Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan rossz a kutyapelen...

Miért olyan rossz a kutyapelenka? Miért szidja mindenki?

Figyelt kérdés

Én ÁLLATORVOSI JAVASLATRA vettem pelenkát a kiskutyának. Az állatorvos és az ottani kutyapatikus nő is azt mondta, ők használták, bevált, utána simán szobatiszta lett, ne higgyek el minden hülyeséget, amit olvasok. Csak tudni kéne az embernek is, hogyan kell rászoktatni a kutyát és mire kell figyelni.

Nekem még hetekig nem lesz lehetőségem kivinni a kutyát, öt percre sem, egyszóval muszáj lesz a pelenka.

De miért szidja mindenki?

Úgy érzem, volt egy-két ember, aki rosszul járt, ezt elmondta pár ismerősének, akik terjeszteni kezdték hogy húderossz ez a kutyapelenka, és azok is átvették, akik egyébként még életükben nem láttak pelenkát csak képeken.

Néztem itt is, aki jót merészel mondani róla, az azonnal le van pontozva.

Nem értem. Ha valakinek bevált, az bűn?



2014. okt. 18. 19:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

először is: ha a kutya a lakásban végzi a "dolgát", ha pelenkára is, az nem szobatiszta.

másodszor: de jó is szagolni a "végterméket".

harmadszor: egy kutyának, semleges, "általa választott" helyen jó elvégezni a dolgát.

negyedszer: az én kutyám szobatiszta, ki lett szokatva a fűbe, betonon nem is csinál semmit: vagyis, nem szarik-hugyozik az útra-járdára-kocsira.

ötödször: igen, nálunk is volt 2 hét szobafogság az oltások miatt. igen, ilyenkor egyet tehetsz: takarítás-takartíás!

2014. okt. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt mi az, hogy te hetekig bezárva akarsz tartani egy kutyát? Új gazda kell oda, nem pelenka. Ha már kölyökként se lesz rá öt perced, akkor miért kellett kutya? Nagy szívás lesz ebből, a kutyának is meg neked is.

Másrészt meg azért szóljuk le, mert rohadt sokan ráfáznak. Vagy leszokik róla a kutya rendesen, vagy elkezdi a szőnyeget pelenkának használni. Elég sokan szenvednek itt a leszoktatással, elegen ahhoz, hogy azt mondjuk, hogy ha nem muszáj, akkor inkább ne. Ráadásul a kutyának is tök értelmetlen, először megtanulja, hogy a lakásban kakálni jó, aztán egyszercsak rossz lesz. Következetlenség, nem tesz jót.

2014. okt. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy nem lesz rá időm?

Az lesz. De nem mehet ki. Nem időhiány miatt.

Az állatorvosra hallgatni kell, tudod.

LEGALÁBB két hét még, amíg olyan állapotba kerül, hogy utcakész lesz.

2014. okt. 18. 19:50
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 hetesen hoztam el, akkor nem volt meg azon oltások mindegyike, ami kell, hogy levigyem a kutyát sétálni. Az ilyen pici kutyák legtöbbje meg nem is megy a lakás közepére odatojni; enyém pl bemászott ágy alá és ott végezte el én meg hirtelen szagoltam, hogy honnan jön ez a bűz. Esélyem nem volt a kutyapeenkára, úgyhogy, amíg nem vihettem le takarítás ezerrel.

Persze kipróbáltam, annyi lett az eredménye, hogy széttépte.


A másiknak nagyon sok gond volt a szobatisztasággal. 10-11 hónaposan hoztam el és nem volt szobatiszta. Nem is akarta megtanulni; levittem, rengeteg ideig lent voltunk, de semmit nem csinált, felhoztam, azonnal be a szobába és eresztette is el magát.

Ajánlották a kutyapelenkát. Leterítettem, elvégezte rajta a dolgát. Megdícsértem, onnantól kezdve pedig nem volt hajlandó rápisilni.

A végén nála az a trükk jött be, hogy ráadtam felnőtt emberi pelust és abba nem akarta elvégezni a dolgát vagy nem tudta, de a lényeg, két séta között rajta volt és sétánál azonnal pisilt amerre látott az utcán akkor megdícsértem, aztán egy idő után levettem a pelust és magától visszatartotta a sétáig.


Mindkettő szobatiszta.

2014. okt. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez egy érdekes módszer... Ha nem válik be a másik, azt hiszem, én is alkalmazni fogom. :)
2014. okt. 18. 20:19
 6/17 KGabi0000 ***** válasza:
94%
A pelenka akkor jó,ha az ember nincs otthon és nem tudja megoldani egy adott ideig hogy a kutya kint végezze dolgát.Nekem egy tapasztalatom van vele,a barátaink is igy vannak ezzel,nincs idejük kivinni,mert dolgoznak.Egyszer nyaralni voltak mi vigyáztunk a yorkijukra,na az a kutya pisilt,kakilt mindenhova csak nem a pelenkára,pedig otthon náluk nem volt ilyen gond,csak nálunk,amikor 2 helyen is volt a lakásban leteritve,tehát ebből kiderül,hogy a kutya ,amelyik pelenkára van szokva az attól még nem szobatiszta.Este,amikor be volt zárva a kis kennelébe akkor pisilt csak a pelusra,de amúgy nem.Alapból nincs baj a pelenkával,ha csak egy kis időre kell,de hosszútávon nem jó,mivel a kutya nem tudja megkülönböztetni a szőnyeget a pelenkától,igy arra is végezheti a dolgát.
2014. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
Ja, az állatorvosi javaslatról meg annyit, hogy az állatorvosnak nem kötelező értenie a ktuyaneveléshez, nem is szokott hozzá érteni, ellenben nagyon lelkesen osztogatnak rémesen idióta tanácsokat. Ezt érdemes figyelembe venni, mielőtt rájuk hallgat az ember.
2014. okt. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az állatorvosunk két kutyus gazdija, mindkettőt ő nevelte.

A patikus egy kutyus gazdija.


Akumi láttam, hogy te mindenhol osztod az észt... Legyél okos máshol, ne ennél a kérdésnél, ha kérhetem:)

2014. okt. 18. 21:57
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom,kinek vált be,nekem nem és cudar drãga.Szerintem egy nagy porhintés az egész,én senkit nem ismerek,aki rá tudta szoktatni,de nagy üzlet.
2014. okt. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

'Az állatorvosunk két kutyus gazdija, mindkettőt ő nevelte.

A patikus egy kutyus gazdija. '


Ja, ez már mindent megmagyaráz, hiszen, mindenki, akinek kutyája van, ért a nevelésükhöz, nem? Különben meg persze, hogy rád akarják tukmálni a pelenkát, valamiből meg kell élniük a szerencsétleneknek.

2014. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!