Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim megszeretnének...

Little Roo kérdése:

A szüleim megszeretnének "lepni" egy kiskutyával, amit nekem kellene kiválasztanom és nem tudok dönteni a bichon bolognese a csivava és a yorki között. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Elsősorban tulajdonosok véleményét várnám.És hogy lefixáljam tudom hogy minden kutyus egyéniség és hasonlók.Boldog tulajdonosa vagyok egy golden retrievernek és mellé szeretnénk egy kis boldogság csomagot.

2014. okt. 28. 00:41
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Akkor viszont bátran ajánlom a yorkiet. Igazi kis társak és megvédnek bármikor. Nekem kettő van egy lány egy fiú és imádom őket. A szuka öreg már 11 de úgy pattog mint sehogy másik. Csak ajánlani tudom
2014. okt. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne ha te is ott lennél. Hiszen a kutya a tiéd lesz, neked kell látnod, olyan-e, amilyenre vágysz. Menj el a szüleiddel. Én is szülinapi ajándékként kaptam egy kutyát, de ott voltam a tenyésztőnél, választottam, az én döntésem volt, melyiket szeretném.
2014. okt. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Szerintem bichont vegyetek, azokkal van a legkevesebb baj. Mindenképpen legyél ott amikor kiválasztjátok őt! Ha jó tenyésztőtől veszitek, akkor nem lesz baj, nem kell nagyon ellenőrizgetni, de ha aggódsz azért hogy beteges kutyust kapsz, írjatok granciaszerződést! Elvileg tisztességes tenyésztő ad garanciát.
2014. okt. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Csivava. Nekem 18 évig volt egy csivava a társam.

Nagyon jófej, okos kutyák, viszont nagyon szigorúan kell fogni őket és elég sérülékenyek méretükből adódóan.

Az én kutyám ivartalanított kan volt, a fogait sajnos húzni kellett idősebb korában meg fogkövet leszedetni, ezt leszámítva egy kezemen meg tudom számolni hányszor volt vele egészségügyi gond. Ha jó a vérvonala, akkor alapjáraton egy nagyon egészséges fajta.


Yorkshire terrier. Terrier. TERRIER!!! Ez annyit tesz, hogy pörög, mint a Duracell nyuszi :D Nekem most egy gyepis keverékem van, benne is van terrier vér, hát kikészít néha rendesen. Ismerek jónéhány yorkis gazdit a városban, na nekik nagyon jófej, jól nevelt kutyájuk van. A futtatóra is járnak be yorkikkal, teljesen jól elvannak a többiekkel.


Bichon bologneseről nem tudok mit mondani, nekem nem tetszik ez a fajta... Pontosabban az nem, hogy sokszor olyan idétlenül nyírják meg, hogy bohócot csinálnak belőle. Viszont golden retriver mellé őt lenne érdemes, mert méretben még ő passzol a legjobban mellé :)

2014. okt. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Értem..akkor megyek velük.

Akkor a csivavát inkább nem választom.Nem szeretném hogy sérüljön és egy nagyobb kutyus mellett lenne rá esély.

A yorkshire terrier más kutyákkal hogy jön ki?milyen egészségügyi probléma fordulhat elő?

a bologneseről sajnos elég keveset tudok...de méretileg tényleg ő lenne a megfelelő.valaki ismer bolognese gazdit aki szívesen osztaná meg a tapasztalatait?

2014. okt. 28. 12:53
 16/33 anonim ***** válasza:
Minden nevelés kérdése! Ha jól van nevelve a goldened, jól kijön majd a yorkieval, a bischonnal, vagy bármivel, amit választasz! És ha az új kutya is tenyésztőtől, szűrt szülőktől van, kicsi az esély rá,hogy idegbeteg legyen. Csak neveld őket, foglalkozz velük!
2014. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
a goldenem jól van nevelve,a szomszéd palotapincsijével is tökéletesen el van,viszont elég nagy.tehát ha barátságos is akar lenni,lehet kárt tesz benne.
2014. okt. 28. 13:34
 18/33 Mony ***** válasza:

Én Yorkis gazdi vagyok. Semmiképp ne minit vagy extra minit (de gondolom ezzel tisztában vagy,ha már egyszer tudod mi a különbség a szapi és tenyésztő között)

A Yorki hiperaktív. Lehet vele sokat menni,sétálni,agilityzni. Nekem van egy ismerősöm,aki a Berni pásztorkutyája mellé vett egy Yokit. Tök jól elvannak :) Nevelés kérdése az egész.

Szerintem dönt attól függően,hogy milyen az életviteled. Mert ha inkább otthon ülős vagy akkor a Yorkit egyáltalán nem ajánlom,mert úgy elég nehéz lefárasztani.

A Yorkiknál a patella ficam leggyakoribb örökletes betegség.

2014. okt. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Az én yorkim remekül kijön mindenkivel. De neked kell érezned. Ha nem tudsz választani lehet nem a megfelelő fajtákat nézed.
2014. okt. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Miert kell lepontozgatni?:D (3.voltam)

Nem hiszem hogy barmi rosszat irtam volna,hanem a sajat tapasztalatomat. :/

2014. okt. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!