Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim megszeretnének...

Little Roo kérdése:

A szüleim megszeretnének "lepni" egy kiskutyával, amit nekem kellene kiválasztanom és nem tudok dönteni a bichon bolognese a csivava és a yorki között. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Elsősorban tulajdonosok véleményét várnám.És hogy lefixáljam tudom hogy minden kutyus egyéniség és hasonlók.Boldog tulajdonosa vagyok egy golden retrievernek és mellé szeretnénk egy kis boldogság csomagot.

2014. okt. 28. 00:41
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Azért pontozták le a válaszodat, mert odaírtad a pelenka szót, ami a kutyáknak baromság. Abban az esetben hasznos, ha a kutyának inkontinenciája van, vagy valamiért nem működnek a záróizmaik.
2014. okt. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
10%
A pelenka nem olyan pelenka,hanem amit le kell teriteni a foldre hogy ramenjen pisilni,nemtudom mi a rossz abban... [link]
2014. okt. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

én hasznosnak valamiztem be a válaszodat.vagyis nekem úgy rémlik,az oldal is azt jelzi ki.

a kutya pelenka meg...hát fura.mármint nem értem hogy találhatták ki és miért pont pelenka néven fut.

Ezek szerint amúgy tényleg sok yorkie-s gazdi van.mini vagy extra minit nem is szeretnék...tudtommal azok eléggé problémásak és a túl tenyésztés miatt alakultak ki.Szeretek itthon lenni,de sétálni is plusz elég nagy kertünk van.amúgy a yorkie-k és a bolognese-ok hogy állnak a gazdájukhoz??

2014. okt. 30. 00:01
 24/33 anonim ***** válasza:
10%
Nekem mini volt a yorkim es nem volt vele problema,nem volt beteg se semmi hala az egnek :) a pelenka nev pedig tenyleg fura,de en hasznosnak tartom legalabbis kicsi korban mindenkepp,nem is ertem hogy akik ellenzik azok miert teszik,nem vihetem ki a kiskutyat setalni amig nincs meg minden oltasa,tehat bent kell elvegeznie a dolgat..:)
2014. okt. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Annyi időre le lehet vinni, míg pisil vagy kakil. Figyelni kell, és amikor látod, hogy készül, lefutsz fele, és lent pisil. Én a harmadikról szaladgáltam le, és semmi baja nem lett a kiskutyának.
2014. okt. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem 10 évig volt csivavám, nagyszerű kutya volt. Viszont nagyon fontos, hogy jól szocializáld fiatal korban és az egész élete során, mert különben agresszív lesz. Nekem hosszú szőrű csivavám volt nagyon hullott a szőre, szóval ha nembírod a szőrt akkor ne csivavát válassz, a rövidszőrű is nagyon vedlik. Nagyon nyugodt kutya volt, egész nap nyugodtan aludt, de ha mozgás volt akkor viszont nagyon tudott, én agilityztem is vele, nagyon ügyes volt, több trükköt is megtanítottam neki, nagyon okos kutya volt. Rosszat nem tudok rá mondani.

Ha nem szereted a szőrt a lakásban akkor ne csivavát válassz, azzal viszont számolj, hogy a másik kettőt viszont kozmetikushoz kell hordani. Én nemrég tanultam ki a szakmát, azóta nyírtam már jó pár ilyen kutyákat, és náluk is nagyon fontos a szocializáció mit minden kutyánál, de azért a csivavánál talán még fontosabb. A bicshont és a yorkyt pedig hozzákell szoktatni kiskorban a kozmetikázáshoz különben kezelhetetlenek lesznek.

