a kutyáját, hogy az azonnal egy idegen kutyával leáll bratyizni. Helyes-nem helyes, vannak bőven. A te kutyád pedig vígan ráront játszani az ilyen kutyára. Ennek is megvan a maga bevett szokása, ahogy fentebb már írta valaki----megkérdezni, szívesen fogadja-e a másik kutya, gazdája a tiedet.

2014. szept. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg csak akkor engedd oda idegen kutyához, ha nem ellenkezik a másik gazdi.


Nekem van egy gyepis keverékem és még tanulja, hogy nem mehet fűhöz fához oda és hogy ne dumáljon vissza ha ráugatnak. Egyébként örülök, ha becéloz minket egy póráz nélküli kutya, azokkal mindig sokkal lazább az enyém, de bizonyos fajtáktól néha megijed. Pl. a border colliektól, agaraktól...


Ma is kivittem a parkba, pórázon, jött egy flexis hölgy egy törpespiccel, eléggé pörgött a kutya úgyhogy inkább másmerre sétáltunk, erre a nő levette a pórázról az meg kilőtt mint a puskagolyó és odajött ugatni, ahogy mentünk volna odébb megint jött és csak ugatott. .. Kicsit se zavarodott össze a kutyám, hogy 'Hagyd ott', erre 5 másodperc múlva meg jön egy kiskutya és belemászik a fenekébe. És nem is az a baj h ugatott, hanem hogy CSAK azt csinálta, nem is szaglászott meg ilyesmi.


És azt is vedd figyelembe, hogy bizony sok ember fél a kutyáktól és a város nem a kutyáké, hanem az embereké, úgyhogy ha emiatt megszólnak nem igazán tudsz mit felhozni a mentségedre :)

2014. szept. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nálunk lakótelepen az emberek 90%a póráz nélkül sétáltat, erre mit találok?


[link]

2014. szept. 29. 23:31
 8/13 A kérdező kommentje:

Amikor kutyám tölcséres volt, akkor a póráz nélküli kutyák simán odajöttek. Persze az én kutyám, aki társaságkedvelő és már x. napja fosztottam meg a társaságtól és am is a bucija tele volt a tölcsérrel és minden baja volt játszott volna és már ő is ugrott volna.


Én pedig nem kezdtem el szentségelni, nem volt egy nagy cucc, gazdi odaszólt a kutyájának hogy menjen vissza, az nem ment, aztán addig szólongatta amíg nem ment, én elhúztam az enyémet.

Ha enyéimmel van valami, csak elhúzom, abból leveszi a gazdi, hogy nem mehet oda hozzám a kutya, ha mégis odajön, gazdi meg nem veszi a lapot, finom és udvariasan megkérem, picit húzza el a kutyusát mert enyém most nem lehet társaságban.

Szóval én ilyen nyugodt vagyok kutya téren. :)


Ha meg én látok valakit, ha húzza a kutyáját (ami a nagyobb kutyámnál gyakori, mert minden gazdi és kutyátlan ember fél tőle első látásra, a kisebbiknél meg ritkább, tőle nem félnek) akkor szimplán tovább megyek, ha nem, és látom a két kutya játszana akkor kérdezem hogy szabad e.


Enyém (a kisebbik) egyszer odafutott pórázon egy másik kutyához, de időben lenyomtam a flexit (mivel én is előbb kérdezem, aztán engedem, csak ő ebben az esetben gyorsabb volt), és nem harapott, semmit se csinált, csak odarohant a kutyushoz a nő meg elkezdett nekem teli torokból üvölteni, hogy "vidd már innen ezt a k..va kutyát!"


A kutyákra való reagálás emberfüggő, én ezért vagyok a póráz mellett, de a kutyám nagyobb tere miatt pedig sokszor mellőzöm, de azért figyelek, pl ha pl a mellettem levő suliban vége a tanításnak akkor póráz, mert akkor utca televan gyerekekkel aztán hiába nem harap a kutya, akkor is, szülők lelkivilága...

2014. szept. 29. 23:46
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a dátumot. Eleve csak felvetés a vizsga. Amit próbáltak bemutatni mintaként, elég katyvasz volt.

A tény, ma pórázkötelezettség van és kész.

Az én lakótelepemen is rengeteg kutya sétál póráz nélkül. De nem a játszótéren, nem a sétáló utcában a tömegben, és amelyik netán ott is úgy sétál, az nem kóricál össze-vissza, hanem a gazdája mellett ballag és nem foglalkozik sem kutyával, sem emberrel.

Nálunk van egy széles parkos sáv több ház között. Esténként ott találkozik sokszor 6-8 kutyás . A kutyák játszanak egymással, természetesen póráz nélkül. Viszont az arra elhaladó emberekhez nem szaladnak oda. Az ott elsétáló más kutyákhoz szintén nem rohannak oda, nem ugatnak, stb. Naponta arra sétálnak rendőrök, rendvédelmiek, de még egyszer sem szóltak ránk. Mert nem zavarunk senkit, aki nem kutyás.

Ha a póráznélküliség nem azt jelentené, amit a gazda elképzel, megfelelőnek gondol, hanem azt, hogy tiszteljük a másikat, akkor talán megélhetjük, hogy nem lesz különbség pórázon, vagy anélkül sétáló kutyák között. Csak sajnos, ehhez nem törvények, hanem megfelelő kutyatartó emberek kellenének.

2014. szept. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem pontosan mire gondolsz, van pár engedelmes vizsgája a kutyáimnak, de nem azért tettem le őket, hogy tudjunk póráz nélkül sétálni, hanem, mert érdekelt a dolog.

Azonban akármilyen kicsi, cuki vagy szófogadó a kutyád, engedély nélkül NEM engedjük oda másokhoz. Legyen az kutya vagy ember. A kutyatartónak kötelessége úgy tartani az állatát, hogy az senkit se zavarjon. Különben meg ebből igazi baja is lehet a kutyádnak. Véletlenül odamegy egy veszélyes kutyához aki ketté roppantja, vagy egy ellenszenves emberhez aki felrúgja aztán már késő bánat. Amúgy meg van olyan eset amikor nem lehet csak úgy elhúzni a kutyát és ezzel megoldani. Én pl amikor a tüzelő szukámat sétáltatom akkor baromira nem örülnék neki, hogy egy másik kutya odajönne, még akkor se ha aztán elhúzza a gazdája. De ehhez nem is kell semmilyen érv. Ez egyszerűen az alapvető etikett része, ezt érezni kell. Semmi bajod nem lesz, ha a kutyád azután megy oda, hogy engedélyt kaptatok. Amúgy a jólnevelt kutyáknak semmi gondja megvárni amíg a gazdájuk odaengedi őket, meg az sem, ha egyáltalán nem szabad odamenniük, szóval ne állítsd be úgy, mintha ez muszáj lenne nekik.

2014. szept. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!