Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyások! Sok gonddal jár...

Kiskutyások! Sok gonddal jár a kutyatartás?

Figyelt kérdés
Szeretnék panellakásban tartani valamilyen kistestű kutyát. Érdekelne, hogy van-e valamiféle kellemetlen szaga, vagy ha fürdetik rendszeresen, akkor nincs? És tartotok nekik otthon almot is, ha esetleg szükség lenne rá? És milyen kutya való lakásba? Esetleg törpetacskó, vagy yorkshire terrier? Előre is köszi! :)
2010. jan. 25. 16:15
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Szia! Ez sok mindentől függ. Leginkább a kutya fajtájától. Pl. nekem egy beaglem van vele elég türelmesnek kell lenni. A sok fürdetéstől állítólag elveszti a szőr a természetes "védelmét". Igen, lakásba mindenképpen egy kisebb termetű kutya való, nem egy boxer.
2010. jan. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
almot csak az tart otthon a kutyájának, aki nem veszi kutyaszámba:S sok elkényelmesedett öleb tartó, aki lusta levinni a kutyáját, hogy a dolgát elvégezze:S almot tartani egyetlen okból célszerü, amikor még kölyökkutyánk van, és még nincs beoltva, addig jó szolgálatot tehet, ha arra szoktatod... de ahogy megkapta az oltást, mehet le:) a hosszú szőrű kutyáknak kevésbé hullik a szőre, mint az rövid szőrüeknek. ha megfelelően tisztán tartod, egyáltalán nem büdösek... a kutyát hóban fagyban sétáltatni kell, gondoskodni róla, foglalkozni vele... panelba én mindenképp kistestű esetleg közepes méretű kutyát választanék.
2010. jan. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

Szia!

Panellakásba általában Westit, Mopszot, és egyéb kistestű kutyákat szoktak tartani.

Én is panelban lakom, és nekem is kistestű kutyám van, egy Bichon Havanese.

A miénk nem hullajtja a szőrét. Általában 1-2 hetente fürdetjük, a sok mosdatás kikészítheti a bőrét hosszú távon. Persze, ha rossz idő van, és csupa sár a kutya, azért nem lehet úgy hagyni.:)

Egyébként meg nincs semmi szaga.

Nekünk nincs almunk, visszük sétálni, de ha esetleg becsusszanna egy-két véletlen "baleset", azt mindig újságpapírra végzi.

Ő választotta kiskorában. :)

2010. jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szija!

Nekem egy 2 éves westiem van.

Nem hullajtja a szőrét,mert 2 hónaponta viszem kozmetikushoz trimmelteltetni..nem szoktam itthon fürdetni,csak végesetben..:D mindig a kozmetikus teszi meg helyettem:D

Almot ne használj!!! van külön a kutyáknak kutyapelus,amit leterithetsz,és arra végzi a dolgát..:D

de miután megkapja az utolsó oltását 3-4hónapos korában,azután kiszoktathatod;)

2010. jan. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Panelban azért lényegesen nehezebb kutyát tartani, mint kertben. Legalább napi 3szor le kell vinni sétálni, ezt nem helyettesíti az alom!! A 3séta egyike se csak 10perces legyen, mert az ilyen kutyusoknak is elég nagy a mozgásigénye. Az én sheltiemnek pl a napi 3-4szer 1-1,5óra séta meg se kottyan, még itthon is rosszalkodik, hozza a játékait.

Ha rövid szőrű kutyát választasz, annak jobban hullik a szőre, jobban benne marad a ruhában, szőnyegben, kanapé anyagában. A hosszabb, hosszú szőrű kutyák szőre viszont heti 1-2alkalommal fésülést igényel. Választhatsz valamilyen trimmelős (pl westi), vagy nyírott szőrű (uszkár) fajtát. Ezek szőre nem hullik, ám kutyakozmetikába kell vinni őket legalább 2-3havonta, ami úgy 3-4000ft körüli összeg, attól függően,h melyik városban és kihez viszed.

Tavasszal, ősszel az eső miatt beviszi a sarat a kutya a talpán, ilyenkor meg kell mosni a lábát. Persze ez télen is előfordulhat.

Ha napi 8órát magára hagynád, akkor inkább macskát válassz. Ezek a kistestű kutyák nagyon igénylik a társaságot, rosszul tűrik a magányt és ennek gyakran hangot is adnak!

Ha megfelelően vannak gondozva: fésülve, fürdetve 2-3havonta!!, akkor nincs a lakásban kutyaszag. Persze ehhez kell a rendszeres séta, és h a kutya szobatiszta legyen!

Lakásban jól el vannak általában a tacsik, yorkik, westiek, uszkárok, mopszok, francia bulldog, illetve szinte bármelyik társasági kutya (bichon, havanese, oroszlánkutya, stb..)

2010. jan. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagy felelősség, gondold jól át! Van aki besegít, ha veled van valami, vagy csak egyszerűen el kell menned pl.3 napra valahová?Csak akkor működik, ha a család egésze bevállalja.

Az almot felejtsd el, én a pellust sem díjazom, nehezebb kiszoktatni.ha kölyökkkutyád lesz, az eleinte napi 24 órás elfoglaltság, rengeteg türelem és tanítás,tanítás.Olvass szakirodalmat, fajnak megfelelő ismereteket.a hosszabb szőr bár lehet, hogy furcsának tűnik, de kevesebb takarítani valót ad.Nekünk hosszúszőrű törpetacskónk van, ideális lakáskutya, elég neki kevesebb mozgás is, nagyon könnyen tanul, csak légy vele következetes.És legyen napirendje, akkor már előre tudja mi fog következni.Mindig fix időben etess, a séták is azonos időpontokban legyenek.az eleje nehéz.Persze, sok kutya ideális még lakásba, de én ezt ajánlom mert elfogult vagyok, ráadásul az intellgenciája és szépsége ennek a fajtának nincs igazán felfedezve, ez egy kis reklám is.

2010. jan. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
És yorkshire terriert nem ajánlotok? Egyébként köszi a válaszokat! :)
2010. jan. 31. 21:35
 8/16 anonim ***** válasza:

előző vagyok.egyáltalán nem büdös, két- három havonta elég fürdetni, ha nagy a sár, sima vizes áttörlés elég.

korán szokasd a hajszárítóhoz, az hasznos holmi.Ja, és kell egy jó állatorvos is, ha kutyád lesz, ez fontos.

2010. jan. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Bocsi, minden yorkistól, de nekem ajándékba sem kellene,akiket én ismerek idegbeteg, mindenkire acsarkodó, nadrágszárcibáló, szófogadatlan kis elrontott szörnyetegek, agyon vannak kényeztetve, ráadásul hiperaktívak.Biztosan nem mind ilyen.Ja és túl sok van belőlük,sok a szaporító, betegesek, nagyon sok egészségügyi problémájuk van, felesleges rosszul nőtt fog, gyomorbetegségek, stb.

Tudod, felkapott fajta, sokan szaporítják és a beltenyészetek miatt is ilyenek.De persze, te döntesz, a te kutyád lesz.

2010. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
még egy gondolat:kiskutya.Mennyit kell egyedül lennie?az az elején nem fog müködni, ha legalább pár hétig nincs szinte állandóan vele valaki.
2010. jan. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!