Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes házban kutyatartás...

Kertes házban kutyatartás szabályai?

Figyelt kérdés
Az utcán sétálva egyszer csak egy nyitott kapuval néztem szembe meg egy 50kg-os németjuhásszal.Kicsit nagyon megijedtem bekiabáltam az udvarba hogy csukjak be a kaput.Ezek után a kutya gazdája kijött és majdnem letépte a fejem. Az volt a véleménye hogy a törvény nem írja elő hogy neki csukva kell lenni a kapujának és a kutyája nagyon jól nevelt. Mik a törvények és hol találom meg a neten. Előre is köszönöm.

2014. okt. 23. 15:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pontosan mondjuk nem tudom a törvényeket, de míg a telken belül van a kutya, azaz a kapun nem megy ki, addig lehet nyitva a kapu. Én ha kutya nélkül találkozom ilyennel, nem gond, mert nem félek a kutyáktól, de ha kutya van velem, és akkor ront ki egy másik kutya, na akkor félek kicsit, vajon milyen kaliberű az a másik. De ha jól nevelt, és nem megy ki, akkor szerintem nincs gond. Nekem is volt több ilyen kutyám, amelyik hiába tettem-vettem a kapun kívül, nem jött volna az ki soha. Persze vigyáztam is azért, ha jött valaki kisgyerekkel, beljebb hajtottam az ajtót.
2014. okt. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A gazdának azt kell biztosítania, hogy a kutya ne menjen ki.

Ha neki olyan kutyája van, akkor nem tett törvényelleneset. De persze bele lehet kötni, mint mindenbe.

Mondjuk azt nem értem, hogyha meg voltál ijedve, akkor a csának kiabáltál?

Bocs, de nem tudok törvényt linkelni. :)

2014. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha a kutya nem jött ki a kapun, akkor tényleg jól van nevelve, nem kell túlaggódnod a dolgot. Az a baj hogy a gazdája is túlreagálta, és ahelyett hogy megnyugtatott volna téged, hogy nyugi ez rendes okos kutya, nem fog kiszökni, nem fog megenni, ahelyett még nagyobb pánikot keltett benned a kiabálásával.

Nem tudom hogy a kapura van-e így külön törvény, hogy csukva kell-e legyen, de az biztos hogy le van írva hogy a kutyatartónak kötelessége gondoskodni arról hogy a kutya ne mehessen póráz nélkül közterületre. Ha ezt a törvényt ő úgy tartja be hogy megtanítja rá a kutyát hogy ne menjen ki, az nagyon jó dolog. Csak akkor nyugtasson meg téged hogy ez így van.

Szerintem nem kell aggódnod, elvégre a kutya nem lépett ki a kapun.

2014. okt. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az én oldalamon talán annyi hogy ha pl kisgyerekkel vagyok aki rohan előttem a kutya simán "levadássza,,

Ha a kutyánál beindul az ösztönös reakció és a gazdája nincs ott az isten nem állítja meg.De ez is olyan dolog amíg nincs baj nem érdekkel senkit. Én pedig csak azért kiabáltam mert ha csendben mondom azt nem hallja a gazdája:) Többet nem megyek arra a többieknek sok szerencsét.

2014. okt. 23. 19:31
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Mióta van egy kutyában ösztön arra hogy emberre vadásszon? Látszik hogy még soha nem volt kutyád.

A kutya ösztönből macskára, galambra, vakondra szokott vadászni, de kisgyerek nem szerepel az étrendjében, mondtam már hogy fölöslegesen aggódsz.

2014. okt. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Majdnem minden gyerek szereti a kutyákat, és a köztudatban az él, hogy majdnem minden kutya szereti a gyerekeket. És ez majdnem így is van. A baj csak az, hogy nem minden gyerek tudja, mire számíthat, ha kutyával kerül kapcsolatba - és fordítva: nem minden kutya áll készen arra, amit a gyerekkel való találkozás jelent. Mivel pedig a kutya - még ha termetre sokszor kisebb is a kétlábú csemeténél - azért mégiscsak jobban "fel van fegyverezve", rövid távon általában az emberke húzza a rövidebbet. A legtöbb esetben szerencsére megússza könnyű kis karcolásokkal, amelyek nemhogy a testén, de még a lelkében sem hagynak maradandó nyomot, ám a súlyos sérülés lehetőségét sem lehet kizárni. Lehet, hogy egy év leforgása alatt mindössze tíz gyerek szenved komoly balesetet kutyák által Magyarországon, ám ez az alacsony szám nem vigasztal, ha a mi gyerekünk is a tíz között van. Annak, hogy a kutyaharapást elszenvedettek között kiugróan sok a gyerek, több oka is van; ezek egy része az egyik, másik része a másik félben gyökerezik.


A gyerekek gátlástalanabbul fordulnak a kutyához, mint a felnőttek, s a túlzott bizalmaskodást az ebek egy része nem nézi jó szemmel. Másrészről a kutya is magabiztosabb, ha gyerekkel van dolga: többet enged meg magának, mint amikor felnőtt emberrel áll szemben.

2014. okt. 25. 00:47
 7/15 A kérdező kommentje:
A kutyát - ugyanúgy, mint az embert - folyamatosan különféle környezeti ingerek érik. Ezeknek a környezeti ingereknek sokaságából némelyik kiváltója lehet a vadászati ösztön által vezérelt cselekvéssorozatnak. Az ingerek minden esetben egy-egy biológiai folyamatot indítanak el a kutya szervezetében, és ennek következtében egy viselkedési mechanizmus veszi kezdetét. Ahhoz, hogy a gazdi a mozgó másik állatot, SZALADO GYEREKET, kerékpározó embert, vagy éppen autókat üldöző kutyát megértse, és tenni tudjon valamit kutyája veszélytelennek éppen nem mondható szokása ellen, ismerni kell ennek a biológiai folyamatnak és a kiváltott viselkedési sorozatnak az elemeit.
2014. okt. 25. 00:51
 8/15 anonim ***** válasza:

Figyelj hogyha ennyire értesz a kutyákhoz, akkor áruld már el nekünk, mégis hogyan lehet az, hogy az említett kutya kerítésen belül maradt?

A kutya alapjáraton nem támad emberre, amelyik igen, azt láncon tartják, verik és éheztetik. Ez a kutya egyáltalán nincs rosszul tartva a beszámolód alapján, habár azt az 50 kilót sokallom, mert a maximum súlyuk 40 kg lehet.

Szerintem tök fölösleges dolgon aggódsz, elvégre nem történt semmi, és ez a kutya továbbra sem fog kimenni a kapun, mert erre van tanítva. De ha annyira parálsz, legközelebb ne sétálj arra vagy vigyél magadda gázsprayt.

2014. okt. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Látom, szépen megy a ctrl c-ctrl v.

2014. okt. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok profi a kutya ügyben ezert másoltam be amit a neten találtam. Egyébként én jogi szempontból szeretném megközelíteni. A gazda köteles a kutyát zárt területen tartani vagy nem.
2014. okt. 25. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!