Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy lassan...

Miért van az, hogy lassan három hónspos kutya a prémium táp után éhes?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy lassan három hónspos kutya a prémium táp után éhes? Happy Dog Medium Baby tápot kap, ami prémium kategória, nem kell kiegészítő, 4 kilós és ennek megfelelően az útmutató alapján 130 grammot kap 3 részletben, azonos időbeosztásban, de iszolyatosan éhes folyamatosan. Pedig jutalomfalatokat is kap játék, nevelés közben mértékkel. Én tudom, hogy minden kutya kienné a hűtőt és kaja dolgában nem ismeri a tréfát, kunyerál és képes betegre zabálni magát, de itt valami másról van szó. Látom, érzem, mert felneveltem már egy kutyát. Olyan érzésem van, hogy kicsit sovány, mert menhelyről jött, bár fejlődik, vastagodik picit, de ilyen konyhaajtó vakarós, eszeveszett éhségreakcióknak talán nem kéne lenni. Ha megkapja az adagját, ami ebből a száraztápból 43-44 gramm, gyakorlatilad addigra megeszi, mire felegyenesedek. Lehet, hogy ez a normális, lehet, hogy minden kicsi ilyen, de nekem valami furcsa ebben.
2014. okt. 21. 06:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az emberek elképzelnek egy szitut, és arra válaszolnak:) Nem a tekintete könyörg, hanem szétvakarja a konyhaajtót és nyüszít, látszik rajta, hogy valóban iszonyatosan éhes és szenved. Volt már kutyám, úgyhogy azért meg tudom különböztetni a reakciókat. Annyi féle választ kaptam, hogy nyilván ezek alapján nem választhatok megoldást. A szakértők és tapasztaltak is a legnagyobb magabiztossággal mondják a dolgok ellenkezőjét, és csak összezavarja az embert. Majd holnap az orvos megmondja:)
2014. okt. 21. 12:18
 12/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, én is azt csináltam, amit te, grammra kimértem a kiskutyám prémium tápját. Mivel viszonylag nagytestű kölyök, külön felhívta a tenyésztő és az állatorvos is a figyelmemet a soványan tartásra. Aztán eljött a tenyésztő meglátogatni a kutyust, és mondta, hogy nagyon sovány, egy helyett három bordája látszik, emeljük az adagot. Most az ajánlott adag másfélszeresét eszi naponta, és így is sovány még, csak már nem annyira. Az enyém is mindig éhes volt, de örülök, hogy a tenyésztő eljött, mert így már nem éhezik.

Szóval ha túl soványnak találod, emelj nyugodtan az adagon, mert az csak egy irányadó adag.

2014. okt. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"szétvakarja a konyhaajtót és nyüszít, látszik rajta, hogy valóban iszonyatosan éhes és szenved"


Vagy csak megtanítottad rá, hogy erre a viselkedésre az a reakció, hogy kaját kap. Hamarabb megtanulnak manipulálni, mint gondolnád!

2014. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem a 2 éves kutyám kicsit elhízott, ezt kb 1 hete látom, most picit kevesebb kaját fog kapni.


A 3 hónapos kutyám meg 2x annyit eszik és nincs elhízva, pedig méretre a két kutya egyforma, csak a kicsi növekszik, nyúlnak a lábai és a teste is, fejlődésben van és többet rohangál. A szervezete a kaját még a növekedésre használja, nem arra hogy a hájat beépítse.

Állandóan enne természetesen, de nem őrjöng ha elkezdek enni mellette.


Az szerintem se normális hogy ha annyira éhezik a kutya, hogy a falat kaparja. Ha vékonynak látod, kint vannak a bordái, gerince, akkor adj neki több kaját.

2014. okt. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az is igaz amit a fentebb írnak, hogy hamar megtanul manipulálni, de ha látod rajta hogy túl vékony, az sem jó.
2014. okt. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
"Vagy csak megtanítottad rá, hogy erre a viselkedésre az a reakció, hogy kaját kap." Nem igaz, nem tanítottam meg. Bármennyire vakarja, nem kap kaját, csak a kijelölt időben. A kaparáskor el szoktam vinni játszani, elterelni a figyelmét, mire kicsit megfeledkezik róla, és eljön az idő az étel napirendszerű megkapására.
2014. okt. 21. 16:07
 17/17 A kérdező kommentje:
A bprdái akkor vannak kint, ha fekszik az oldalán. A gerince nincs kint. Úgy általában nem tűnik nagyon soványnak (bár előtte mopsz keverékem volt, az ő testének a tapintásáhz szoktam, ahhoz képest minden kutya vékonynak tűnik). Azért írtam, mert nem egyértelmű a helyzet. Nem tudom megállapítani, hogy sovány e, vagy egészséges. Nem olyan, mintha valami állatkínzótól mentették volna, vagy elhanyagolták volna, de meg tudom számolni a bordáit, ha oldalt van és fekszik. De ez is nehéz, mert nem is nagyszőrű, de nem is síma. Illetve síma inkább, de vaskosabb a szőr. Nem olyan, mintha egy agár lenne.
2014. okt. 21. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!