Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amelyik kutya nem engedi meg,...

Amelyik kutya nem engedi meg, hogy megsimogassák utcán, az már rossz viselkedésűnek számít? Úgy, hogy a gazdájával van.

Figyelt kérdés
2014. okt. 27. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az olyannak számít, aki nem szereti, ha idegenek simogatják. Persze ha a gazda megfogja, akkor engedje meg, de nem kell erőltetni, ha egyszer neki nem tetszik.

Lehet amúgy problémás viselkedés, ha arról van szó, hogy minden embert veszélyforrásnak tekint, és fél, de nem feltétlenül erről van szó.

2014. okt. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mint az embereknel. Van, aki azonnal haverkodik mindenkivel, van, aki zarkozottabb. Egyik se rosszabb vagy jobb a masiknal.
2014. okt. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az a rossz viselkedés, ha egy ember az utcán engedély nélkül simogatja meg a kutyámat!

Az enyém mondjuk szereti, de amikor a feketék akarják megfogdosni, főleg nyak-tájon, és megkérdezik: pitbú? Chip van benne?

Szerintem egy kutya akkor engedje a simogatást, ha a gazdája engedi, de akkor engedje is!

2014. okt. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Én azt szoktam mondani, hogy én sem hagyom vadidegeneknek, hogy megérintsenek, akkor a kutyám miért hagyná? Az én kutyáim nem bizalmaskodnak idegenekkel, és szerintem jó is ez így, a fajtajellegükből is következik, hogy nem ugranak bárki nyakába. Meg is szoktam mondani, hogy NEM, nem lehet megsimogatni, mert nem barátságos.


Ha viszont pl. egy labrador vagy golden retriever nem hagyja magát megsimogatni, ott már lehet probléma. Bizonyos fajták annyira nem "egygazdásak", annyira emberimádóak, hogy ha bizalmatlanságot mutatnak, ott valami gond van.

2014. okt. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem. Van egy keverékem, nem haverkodik idegen emberekkel. Csak akkor engedi, ha egy másik kutyás az, aki megsimogatja. Viszont engem már elküldtek a jó kva anyámba, mert nem engedtem megsimogatni a kutyámat. Persze ha megharapja a bunkóját akkor megint én lettem volna a rossz :)
2014. okt. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy ilyenkor hörög, vicsorog, vagy csak simán kikerül.... nem mindegy!
2014. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!