2014. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :) hasznosak voltak.pelenkát eleinte fogunk neki letenni,legalábbis a biztonság kedvéért.A csivavát a szőre miatt is ki kellett zárnom,mivel nemrég derült ki hogy testvéremnek enyhe kutya szőr allergiája van.A yorkie és a bischon között nehéz volt dönteni,de végül a bichon maradt^.^ bár lehet hogy még így is kíváncsian várok minden tapasztalatot a benti tartásról,mivel ez az első alkalom hogy így tartok kutyust.

a kozmetikázással tisztában voltam,viszont kíváncsi lennék rá hogy hogyan szoktathatnám picit hozzá itthon is,hogy ha elvisszük akkor ne legyen vele probléma.

2014. nov. 11. 17:44
 28/33 anonim ***** válasza:

Az otthoni kozmetikai szoktatásról: fontos hogy engedje magát mindenhol megfogni, ne érezze magát emiatt feszengve, ezért neked az a dolgod, hogy mindenhol fogdosd őt a fülét, a pofiját, a mancsait, karmait, a nemi szerv környéke, farka... engedje hogy megfogd és tartsd egy kicsit. Ez az egyik része, a másik a fésülés, ezt is egész pici kortól el lehet kezdeni, ha jól viseli akkor jutalmazd falatkával, simogasd és kedves hangon dicsérd. Valamint nagyon hasznos dolog ha a hajszárítót is megszokja, szagolja meg nézze meg, majd kezdj el vele játszani a közelében, valaki pedig kapcsolja be míg te játszol vele. Adj neki jutalomfalatot, tereld el a figyelmét, játszatok tovább. Ha ez már jól megy, akkor kezd vele közeledni a szárítóhoz, jutalomfalattal vonzd oda, de még ne felé fújjon. Ha ez is jól megy már akkor lehet fújatni lassacskán felé is.

Minden szoktatás, tanítás előtt érdemes lefárasztani, sétálni vele előtte egy nagyot.

Azt ajánlom informálódj a kozmetikusokról, mert nemrégiben volt egy új vendégem akit az első alkalommal nem szakszerűen nyírtak meg (belenyírt többször a kutyába) ami miatt a kutyát már nem lehet normálisan kozmetikázni, csak nagyon nehezen. Érdemes tehát informálódni. Ha megvannak az oltásai vidd el egy szoktatásra a kozmetikushoz, ahol nem kell feltétlen máris megnyíratni a kutyust, csak szokja meg a nyírógép hangját, a mozdulatokat...

Nagyon ajánlom, hogy informálódj mielőtt magadhoz veszed, mert ha fiatal korban sokat és fontos, hogy jól foglalkozol vele, akkor felnőtt korában könnyű dolgod lesz vele. Ajánlom, Jan Fennel könyveit.

Sok sikert hozzá, sok örömöd lesz benne :)

Ha bármi kérdésed lenne írj, szívesen segítek.

2014. nov. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

A benti tartás: mivel van kertetek ezért sokkal egyszerűbb a szobatisztasághoz szoktatás. Figyelni kell a kutyust és ha látod, hogy szaglászik forog akkor dolog van, gyorsan ki kell engedni. Büntetni csak akkor szabad ha éppen elkapod amikor épp bepiszkít. Ha csak a végtermék van ott, már nem szabad büntetni, mert nem fogja érteni, ők a jelenben élnek.

A benti tartás szabályai tőled függnek, ha nem akarod hogy ágyban aludjon akkor ne engedd fel az ágyra soha, nálunk ágyban alszik a kutya, de csak a gyerekszobában mehet fel az ágyra, a szüleim szobájába csak akkor mehet be ha hívják, a kanapéra is csak hívásra mehet fel, de ez csak tőletek függ, hogy mit engedtek meg nekik, viszont ha valamit eldöntötök akkor azt következetesen tartani kell. Mert ha egyszer engedtek ő kihasználja.

2014. nov. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Vicces olvasni néhány véleményt. Nekem 2 csivim és egy rottweiler kutyám van. Soha nem volt sérülés a méret különbség miatt. Emellett a húgom kutya

Szőr allergiás és enyhe asztmaja is van , és ha átmegyek hozzá a két kiskutyával soha nem tüsszög.

2014. nov. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!