Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyások! Sok gonddal jár...

Kiskutyások! Sok gonddal jár a kutyatartás?

Figyelt kérdés
Szeretnék panellakásban tartani valamilyen kistestű kutyát. Érdekelne, hogy van-e valamiféle kellemetlen szaga, vagy ha fürdetik rendszeresen, akkor nincs? És tartotok nekik otthon almot is, ha esetleg szükség lenne rá? És milyen kutya való lakásba? Esetleg törpetacskó, vagy yorkshire terrier? Előre is köszi! :)
2010. jan. 25. 16:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Hát napközben pár órát lehet, hogy egyedül lenne. De ez csak ideiglenes lenne, utána már több időm jutna rá. :)
2010. jan. 31. 21:51
 12/16 anonim ***** válasza:
Hát ha kezdő vagy, akk nem ajánlatos yorkival kezdeni mert egy kis akaratos kutya.. :)
2010. máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem menj el egy menhelyre, mondd el milyen kutyust akarsz és ott a gondozók segítenek kiválasztani neked a megfelelő kutyát! :) A menhelyeken rengetek van és legalább megmentesz egy életet!
2010. júl. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem bolognese kutyám van, nincs szaga. Még pici, nem szobatiszta, ezért kutyapelust használunk, h arra végezze a dolgát, de amint megkapta az oltásait, igyekszem minél hamarabb hozzászoktatni, h lent kell pisilni, kakilni.

Gondnak nem nevezném azt, ami vele jár. Rengeteg türelem, figyelem, játék, szeretet...

Lakásba a bichonokat, westiet, francia bulldogot és hasonló méretű kutyákat ajánlják. Yorkit első kutyásnak nem nagyon szoktak javasolni, de ezt itt valaki már írta. Persze ha beleszerettél a fajtába, nyilván meg lehet bírkózni az akadályokkal.. :)

2010. júl. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem olvastam el az összes választ.De a yorkit én sem ajánlanám.(nekem egyszerűen nem szimpi,túl vibrálósak)

Nekem Shih-Tzu-m(oroszlánkutya) van,egy tündér,nagyon jó természetű,okos és végtelenül nyugodt kutya,viszont bármikor kapható egy kis játékra.Pici korától kezdve kénytelen voltam egyedül hagyni mikor dolgozni mentem,a kisebb-nagyobb ügyeit a pelenkán végezte.Semmit nem szedett szét és soha nem sírt vagy nyüszített míg egyedül volt.(a szomszédokat faggattam minden nap)Mikor elmentem itthonról bekapcsoltam neki a rádiót,azt hallottam, ha hallja azokat a zajokat,amiket akkor is ha otthon vannak a gazdik,akkor nyugodtabban viseli az egyedüllétet.Lehet, hogy butaság, de nálunk bejött.:) Amint megvoltak az oltások,vittem utcára és természetesen pikk-pakk szobatiszta lett.Én havonta egyszer viszem kozmetikushoz,valóban nem hullik a szőre és sosem büdös.De túl gyakran valóban nem szabad fürdetni,mert a bőrük természetes védekezésének ártunk vele,én úgy tudom fél éves koráig egyáltalán nem is szabad fürdetni.Hétköznap napi 3x sétálunk,hétvégén még többször,esőben,hóban,kánikulában,tehát ezt mérlegelned kell,hogy mennyire tudod magad elkötelezni ezen a téren,mert a kutya nem egy tárgy,hanem a társunk az életben,felelősek vagyunk érte,ránk van utalva, tehát mindent amire igénye van 100%-osan meg kell adnunk neki.Mi már 5 éve vagyunk "együtt" és nem is kérdés, hogy ő áll az első helyen,utána jöhet az én szórakozásom,kikapcsolódásom.De ha egy normális rendszert tudsz bevezetni ,akkor ez egyáltalán nem teher,hanem egy fantasztikus dolog.Amikor elutazom nyaralni vagy telelni,akkor kutyapanzióba megy,nem a legolcsóbb megoldás,de nagyon jó helyen van és ez nekem minden pénzt megér!Egyszer régen beadtam egy ilyen helyre,csak 1 éjszakára,a kutyám depressziós volt,mert ketrecben volt 2 napig és le sem tojták a fejét.Gondolhatod milyen nehéz volt ezek után a panziósokban megbíznom,de sikerült egy szuper helyet találni és a kutyám is látványosan boldog utána is és mikor jönnek érte,akkor sem menekül,hanem örül nekik,szereti őket és szívesen megy velük.Sőt úgy elkényeztetik, hogy nem győzöm nevelni, mikor visszakapom.:)

Aki a menhelyes verziót írta,annak is igaza van,ott is rengeteg árva kutyus van és nagyon édesek azok is.Ott még választani is tudsz felnőtt vagy kölyök kutya között.Bár azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy sokkal több törődést,türelmet és szeretetet igényelnek,mert a lelkük sérült.Nekem is volt talált kutyám,az orrom előtt dobták ki egy kocsiból a Római parton,egyből befogtam és hazavittem.Ha van ilyen akkor az a kutyus szerelmes volt belém,állandóan jött utánam,mintha egy láthatatlan köldökzsinór lett volna köztünk,nagyon nagy volt az összhang kettőnk közt és első szóra tette amit kértem,de ennek ellenére még több mint fél év után is befutott az asztal alá, ha leesett a konyharuha!Pedig annak még hangja sincs.Szóval ezek a mentett kutyák azért nehezebb esetek,de ugyanúgy tudnak szeretni,hanem jobban...

Azt hiszem van min gondolkoznod,míg elhozod a kis kedvenced!:)


Sok sikert!

2010. júl. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
igazából mindenféle kutya való lakásba, nekem 5 hónapos rottweilerem van a harmadikon :D én újságpapírt, vagy macskaalmot teszek neki, és 4 hónapos koráig nem fürdettük, aztán elmentünk úszni vele :D eleinte nem szerette a vizet, ki akarta inni a tavat, aztán fokozatosan belement. nem szabad belelökni, mert akkor soha többé nem fog vízbe menni. igazából szaga nincs, csak olyan alig érezhető kutyaszag, de ez normális, fürdéssel sem lehet eltüntetni. olyan sok gond nincs vele, a legbosszantóbb mégis az, ha padlószőnyeged van, akkor mindig oda fog pisilni, mert az kicsit csikizi hasát. születése után pár napig az anyja is így érte el, h ürítsen a kutyus. meg aztán 2 hónapos kortól lehet tanítani, de csak az alapokra, ül, fekszik, marad, stb... ne várjunk először tőle sokat, mert akkor kimarad a gyerekkora (mint pl. Michael Jacksonnak, jaj, ezt muszáj volt leírnom :D), és akkor egy visszafejlődött, gyerekes kutyus lesz belőle, rottweiler esetében agresszív, és nem képezhető őrzés-védésre
2010. júl. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!